Usuń Wkalle.com (Poradnik usuwania wirusa)

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Instrukcja usuwania Wkalle.com

Czym jest Wkalle.com?

Wkalle.com to porywacz przeglądarki atakujący użytkowników Chrome'a, Firefoksa oraz Edge

Wirus Wkalle.com wyświetla zmienione wyniki wyszukiwania

Wkalle.com to adres URL, z którym użytkownicy mogą mieć do czynienia w wypadku ataku na przeglądarkę. Może on pojawić się jako strona startowa oraz wyszukiwarka – może także zastąpić nową kartę i inne ustawienia przeglądarki. Wkalle.com jest klasyfikowany jako porywacz przeglądarki oraz potencjalnie niepożądana aplikacja, gdyż rozprzestrzenia się spakowany z programami freeware oraz jest instalowany jako domyślny komponent freeware. Według badaczy z NoVirus.uk, jest on w stanie zaatakować wszystkie rodzaje przeglądarki, wliczając w to Chrome'a, Firefoksa, IE, Edge, oraz Safari.

Nazwa Wkalle.com
Rodzaj Porywacz przeglądarki
Atakowane przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Microsoft Edge, Safari, Opera, itd.
Poziom zagrożenia Niski. Zmienia ustawienia przeglądarki, lecz nie wpływa na system.
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki, przekierowania na podejrzane domeny, przesadna liczba reklam
Eliminacja Zalecany pełny skan systemu programem ReimageIntego.

Malware Wkalle.com jest mocno związany z nieznanymi stronami trzecimi. Innymi słowy, różne strony wykorzystują tą wątpliwą wyszukiwarkę do kierowania ruchu na ich witryny, wzrostu sprzedaży bądź generowania przychodu z reklam. Niektóre z tych stron mogą mieć jednak złe zamiary, takie jak rozprzestrzenianie wirusów, trojanów, spyware i ransomware poprzez przekierowania z domeny Wkalle.com.

Po dostaniu się do systemu Windows (tj. instalacji programu i zostawieniu rozszerzenie), przeglądarka zaczyna działać nienormalnie, n.p.strona startowa i wyszukiwarka zostają zmienione na Wkalle.com, strona nowej karty może zacząć stale przekierowywać na strony powiązane z Wkalle, wyniki wyszukiwania mogą być zaś pełne podejrzanych linków i reklam.

Choć wirus Wkalle.com bardziej jest inwazyjny niż niebezpieczny, nigdy nie możesz być pewien, czy otrzymasz pożądaną treść. Poza podejrzaną zawartością, niepożądana aplikacja ma na celowniku dane wyszukiwania oraz niektóre informacje osobiste. Badacze mówią, że program jest zabundlowany ze śledzącymi ciasteczkami, beaconami sieciowymi i geolokalizatorami, które domyślnie instalują się w przeglądarce i zaczynają zbierać następujące informacje:

 • Wyszukiwane hasła;
 • Najczęściej odwiedzane strony;
 • Geo-lokację;
 • Rodzaj przeglądarki;
 • Zainstalowany język;
 • Dane osobowe;
 • Adres mailowy;
 • Adres IP, itd.

Lista ta mia ma końca – nie wiadomo więc, jakie konkretne dane mogą wyciec do twórcy tej niepożądanej aplikacji oraz powiązanych z nim stron. Jeśli niepokoi Cię twoje cyberbezpieczeństwo, zalecamy blokować te ciasteczka. W tym celu musisz usunąć całą paczkę Wkalle.com.

Istnieją dwie opcje usunięcia Wkalle.com – ręczna i automatyczna. Poprzez słowo „ręczna” mamy na myśli konieczność samodzielnego usunięcia niepożądanej aplikacji z listy programów, a następnie usunięcie jej wpisów Edytorem Rejestru. Zalecana jest jednak automatyczna eliminacja niepożądanej aplikacji – zaoszczędzi ona czas i zapewni stabilność komputera.

By pozbyć się wirusa Wkalle.com oraz jego resztek, zalecamy wykonać pełny skan systemu programem ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Ilustracja porywacza przeglądarki Wkalle.comWkalle.com rozpowszechnia się jako pasek narzędzi, lecz po instalacji przejmuje ustawienia przeglądarki

Zapobieganie instalacji porywaczy przeglądarki

Niepożądane aplikacje są rozpowszechniane wraz z innymi, darmowymi programami. Przez to, jedynym, głównym środkiem zapobiegawczym jest ostrożna instalacja aplikacji freeware i shareware.

Przed ich pobraniem, sprawdź, czy program posiada oficjalną stronę z wyraźnie wskazanym twórcą. Jeśli któraś z tych wiadomości jest niedostępna, to z tą aplikacją jest coś nie tak.

Poza tym, pamiętaj, że szczegółowe informacje o instalowanym oprogramowaniu są ukryte w wypadku instalacji Szybkiej lub Zalecanej. By znaleźć każdy szczegół, skorzystaj z instalacji Zaawansowanej bądź Własnej i zapoznaj się z poszczególnymi krokami instalacji.

Na koniec, upewnij się, że odznaczysz wszystkie komponenty „dodatkowe”, „zalecane” i „użyteczne”. Takie dodatki najczęściej okazują się aplikacjami niepożądanymi.

Sposoby na usunięcie Wkalle.com z Windowsa i Maca

W wypadku infekcji nie ignoruj obecności Wkalle.com – strona ta może wystawić Cię na działanie podejrzanych witryn, promować przepłacone produkty, nakłaniać do pobierania bezużytecznego oprogramowania, śledzić przeglądanie sieci i inicjować inne, bardzo podejrzane aktywności. Jeśli chcesz sprawdzić swoje umiejętności, poniższe instrukcje z pewnością Ci pomogą.

Jeśli mimo to, preferujesz automatyczną eliminację, powinieneś pobrać ReimageIntego bądź zaktualizować program anty-malware już działający w komputerze. Następnie uruchom pełny skan systemu i zresetuj przeglądarkę tak, jak wyjaśniono poniżej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Wkalle.com

Usuń Wkalle.com z rodziny systemu Windows

Jedynym sposobem na usunięcie porywacza przeglądarki z systemu Windows jest eliminacja niepożądanej aplikacji, a następnie reset ustawień przeglądarki. Poniższa instrukcja wyjaśni, jak pozbyć się niepożądanej aplikacji podczas, gdy kolejne sekcje omówią reset najpopularniejszych przeglądarek.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Wkalle.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Wkalle.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Wkalle.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWkalle.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Wkalle.com z Microsoft Edge

By wyłączyć rozszerzenie Wkalle.com w przeglądarce Microsoft Edge, skorzystaj z następującego tutoriala:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Wkalle.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Wkalle.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Wkalle.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Wkalle.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Wkalle.com z Google Chrome

Google Chrome jest na chwilę obecną najczęściej atakowaną przeglądarką na rynku. Jeśli nie wiesz, jak ją zresetować, skorzystaj z tego poradnika:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Wkalle.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Wkalle.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Wkalle.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Wkalle.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Wkalle.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Wkalle.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach