Usuń wirusa .ccc File Extension (Poradnik)

Instrukcja usuwania wirusa .ccc File Extension

Czym jest Wirus z rozszerzeniem .ccc?

Co oznacza końcówka nazwy pliku – rozszerzenie .ccc?

Pod koniec października, nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa rozpoczeli ostrzeganie ludzi o nadchodzacej nowej wersji oprogramowania TeslaCrypt. Ta nowo wydana wersja oprogramowania wyróżnia się pośród konkurencji poniewaz dolacza do kazdego pliku rozszerzenie .ccc. Z tego powodu jezeli widzisz pliki z rozszerzeniem .docx, .docm, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pptm, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .dng, .lnk, .jpg, .png, .pdd, .doc, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt, .wps, .mp3., i wiele innych z rozszerzeniem .ccc to oznacza to ze mogles zostac zainfekowany przez oprogramowanie ransomware.

W jaki sposób rozszerzenie .ccc może przeniknąć do mojego komputera?

Podobnie jak poprzednia wersja, rozszerzenie .ccc rozpowszechnia sie z pomoca konia trojanskiego. Ukrywa sie ono w zalacznikach spamowych, fałszywych prosbach o aktualizacje, nielegalnych stronach i tym podobnych rzeczach. Dlatego tez lepiej zachowac prawidlowe odruchy przy przegladaniu internetu. Polecamy ci:

 • instalacje sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego i pamiętanie o jej aktualizacji.
 • NIE otwieranie emaili spamowych, maili na które nie oczekujesz. Nie ma znaczenia to ze tytul moze informowac o platnosciach, brakujacych wplatach, podatkach i tym podobnych problemach, z pewnscia wiele z tych wiadomosci ma problemy z pisownia. Jezeli zauwazysz jakiekolwiek bledy, nie boj sie oznaczyc maila jako spam i powiadomic administratora poniewaz mail z oficjalnej strony nie mogl zostac wyslany przez pomylke
 • Jezeli wierzysz w to ze twoj komputer potrzebuje aktualizacji (Java, Flash Player, Media Player i tym podobne) to zapoznaj sie z oficjalna strona i pobierz go wprost na swoj komputer. Nigdy nie korzystaj z falszywych prosb o aktualizacje lub tez losowo wyskakujacych prosb o aktualizacje poniewaz sa dosc czesto wykorzystywane przez cyber przestepcow.

Jakie objawy moga wskazywac na to ze to oprogramowanie zdolalo sie juz przedostac do systemu?

Wirus z rozszerzeniem .ccc nalezy do wirusów które sa jednymi z bardziej niebezpeicznych poniewaz moga generowac problemy z dostepem do waznych danych takich jak zdjecia, pliki wideo, dokumenty i tym podobne, które sa przechowywane na twoim komputerze. Dlatego tez jezeli nie wykonales kopii zapasowych swojego oprogramowania to mozesz miec problem. Jak tylko zainstalujesz na swoim komputerze oprogramowanie TeslaCrypt 2.0 wszystkie przechowywane na nim dane moga otrzymac rozszerzenie .ccc. Oprocz tego program moze generowac pliki tekstowe, a takze pliki html ktore pozostawi na twoim komputerze howto_recover_file_.txt and howto_recover_file_.html. Zgodnie z nimi ofiara powinna zaplacic 2bitcoiny kary lub tez 500$ celem otrzymania klucza ktory pomoze wylaczyc zlosliwe pliki. Tego typu notki beda widoczne niemalze w kazdym folderze ktory bedzie zawierac zaszyfrowane dane. Nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa ostrzegaja ze jest to niemalze niemozliwe odzyskac zaszyfrowane dane ze wzgledu na to ze program korzysta z algorytmu szyfrujacego AES-256-CBC ktory dziala na podobnej zasadzie co szyfrowanei wirtualnej waluty – bitcoin. Wyglada na to ze jedynym sensownym sposobem usuwanai tego typu danych jest zaplata zadanej przez program zaplaty. Jednakze zdobyte doswiadczenie w walce z cyber zagrozeniami pokazuje ze placenie grzywny to nic innego jak tylko strata pieniedzy. Oczywiscie placenie grzywny moze skonczyc sie otrzymaniem klucza a nastepnie odszyfrowaniem danych, jednakze nigdy nie mozesz byc tego pewien. Poprzez uzywanie swojej karty kredytowej mozesz wyjawic przestepcom dane swojego konta, ryzykujesz wyciek danych na swoj temat. Dlatego tez wysoce polecamy ci usuniecie oprogramowania ktore dodaje rozszerzenie .ccc z pomoca specjalistycznego oprogramowania jakim moze byc na przyklad FortectIntego, który pomoze ci przywrocic twoje dane. Jezeli chcesz dowiedziec sie wiecej na temat usuwania tego rozszerzenia prosimy cie o przejscie do nastepnej strony.

W jaki sposób mogę pozbyć się tej złosliwej infekcji?

Jezeli zauwazyles ze wszystkie pliki na twoim komputerze zostaly zaszyfrowane przez wirusa ktory nadal rozszerzenie .ccc to powinienes usunac tego infekcje tak szybko jak to tylko mozliwe. Oczywiscie jezeli twoj komputer zawieral pewne wazne dane to prawdopodobnie zastanowisz sie nad tym zeby zaplacic grzywne. Jednakze jak juz wspominalismy nie gwarantuje to otrzymania klucza do otwarcia swoich plikow i przywrocenia twoich danych. Celem naprawy swojego komputera i przywrocenia danych polecamy skorzystanie z oprogramowania FortectIntego lub tez Malwarebytes z pewnoscia te programy pozwola ci pozyc sie tego oprogramowania. Celem dokonania odszyfrowania swoich plikow mozesz polegac na nastepujacych programach: Kaspersky virus-fighting utilities, Photorec, lub tez R-Studio

Dodatkowo mozesz takze polegac na sposobie usuwania rozszerzenia .ccc korzystajac z poradnika ponizej. Jednakze manualny sposob usuwania nie jest polecany ze wzgledu na generowanie strat na twoim komputerze.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa .ccc File Extension

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń .ccc File Extension korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem .ccc File Extension. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie .ccc File Extension

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed .ccc File Extension i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach