Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Y2Mate.com - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Y2Mate to konwerter YouTube, którego nie zaleca się do użytku z powodu agresywnych reklam

Y2Mate.com virus

Y2Mate to konwerter wideo z YouTube mocno związany z adware. Większość użytkowników odwiedzających stronę są tam z powodu konwersji plików z różnych stron. Domena sama w sobie nie jest jednak bezpieczna z powodu podejrzanych reklam pojawiających się po wyrażeniu zgody na wyświetlanie przez stronę powiadomień. Jeśli ją stale odwiedzasz, możesz szybko zainstalować potencjalnie niepożądane aplikacje takie, jak MacKeeper, jeśli jesteś nieuważny. Poza tym, powinieneś trzymać się z dala od gier i ankiet prezentowanych przez te reklamy. 

Pojęcie „Wirus Y2Mate” nie jest dobrym określeniem tej strony w chwili obecnej, ponieważ nie jest ona wykrywana przez aplikacje antywirusowe. Jednakże, po wyrażeniu zgody na powiadomienia w okienku w lewym górnym rogu ekranu, będą przeszkadzać Tobie liczne reklamy wypełnione treściami sponsorowanymi. Przykładowo, linki oferujące darmowe gry. Wygląda an to, że użytkownicy powinni być ostrożni wobec tych linków – nie ma żadnej gwarancji, że są one bezpieczne. Warunki użytkowania strony mówią:

The Site/Client or the apps in the Site/Client, may contain links to third party websites or clients(„Linked Sites/Client”).The Linked Sites/Client are not under our control and we are not responsible for any Linked Site, including any content contained in a Linked Site or any changes or updates to a Linked Site. 

Dlatego, choć strona nie jest złośliwe, powinna być ona wykorzystywana z rozwagą. Zalecamy nie pozwalać tej witrynie na wysyłanie powiadomień, ponieważ może ona znacznie obniżyć jakość przeglądania sieci.

Nazwa Y2Mate.com
Deweloper Muvi
Kategoria Strona wspierana reklamami
Objawy Liczne reklamy i powiadomienia przeszkadzające w przeglądaniu sieci
Ryzyko Wystawienie na niebezpieczne strony, infekcje malware, utrata pieniędzy
Eliminacja By pozbyć się reklam Y2Mate, zresetuj zaatakowaną przeglądarkę
Przywrócenie Napraw szkody wirusowe uruchamiając skan programem ReimageIntego, zacznij korzystać z adblokera

Y2Mate.com to tylko jedna z wielu stron oferujących podobną funkcjonalność – po wklejeniu linka do YouTube bądź innego, użytkownik może skonwertować go do formatu MP3 lub podobnego i pobrać go na komputer. Praktyka ta jest zwykle uznawana jako nielegalna – muzyka na YouTube jest licencjonowana. Oznacza to, że pobieranie jej jest zabronione, tak samo jak pobieranie spiraconego filmu z torrentu.

Bez względu na to musimy zauważyć, że korzystanie z Y2Mate.com bądź podobnych stron przy materiałach nielicencjonowanych nie łamie żadnych praw. Korzystanie z usługi może być jednak niebezpieczne – strona korzysta z wielu niezabezpieczonych reklam i linków do generowania przychodu.

Jak tylko odwiedzisz Y2Mate, strona prosi o włączenie powiadomień. Jeśli uprawnienia zostaną przyznane, zgodzisz się na otrzymywanie potencjalnie niebezpiecznych reklam, przesyłanych bezpośrednio na pulpit – nawet, jeśli przeglądarka jest wyłączona. Dlatego, wyłącz natychmiast te powiadomienia.

Dodatkowo, reklamy wyświetlane na Y2Mate.com prowadzą na strony phishingowe, wyłudzające oraz fałszywe wsparcia techniczne. Może to zakończyć się:

 • instalacją szkodliwego oprogramowania
 • stratami finansowymi
 • wystawieniem informacji do nieznanych stron trzeci
 • infekcjami malware

Mniej doświadczeni użytkownicy są szczególnie wrażliwi na to, ponieważ nie są świadomi działania oszustw internetowych. Dlatego też, nie wchodź w interakcję z ofertami na stronie – zamiast tego, zajmij się usunięciem Y2Mate. Na początku, zresetuj swoją przeglądarkę, by pozbyć się powiadomień, na które pozwoliłeś. Dodatkowo, przeskanuj komputer oprogramowaniem ochronnym by być pewnym, że żadne niepożądane strony trzecie nie dostały się do komputera. Jeśli ujawniłeś swoje dane osobiste przy odwiedzaniu takich stron, zmień teraz swoje hasła! Następnie, zalecamy skorzystać z ReimageIntego w celu naprawy szkód uczynionych przez adware.

Adware Y2Mate.comWirus Y2Mate.com jest programem typu adware, który wnika do urządzeń użytkowników niezauważenie i zaczyna umieszczać agresywne reklamy na każdej stronie, jaką odwiedzają.

Bundle oprogramowania są złą sztuczką – naucz się, jak ją przechytrzyć

Bundle oprogramowania są to dość stara praktyka, która pojawiła się, gdy większe przedsiębiorstwa zdecydowały się na operowanie wspólnie kilku aplikacji. W teorii praktyka ta powinna przynosić korzyści tylko użytkownikom – pozwala ona na zakupienie kilku aplikacji w niższej cenie bądź na testowanie aplikacji za darmo. Problemy zaczęły się, gdy twórcy adware zauważyli, że jest to świetny sposób na umieszczanie niepożądanych aplikacji na tylu komputerach, ile to tylko możliwe, a co ważniejsze – na robienie tego niezauważalnie.

Twórcy Bloatware nie przejmują się ostatecznymi wrażeniami użytkownika – liczą się tylko profity. By to zrobić, kontaktują się z twórcami innego darmowego oprogramowania i płacą im, by umieszczać ich aplikację w jednym bundlu. Niestety, deweloperzy są zainteresowani w liczbie użytkowników, która zainstalowała aplikację – otrzymują oni wynagrodzenie typu pay-per-install. To tworzy sytuację, w której obydwie grupy próbują wciskać niepożądane aplikacje, co może być bardzo niebezpieczne.

Dlatego, ważnym jest unikać takich praktyk poprzez stosowanie się tych prostych kroków od naszych ekspertów:

 • Wybieraj zaufane źródła aplikacji (uważaj, gdyż wiele znanych stron stosuje bundling oprogramowania)
 • Zanim cokolwiek zainstalujesz, sprawdź, czy istnieją do aplikacji takie dokimenty, jak Polityka Prywatności czy Warunki Użytkowania
 • Czytaj opinie online – bardzo często optymalizatory systemu, aplikacje do pobierania sterowników, konwertery PDF i podobne narzędzia są odpowiedzialne za przesadną liczbę reklam.
 • Odrzuć wszystkie oferty, które pojawią się podczas instalacji
 • Gdy zostaniesz poproszony, wybierz instalację Zaawansowaną/Własną – da to Tobie pełną kontrolę nad procesem instalacji, a dzięki temu będziesz w stanie usunąć wszystkie opcjonalne aplikacje zanim spróbują się dostać do komputera.

Usuń reklamy Y2Mate z pomocą poradnika, a następnie sprawdź swój komputer dwa razy

Istnieją dwie opcje, na których możesz polegać przy usuwaniu Y2Mate z przeglądarki. Na początku, możesz zlecić to zaufanemu programowi anty-spyware i pozwolić mu na zrobienie tego za Ciebie. Wybierz aplikację, zaktualizuj ją i wykonaj pełny skan systemu. Program powinien pomóc Ci w znalezieniu wszystkich niepożądanych komponentów, które mogłyby zostać zainstalowane za Twoimi plecami.

Jeśli jednak zdecydujesz się na ręczną eliminację Y2Mate, musisz wejść na listę wszystkich ostatnio zainstalowanych aplikacji na komputerze i usunąć je. Miej jednak na uwadze, że przeglądarki także są pod wpływem aplikacji po tym, jak wyraziłeś zgodę na wysyłanie powiadomień. Dobrym pomysłem będzie więc przywrócenie ich do wcześniejszego stanu zanim zaczniesz z nich ponownie korzystać. Dodatkowo, upewnij się, ża zablokujesz powiadomienia, by uniemożliwić widzenie ich w przyszłości. 

Obydwa sposoby mogą zadziałać – pierwszy z nich przyda się tym osobom, które nie są doświadczone z komputerami i sposobem, w jakim on działa.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Y2Mate snapshot
Y2Mate snapshotY2Mate snapshotY2Mate snapshotY2Mate snapshotY2Mate snapshot
Y2Mate snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Y2Mate.com:

Usuń Y2Mate.com z rodziny systemu Windows

Aby usunąć reklamy Y2Mate, wyłącz komponenty związane z reklamami na twoim komputerze:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Y2Mate.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Y2Mate.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Y2Mate.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimY2Mate.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Y2Mate.com z Google Chrome

Potencjalnie niepożądane aplikacje powiązane z Y2Mate.com mogą zmienić wiele ustawień przeglądarki. Zresetuj Google Chrome, by upewnić się, że nie pozostaną żadne znaki infekcji.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Y2Mate.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Y2Mate.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Y2Mate.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Y2Mate.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Y2Mate.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Y2Mate.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Y2Mate.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Y2Mate.com z Mozilla Firefox (FF)

Zresetuj Mozillę firefox od razu jak zauważysz powiadomienia Y2Mate, z pomocą tych kroków:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Y2Mate.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Y2Mate.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Y2Mate.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Y2Mate.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Y2Mate.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-y2mate-com-virus.html
Poradniki w innych językach