Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń Your computer has been blocked (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Mar 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Malware

Czy możesz ufać powiadomieniom “Your Computer Has Been Blocked”?

Your computer has been blocked

Wirus „Twój Komputer Zostal Zablokowany” („Your Computer Has Been Blocked”) przychodzi jako fałszywe powiadomienia które mają przestraszyć ludzi do myślenia, że naruszyli kilka przepisów prawa Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, a teraz musi zapłacić za to karę. Zazwyczaj blokuje system ogromnym alertem, który wydaje się być wysłane przez urzędowego przedstawiciela rządu (Federalny Departament Sprawiedliwości w tym konkretnym przypadku).

Poza tym, mówi do ofiary w tym samym języku, w którym on / ona się znajduje. Smutną wiadomością jest to, w rzeczywistości za tym alertem Your Computer Has Been Blocked kryją się internetowi przestępcy. Starają się nakłonić cię do zapłaty rzekomej kary 300 $ kupując voucher Moneypak i wysłania kodu do nich. Nie powinieneś tego robić!

Możesz odblokować komputer i usunąć Your Computer Has Been Blocked z systemu wykonując specjalne kroki, które są wymienione poniżej lub przeskanować system przy użyciu wiarygodnych narzędzi antywirusowych, takich jak ReimageIntego.

Mimo, że ten wirus jest raczej stary, niedawno kolejna fala raportów o tym wirusie zalała internet. Uzytkownicy rozpoczęli ostrzeganie o powrocie YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED. Po przeprowadzeniu dochodzenia, eksperci od bezpieczeńśtwa odkryli, że YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED jest innym wirusem, mimo że dzieli tę samą nazwę z dawnym szkodnikiem.

Zostało jasno opisane, że to zagrożenie cybernetyczne to program typu adware, który infekuje komputery użytkowników i wstrzykuje zakaźne reklamy prowadzące do witryn zakażonych malware. Na początku, szkodnik ten zbiera również informacje o użytkowniku, z których niektóre mogą być danymi osobowymi. Tak więc, mimo że ten wirus nie będzie blokował plików podobnie jak jego imiennik, posiadanie go zainstalowanego na komputerze może być przyczyną szeregu naruszeń prywatności, a nawet kradzieży tożsamości.

Your computer has been blocked

Jakie są najbardziej typowe sposoby zarażenia się ransomware?

Możemy z łatwością przyporządkować tego wirusa do tych samych kategorii jak wirus FBI oraz wirus FBI Black Screen które masowo infekowały użytkowników komputerów bez proszenia o ich zgodę. Podobnie jak jego poprzednicy, wirus ten jest idzie w pakiecie z freeware, shareware, wiadomościami spamowymi oraz ich załącznikami i innymi aplikacjami, które mogą wydawać się uzasadnione.

Poza tym, niektórzy użytkownicy donoszą również, że to niebezpieczne ransomware może być rozpowszechniane przez fałszywe kodeki multimedialne i aktualizacje flash. Gdy znajdzie się wewnątrz komputera, blokuje całkowicie system i zastępuje obraz pulpitu wiadomością z ostrzeżeniem „Your Computer Has Been Blocked”.

Ostrzeżenie to całe jest pokryte czarnym kolorem i przedstawia ofierze fałszywą kamerę internetową. Poza tym, wykorzystuje te same białe litery w lewym górnym rogu alertu, tak jak wirus FBI Online Agent, który jest najnowszym z grupy wirusów FBI. Należy pamiętać, że trzeba zignorować to ostrzeżenie, które mówi:

Your computer has been blocked!
The work of your computer has been suspended on the grounds of the violation of the law of the United States of America.
(…)

Oczywistym jest, że powinieneś poradzić sobie z problemem usunięcia Your Computer Has Been Blocked ze swojego komputera bez zbędnej zwłoki.

Sugestie dotyczące usuwania Your Computer Has Been Blocked:

Podczas próby usunięcia tego lub innego ransomware z grupy wirusów FBI, największym problemem jest odblokowanie systemu. Przede wszystkim, należy spróbować przywracania systemu komputera poprzez uruchomienie jakiegoś niezawodnego skanera antywirusowego, aby znaleźć i usunąć Wirus „Twój Komputer Zostal Zablokowany” i inne zainfekowane pliki.

Jeśli oprogramowanie antywirusowe ma problemy z eliminacją wirusa można przyspieszyć ten proces, postępując zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej. Po wykonaniu tych czynności, można spróbować przeprowadzić ponownie skanowanie systemu.

Eliminacja wirusa jest długim, a czasami trudnym procesem, dlatego, aby uniknąć podobnych ataków w przyszłości, zaleca się regularne tworzenie kopii zapasowych danych i przechowywanie ich w bezpiecznym miejscu.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus "Your Computer Has Been Blocked" snapshot
Wirus "Your Computer Has Been Blocked" snapshotWirus "Your Computer Has Been Blocked" snapshotWirus "Your Computer Has Been Blocked" snapshotWirus "Your Computer Has Been Blocked" snapshot
Wirus "Your Computer Has Been Blocked" snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania Your computer has been blocked:

Usuń Your computer has been blocked korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Your computer has been blocked

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Your computer has been blocked.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Your computer has been blocked korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Your computer has been blocked. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Your computer has been blocked

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Your computer has been blocked i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach