Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy MacKeeper pop-up (zaaktualizowano, Wrz 2017) - Chrome, Firefox, IE, Edge

stworzone przez Alice Woods - -   Mac Keeper | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

MacKeeper NIE JEST zaufaną aplikacją dla użytkowników. Czy oni mają rację?

Reklamy MacKeeper'a na różnych stronach

„Wirus MacKeeper” to pojęcie używane przez użytkowników Mac'a, którzy zostali wkręceni w instalację tego programu bez swojej wiedzy. Najczęściej przedstawiany jest jako program optymalizacyjny, który może podnieść wydajność komputera. Ze względu jednk na agresywną dystrybucję i metody promocji, ludzie na informatycznch forach zaczęli określać go mianem malware.

Większość z nich mówi, że jest to nic więcej, jak wirus, malware, czy oszustwo. Uzytkownicy przykleili więc MacKeeperowi łatkę niezwykle złośliwej aplikacji. Jeśli należysz do tej grupy ludzi, mamy dla Ciebie kilka informacji – MacKeeper ani nie jest wirusem, ani nie jest złośliwy.

Bez względu na to, liczne kampanie promocyjne rozpowszechniające ten pprogram często podpinają do niego adware i inne aplikacje instalujące się po cichu wraz z MacKeeperem. Takie coś nie ma zwykle miejsca, jeśli program jest pobierany z oryginalnego źródła. Z powodu jednak zachowań adware'opodobnych, eksperci ds. bezpieczeństwa czasem klasyfikują program jako potencjalnie niepożądanu (PUP) i zalecają usunięcie programu w wypadku nie spełnienia potrzeb użytkownika.

Nawet więcej, powinien zniknąć bezpowrotnie z kompputera, jeśli dostał się na niego bez wiedzy, czy zgody. Zalecamy skan systemu oprogramowaniem antywirusowym, by wykryć malware zainstalowane wraz z docelową aplikacją. Wirus MacKeeper
MacKeeper przedstawia się jako bardzo popularny produkt.. Bez względu na to, nie zalecamy korzystać z tego podejrzanego narzędzia.

MacKeeper został wydany przez firmę Zeobit kilka lat temu. Program stał się jednak powodem dyskusji i uwag po 2013 roku, ggdy aplikację zakupił Kromtech Alliance Corp.

Ludzie zaczęli narzekać, że ten wątpliwy program pokazuje się na komputerach użytkowników bez jego pobierania. Powinniśmy wspomieć, że ta aplikacja może być pobrana nie tylko ze swojego oficjalnego źródła – może też dostać się do komputera podczas instalacji innego programu typu freeware.

Po instalacji, program może zacząć wyświetlać irytujące i zwodnicze reklamy. Okienka te będa informować o różnych rzeczach, między innymi o zniżkach czy promocjach. Większość użytkowników mówi, że po kliknięciu na te reklamy zostają przenoszeni na strony, na których promowany jest ten właśnie program.

Poza tym, dostaliśmy kilka raportów o reklamach MacKeepera mówiących o potrzebie zakupu licencjonowanej i ulepszonej wersji za odpowiednią sumę pieniędzy. Przykładowa treść informacji będzie wyglądać następująco:

Please be informed that we have released new application MacKeeper. You can upgrade your version here #### for additional $19.95, note that it has much more advanced Antivirus engine, a more sophisticated Files recovery feature and lots of more improvements

Nie ważne, jakie reklamy wylądują na twoim komputerze (najnowsze z nich to reklamy Mackeeperapp.mackeeper.com), odradzamy klikanie na jakąkolwiek z nich – możesz zostać zmuszony do wydania pieniędzy na bezużyteczną „uaktualnioną wersję” bądź też zainstalować inny potencjalnie niechciany program.

Z tego powodu zalecamy zignorowanie całej zawartości dostarczanej przez program i usunięcie go natychmiast. Zwykle usunięcie MacKeepera nie usunie jednak reklam – te są dostarczane przez inny program. By zlikwodować w pełni ten adware, wypróbuj Malwarebytes.

Niechciane programy, takie jak MacKeeper, podpinane są do innych aplikacji

W dzisiejszych czasach, Mac OS mostać celem adware w taki sam sposób, jak Windows. Oznacza to, że twój Mac może zostać zainfekowany przez malware od razu po instalacji innego darmowego programu. Eksperci odkryli, że MacKeeper jest promowany poprzez programu takie, jak MacShield, MacKeeper, MacProtecter i Nauseum.

Zalecamy więc trzymać się od tych aplikacji z daleka. Poza tym, powinieneś zacząć przeglądać freeware przed pobraniem ich na komputer. By jeszcze bardziej podnieść bezpieczeństwo, powinieneś wybrać opcję instalacji „Zaawansowanej” lub „Użytkownika” i ostrożnie przejrzeć wszystkie pola.

Najważniejszą rzeczą do zrobienia będzie znalezienie listy opcjonalnych aplikacji i odznaczenie z niej wszystkich programów. Jeśli zaś reklamy MacKeepera już teraz zaczęły uprzykrzać Ci życie, powinieneś się ich jak najszybciej pozbyć.

Wskazówki co do usunięcia MacKeepera:

Określenie MacKeepera nie jest najbardziej trafnym określeniem programu. Jego upór w pozostaniu na komputerze może już być jednak nazwany pasożytniczym. Pełne usunięcie MacKeepera jest ciężkie do uczynienia – zostawia swoje pliki w różnych miejscach komputera.

Pliki te mogą niekoniecznie być złośliwe. Mogą jednak odbierać pamięć użytkową i blokować komputer. Czyszczenie sprzętu z takich plików powinno zostać jednak powierzone oprogramowaniu antywirusowemu bądź bardzo doświadczonym użytkownikom. Dodatkowe środki bezpieczeństwa będę też mile widziane . Najbardziej podstawowymi krokami usunięcia MacKeepera są:

 • Wybór Start -> Panel Sterowania -> Odinstaluj Program
 • Znalezienie MacKeepera w katalogu Dodaj/Usuń Programy
 • Kliknięcie “Uninstall” i OK w celu zatwierdzenia zmian.

Możesz usunąć szkody wyrządzone przez wirusa z pomocą jednego z następujących programów: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Zalecamy te aplikacje, ponieważ wykrywają one wszystkie potencjalnie niepożądane programy wraz z każdym komponentem i wpisem rejestru z nimi powiązanymi.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam MacKeeper pop-up:

Usuń MacKeeper pop-up z systemu Mac OS X

W wypadku nieudanego usunięcia problemu przez antywirusa, nie wahaj się skorzystać z poniższej metody:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMacKeeper pop-up czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usun reklamy MacKeeper pop-up z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to MacKeeper pop-up powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń MacKeeper pop-up z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz MacKeeper pop-up oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie MacKeeper pop-up. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń MacKeeper pop-up z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz MacKeeper pop-up oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie MacKeeper pop-up. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń MacKeeper pop-up z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj MacKeeper pop-up i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania MacKeeper pop-up. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-mackeeper-pop-up-ads.html

Poradniki w innych językach