Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Youndoo.com (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Przegląd wirusa Youndoo.com

Youndoo.com (lub też Youndoo) może wyglądać jak sprawdzona wyszukiwarka, kolejna alternatywa do programów używanych na codzień. Tego typu wyszukiwarka jak Youndoo.com moze dzialac jak robak przegladarkowy celem przejecia kontroli nad twoja przegladarka: zmiany strony domowej czy tez domyslnej wyszukiwarki. Co wiecej tego typu potencjalnie niechiany program dosc czesto moze przekierywowac uzytkownika na denerwujace strony co moze generowac szkody na twoim komputerze. Dowiedz sie dlaczego nie warto ufac temu narzedziu jakim jest Youndoo.com w nastepujacych paragrafach. ReimageIntego jest jednym z programów, które są w stanie zapewnić pełne usunięcie potencjalnie złośliwych programów.

W porówaniu do innych robaków przeglądarkowych takich jak navigation.iwatchavi.com, który jest przepełniony różnego rozajami platform do gier jak i zakupów, Youndoo nie wygląda zbyt poejrzanie. Jego styl został stworzony z myślą o poważnym wyglądzie oprogramowania. Mimo tego pierwsze wrażenie zostaje szybko rozmyte zaraz po tym jak skorzystasz z jego uslug jako domyslnej wyszukiwarki. Po pierwsze zauwazyc tenencje do przekierowania cie na podejrzane domeny. Nie powinno cie to dziwic, nie jest to niebezpieczne o ile nie klikniesz nic na stronie na ktora zostales przekierowany. Mowiac innymi slowy, Youndoo moze przekierowywac cie na roznego rozaju strony z potencjalnie zlosliwym oprogramowaniem. Z tego powodu jezeli oprogramowanie malware stara sie przeniknac do twojego komputera to twoj system moze doznawac roznego rodzaju bledow. Dlatego tez madrym posunieciem bedzie usuniecie oprogramowania youndoo.com z systemu.

The image displaying youndoo.com

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że Youndoo.com zbiera określone informacje. W polityce prywatności oprogramowania widać że program zbiera następujące dane:

• IP address of the requesting computer,
• date and time of the request,
• requested page/name of the file retrieved,
• the amount of data transferred,
• indication whether the access/retrieval was successful,
• internet address, from where the site or file was retrieved or the desired function was requested,
• web browser used.

Tego typu informacje są wykorzystywane głównie do celów statystycznych. Youndoo wyorzystuje analizy Google do przeglądania tego typu danych. Problemem jest to ze strona jest wspierana takze przez obce podmioty. Z tego powodu jezeli dane które zostały wczesniej zebrane zostana wykorzystane to twoja przegladarka moze zostac zbombardowana przez zmienioen reklamy. Prawdopodobnie jezeli klikniesz na jedna z ofert to w nastepnym kroku ilosc reklam ulegnie podwojeniu. Z tego powodu tworcy tych reklam z pewnoscia zyskuja, ty nie otrzymujesz nic. Tego typu obiekty pomocnicze w glownej mierze odpowiadaja za pozycje robakow przegladarkowych w twoim systemie. W rezultacie ich aktywnosc moze generowac problemy. Odkad sa w stanie zmieniac ustawienia systemu Windows to usuwanie programu Youndoo z twojej przegldarki moze nie wystrczyc. Dodatkowo program moze wygenerowac swoje luki pomocnicze na umieszczenie jeszcze wiekszej ilosci rozszerzen, pluginow, ktore zagniezdza sie na twoim komputerze.

Sposoby na rozpowszechnianie robaków przeglądarkowych

Jeżeli zdarzyło się że zainstalowałeś oprogramowanie samodzielnie to moglo to nastapic zaraz po tym jak zainstalowales oprogramowanie pdf czy tez flash player czy tez przeoczyles jakis addon do przegladarki. Youndoo.com jest robakiem przegladarkowym ktory moze przejac kontrole nad twoim komputerem. Jezeli chcesz sie ustrzec przed tego typu problemami w przyszlosci to koniecznym bedzie wykonanie kolejnych dzialan. Jezeli chcesz zainstalowac kolejny program na swoim komputerze dobrze bedzie jezeli skorzystasz z opcji instalacji uzytkownika. Tylko wtedy mozesz byc pewien ze zaden dodatek nie zostanie zainstalowany, dokoncz instalacje zgodnie z tym poradnikiem. Dodatkowo zwroc prosze uwage na polityke prywatnosci i warunki uzytkowania, przeczytanie ich moze byc przydatne w rozpoznaniu niechcianych wyszukiwarek czy tez proste sprawdzenie czy program ktory chcesz zainstalowac jest sprawdzony.

Usuwania wirusa Youndoo.com z twojego komputera

Celem usuniecia Youndoo z twojego komputera w doslownie kilka chwil powinienes skorzystac z automatycznego usuwania oprogramowania i zainstalowac na swoim komputerze sprawdzony program antywirusowy. Celem upewnienia sie ze twoj komputer jest wolny od wirusow i innych potencjalnie niechcianych programow polecamy ci jego pelna aktualizacje. Dodatkowo pamietaj o tym ze programy antywirusowe nie jest tylko wazny, ale wrecz niezbedny na twoim komputerze jezeli chcesz zachowac bezpieczenstwo swoich danych. Jezeli nie chcesz instalowac dodatkoweg ooprogramowania na swoim komputerze mozesz takze wykonac manualny sposob usuwania youndoo.com. Upewnij sie ze przejdziesz przez proces usuwania oprogramowaia i zabezpieczysz sie przed jego pojawieniem sie w przyszlosci.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Youndoo.com:

Usuń Youndoo.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Youndoo.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Youndoo.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Youndoo.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimYoundoo.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Youndoo.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Youndoo.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Youndoo.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Youndoo.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Youndoo.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Youndoo.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Youndoo.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Youndoo.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Youndoo.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Youndoo.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Youndoo.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Youndoo.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach