Skala niebezpieczeństwa:  
  (9/100)

Usuń Yontoo Pagerage (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Yontoo – rozszerzenie przeglądarki zalewające ją reklamami

Yontoo (istniejące także pod nazwą Yontoo PageRage) jest rozszerzeniem przeglądarki wydanym w 2015 roku. Na chwilę obecną jego oficjalna strona informuje, że rozwój aplikacji nie jest kontynuowany oraz dostarcza instrukcje usunięcia. Jeśli jednak zobaczysz tą aplikację na komputerze, zauważ jedno – jej celem jest pomóc użytkownikom w personalizacji Facebooka, zmieniając motyw, czcionkę, kolor itd.

Głównym problemem Yontoo jest jego dodatkowa aktywność w systemie. W rezultacie do tej aktywności, aplikacja została sklasyfikowana jako adware, porywacz przeglądarki, oraz aplikacja potencjalnie niepożądana. Dlatego nie można usunąć Yontoo z pomocą różnych aplikacji ochronnych.

Jednym z najważniejszych powodów, dla których aplikacja ta wylądowała w kategorii aplikacji niepożądanych jest jej zdolność do wyświetlania reklam podczas przeglądania internetu przez użytkowników. Dodatkowo, Yontoo może też inicjować niechciane przekierowania na podejrzane strony, spowalniać i wywoływać też inne problemy przeglądarkom. Na chwilę obecną, aplikacja jest kompatybilna z Internet Explorerem, Google Chrome, Mozillą Firefox oraz Safari.

Powinniśmy też ostrzec o śledzeniu danych wywoływanym przez Yontoo od razu po dostaniu się do systemu i dodaniu siebie do przeglądarek. Jedna rzecz jednak uspokaja – ten potencjalnie niepożądany program nie jest już kontynuowany – możesz więc usunąć Yontoo z pomocą prostych kroków.

Obrazek przedstawiający wirusa Yontoo PagerageYontoo Pagerage był podejrzanym rozszerzeniem przeglądarki sklasyfikowanym jako aplikacja potencjalnie niepożądana. Na szczęście, nie można jej już więcej pobrać.

Kilka lat temu, aplikacja ta była wspominana na wielu forach jako „wirus Yontoo”. Głównym powodem takiego przydomku była umiejętność dostawania się do systemu niezauważonym. W rzeczywistości, program był rozpowszechniany z pomocą techniki bundlingu, która pozwala na instalację aplikacji (dodatków i rozszerzeń) wraz z innym oprogramowaniem.

Po dostaniu się do systemu, program dostarczał przesadną liczbę reklam na Facebooku i innych stronach. Bez wątpienia te niechciane reklamy potrafią być naprawdę irytujące oraz zapobiegają normalnemu przeglądaniu sieci. Jest to jednak nie koniec.

Uważaj, gdyż reklamy Yontoo oraz podobne ostrzeżenia pojawiające się znikąd także mogą ukrywać różne zagrożenia. Mogą one przykładowo przekierowywać Cię na złośliwe witryny bądź infekować komputer ransomware'm lub trojanami. Co więcej, Polityka Prywatności Yontoo wspomina o innych podejrzanych funkcjach tej aplikacji. Wygląda na to, że aplikacja była wykorzystywana do zbierania nie identyfikujących jednoznacznie informacji z pomocą różnych technologii śledzących, takich, jak ciasteczka czy beacony. Celem tej aktywności jest rzeczona poprawa usług i zapewnianie dopasowanych reklam. Dane te mogą być także sprzedane podejrzanym trzecim stronom..

Wszystkie te negatywne cechy programu powinny Cię zmotywować do usunięcia Yontoo z komputera. Jeśli wciaż masz ten dodatek zainstalowany w którejś z przeglądarek, zalecamy skan komputera zaktualizowaną wersją ReimageIntego bądź też innym zaufanym anty-spywarem. W ten sposób upewnisz się, że nie ma żadnej innej niepożądanej aplikacji w komputerze.

Methods stosowane przez to rozszerzenie do rozpowszechniania się

Strategie dystrybucyjne adware'ów oraz porywaczy przeglądarek bazują zwykle na dwóch różnych sposobach. Po pierwsze, możesz otrzymać ofertę spróbowania tej aplikacji bezpośrednio z jej oficjalnej strony. Druga opcja zaś pozwala na instalację aplikacji bez wiedzy użytkowników. Druga metoda jest przez to często kwestionowana i wywołuje irytację użytkowników.

Mówiliśmy już, że ta metoda jest nazywana bundlingiem i pozwala na dołączanie programów do paczek oprogramowani, a następnie na ich infiltrację korzystając z freeware'ów i shareware'ów. Mechanizm ten jest szeroko wykorzystywany w rozpowszechnianiu aplikacji niepożądanych. Powinieneś nauczyć się więc, jak prawidłowo instalować programy, by móc uniknąć zetknięcia z takimi programami.

Rzeczone wirusy i podobne aplikacje mogą się dostać do komputera, gdy instalujesz programy korzystając z ustawień Szybkich lub Zalecanych. Te ustawienia nie ujawniają dodatkowych aplikacji oraz instalują je automatycznie. Tymczasem, ustawienia Zaawansowane i Własne wyświetlają listę dodatkowych aplikacji oferowanych do pobrania. Jeśli nie śpieszysz się przez cały proces, będziesz więc w stanie ochronić siebie oraz swój komputer.

Eliminacja wirusa Yontoo PageRage z przeglądarek

Możesz usunąć Yontoo PageRage z przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, oraz Safari w raki sam sposób, jak każde inne rozszerzenie. Wejdź na listę dodatków i odinstaluj go z listy obecnych rozszerzeń. Aplikacja ta jednak jest też zainstalowana w komputerze – będziesz musiał ją także usunąć z pomocą funkcji Dodaj/Usuń Programy w systemie.

Czasem proces deinstalacji może nie skończyć się powodzeniem – wiadomo, że program zostawia wpisy rejestru i inne komponenty w systemie, których nie można w taki sposób usunąć. Jeśli nie instalowałeś tego rozszerzenia ręcznie, powinieneś pomyśleć o przeskanowaniu komputera zaktualizowaną wersją anty-spyware'a. Program ten dokona automatycznej eliminacji Yontoo i pomoże pozbyć się wszystkich podejrzanych programów i plików z nim związanych.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Yontoo Pagerage:

Usuń Yontoo Pagerage z rodziny systemu Windows

Aby pozbyć się tej aplikacji z Windowsa, musisz odinstalować ja poprzez Panel Sterowania. Sprawdź uważnie lostę i odinstaluj wpisy, które mogą być powiązane z Yontoo. Zalecamy też sprawdzić inne aplikacje, które mogą być powiązane z tym intruzem.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Yontoo Pagerage oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Yontoo Pagerage lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Yontoo Pagerage z systemu Mac OS X

By naprawić system Mac OS X, odinstaluj wszystkie aplikacje, których instalacji nie pamiętasz. W tym celu skorzystaj z tego poradnika:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimYontoo Pagerage czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Yontoo Pagerage z Internet Explorer (IE)

By zacząć korzystać ponownie z IE, sprawdź listę dodatków i poszukaj podejrzanych rozszerzeń. Usuniesz je w następujący sposób:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Yontoo Pagerage oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Yontoo Pagerage. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Yontoo Pagerage z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Yontoo Pagerage powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Yontoo Pagerage z Mozilla Firefox (FF)

Skorzystaj z poniższej instrukcji, by pozbyć się podejrzanego porywacza przeglądarki z Firefoksa. Wszystko, czego musisz dokonać, to znalezienie Yontoo na liście rozszerzeń i usunięcie go. Na koniec, zresetuj ustawienia przeglądarki, by usunąć wszystkie wpisy powiązane z porywaczem.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Yontoo Pagerage oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Yontoo Pagerage. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Yontoo Pagerage z Google Chrome

By odinstalować tą aplikację z Chrome'a, wejdź na listę Rozszerzeń i usuń nieznane dodatki. Na koniec zresetuj przeglądarkę. Skorzystaj z poniższej instrukcji.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Yontoo Pagerage oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Yontoo Pagerage. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Yontoo Pagerage z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Yontoo Pagerage i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Yontoo Pagerage. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Yontoo Pagerage i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach