Usuń Your browser has been blocked

Instrukcja usuwania Your browser has been blocked

Czym jest Your browser has been blocked?

Czym jest Your browser has been blocked?

Your browser has been blocked jest jedną z wiadomości, która może pokazywać się na twoim screenie jeżeli twój komputer zostanie zainfekowany przez rodzaj oprogramowania ransomware zwany Browlock. Możesz otrzymywać dużo wiadomości mówiących o tym że wszystkie aktywności na twoim komputerze są nagrywane lub też wszystkie twoje pliki zostały zaszyfrowane. Tego typu wiadomości są najczęściej rozpowszechniane z pomocą wirusa FBI i jego różnorakich wersji. Dlatego też pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić po otrzymaniu tego typu komunikatu polecamy przeprowadzenie pełnego skanu systemu i usunięcie wirusów ze swojego komputera.

Your browser has been blocked, a właściwie jego wiadomości mogą pojawiać się podczas przeglądania itnernetu. Program jest w stanie przeniknąć do twoich przeglądarek: Internet Explorer, Google Chrome a także Mozilla Firefox a także Safari bez większych problemów dzięki przedostaniu się przez spam czy też zainfekowany link. Tego typu wiadomości starają się wmówić użytkownikowi że naruszył on różne regulacje prawne dotyczące oglądania i rozpowszechniania, nieodpowiedniego wykorzystania komputera, naruszenia praw autorskich plikow muzycznych. Wiekszosc ludzi dosc szybko daje sie zastraszyc myslac ze Your browser has been blocker to wiadomosci od powaznych instytucji i nalezy je brac na powaznie (mamy tutaj na mysli organizacje FBI, EUROPOLU, RCMP, Gendarmerie Nationale i tym podobne, które sąpowszechnie znane). Program może zarządać od ciebie ponad 300$, 200funtów lub 200 euro przelewu przez system Ukash, PaySafeCard lub też GreenDot MoneyPak celem odzyskania dostępu do swojej wyszukiwarki. Uważaj ponieważ za każdym razem kiedy będziesz starał się zamknąć komunikat który blokuje przeglądarkę dostaniesz taki oto komunikat.

YOUR BROWSER HAS BEEN BLOCKED. ALL PC DATA WILL BE DETAINED AND CRIMINAL PROCEDURES WILL BE INITIATED AGAINST YOU IF THE FINE IS NOT PAID.

Mimo tego że autor oprogramowania przewidział przycisk 'Leave this page' to jednakze nie oznacza to ze wirus Your browser has been blocked zniknie zaraz po tym jak go klikniesz. Tego typu wiadomosci zapętlają cię w błędne koło, zamykając jedną reklamę otwierasz następną.

Proszę pamiętać o tym że Your browser has been blocked został stworzony przez cyber przestępców i nie ma nic wspólnego z prawdziwymi służbami, program stara się tylko wyłudzić pieniądze. Mówiąc innymi słowy płacąc grzywnę przesyłasz pieniądze prosto w ręce cyber przestępców. Zamiast tego powinienes przeprowadzić pełny skan systemu z pomocą oprogramowania FortectIntego (Windows OS) lub też Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Mac OS X) tak szybko jak to tylko możliwe celem usunięcia oprogramowania Your browser has been blocked

Your browser has been blocked

W jaki sposób Your browser has been blocked może przeniknąć do mojego komputera?

Your browser has been blocked nie jest typowym oprogramowaniem ransomware, opiera się on o działąnie JavaScript i jest w stanie tylko blokować przeglądarki. Program nie jest w stanie szyfrować danych które są przechowywane na twoim komputerze i nie może w istotny sposób zaatakować twojego komputera. Tego typu infekcje ransomware znane są jako 'Browlock', jednakze ciagle powinienes je usunac tak szybko jak to tylko mozliwe.

Celem trzymania swojego komputera z dala od tego typu infekcji powinienes pamietac o tym ze najczesciej tego typu oprogramowanie jest rozpowszechniane poprzez spam a takze falszywe prosby o aktualizacje oprogramowania. Dlatego tez jezeli otrzymasz wiadomosc email ktora mowi o dodatkowych zalacznikach to polecamy ci byc wyjatkowo uwaznym, mimo tego jezeli bedziesz widzial ze sa tam z pozoru wazne informacje, a w dodatku jezeli nadawca jest nieznany to lepiej bedzie jezeli po prostu usuniesz wiadomosci. Oprocz tego nigdy nie klikaj w reklamy pop-up ktore moga pokazywac sie podczas przegladania i oferowac aktualizacje oprogramowania Java, Flash Player, Media Player czy tez innego oprogramowania ktore moze byc wypelnione trojanami i zawierac w sobie oprogramowanie ransomware i inne infekcje.

W jaki sposób skutecznie usunąć wirusa Your browser has been blocked?

Celem skutecznego usuwania oprogramowania Your browser has been blocked powinienes miec swiadomosc tego ze jest to JavaScript. Powinienes wylaczyc jego dzialanie w twojej przegladarce. Prosze nigdy nie placic grzywny za tego typu oprogramowanie oniewaz wirus Your browser has been blocked nie ma nic wspolnego z organizacjami takimi jak FBI, Europol i innymi organami rządowymi.

W jaki sposób usunąć oprogramowanie Your browser has been locked?

* Znajdź proces w przeglądarce i zakończ go

 1. Press ctrl+alt+del on your keyboard and select Task Manager.
 2. Kiedy przejdziesz do Windows Task Manager i ukaże ci się okno, wybierz Procesy i zakończ proces swojej zablokowanej przeglądarki (jeżeli wirus blokuje przeglądarkę Internet Explorer, powinieneś zakończyć proces iexplore.exe, Google Chrome – chrome.exe, Safari – Safari.exe, Mozilla Firefox – firefox.exe).

* Pobierz jeden z tych programów i usuń złośliwe pliki ze swojego komputera

 1. Pobierz FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Jeżeli korzystasz z Mac OS X to skorzystaj z Webroot SecureAnywhere AntiVirus.
 2. Zaaktualizuj program i przeprowadz pelny skan systemu. Usuń zlosliwe oprogramowanie.

W jaki sposób usunąć Your browser has been locked poprzez wyłączenie JavaScript?

Internet Explorer:

 1. Przejdź do ikonki Narzędzi i wybierz Opcje internetowe. Następnie przejdź do zakładki Bezpieczeństwo.
 2. Teraz przejdź do ikonki globusa (ikona Internet explorer) i przejdź do Ustawień użytkownika.
 3. Kiedy już przejdziesz do Ustawień bezpieczeństwa pojawi ci się nowe okno, przejdź na sam dół sekcji i wyłącz korzystanie ze skryptów.
 4. Jeżeli uda ci się wyłączyć Javascript dla Internet Explorer możesz przeskanować swój komputer sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegującym i upewnić się że twój komputer jest wolny od wirusów.

Mozilla Firefox:

 1. Przejdź do ikony Mozilla FIrefox, przejdź do ikony menu (prawy górny róg) i wybierz Opcje.
 2. Teraz przejdź do menu Zawartość a następnie wybierz Wyłączanie JavaScript. Następnie kliknij OK celem zapisania zmian
 3. Jak tylko uda ci się wyłączyć Javascript dla przeglądarki Mozilla Firefox to przeskanuj swój komputer sprawdzonym oprogramowaniem i upewnij się że pozbyłeś się wszystkich wirusów razem z powiązanymi programami ransomware

Safari:

 1. Przejdź do Menu przeglądarki Safari, a następnie przejdź do preferencji.
 2. Przejdź do ikony Ochrona i tam włącz opcję wyłączania Javasccript w sekcji zawartość
 3. Jak tylko wyłączysz Javascript w przeglądarce Safari możesz przeskanować swój komputer sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegującym celem upewnienia się że twoja przeglądarka jest wolna od wirusów.

Google Chrome:

 1. Przejdź do ikonki menu (prawy górny róg) i wybierz menu Ustawienia
 2. Przejdź na dół aż zobaczysz Ustawienia zaawansowane
 3. Przejdź do ustawirń zawartości w menu prywatność
 4. Teraz poszukaj sekcji JavaScript i odznacz Nie pozwalaj zadnej stronie na wlaczenie JavaScript. Kliknij przycisk 'Done' aby zapisac zmiany
 5. Jak tylko uda ci się wyłączyć JavaScript w Google Chrome to przeskanuj swój komputer sprawdzonym oprogramowaniem do usuwania wirusow i powiazanych programow ransomware.

Jeżeli twoja przegladarka zostala zablokowana takze na twoich urzadzeniach z Androidem przejdź kolejno następujące kroki.

1. Zresetuj swoje urządzenie do trybu awaryjnego:

 1. Znajdź przycisk zasilania i przytrzymaj go przez kilka sekund az zobaczysz menu. Wyłącz swoje narzędzie
 2. Jeżeli zobaczysz okno dialogowe ktore zaoferuje ci zresetowanie Androida do trybu awaryjnego zgódź się na to

Jezeli to nie zadziala to po prostu wylacz swoje urzadzenie i ponownie je wlacz. Jak tylko sie wlaczy sprobuj wlaczyc Menu, Ściszenie, Podgłoszenie lub Ściszenie oraz podłoszenie razem aby przejsc do trybu awaryjnego .

2. Odinstaluj złośliwe aplikacje (Wirus Police może ukrywać się razem z BaDoink, Video Player, Network Driver System, Video Render, ScarePakage i innymi podejrzanymi nazwami):

 1. Kiedy już przejdziesz do trybu awaryjnego, przejdź do menu Ustawienia. Jak tylko tam sie znajdziesz idz dalej do Aplikacji lub też Manadzera aplikacji (zaleznie od modelu twojego urzadzenia)
 2. Tutaj poszukaj wcześniej wspomnianych przez nas aplikacji i odinstaluj je

Jeżeli sie to nie powiedzie, wpisz 15 cyfrowy kod, który będzie symulowal prawdziwy kod wygenerowany przez Moneypak który jest wymagany przez wirusa Your browser has been blocked lub też przejdź dalej następującymi krokami:

 1. Przejdź do menu Ustawienia -> Ochrona. Tutaj wybierz Administrator narzędzi
 2. Tutaj poszukaj wczesniej wspomnianych aplikacji i odznacz je.
 3. Celem skonczenia usuwania tego oprogramowania wybierz przycisk 'Dezaktywuj' a następnie OK

Jeżeli ten program przeniknal do twojego komputera (nie twojej przegladarki) postepuj zgodnie z poradnikiem ktory umiescilismy ponizej

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Your browser has been blocked

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Your browser has been blocked korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Your browser has been blocked. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Your browser has been blocked

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Your browser has been blocked i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach