Usuń wirusa ytmp3.cc (Poradnik usuwania) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Instrukcja usuwania wirusa ytmp3.cc

Czym jest Wirus ytmp3.cc?

Ytmp3.cc to podejrzana strona, która może wyświetlać wiele reklam oraz zbierać informacje o jej użytkownikach

Wirus ytmp3.cc

Ytmp3.cc to podejrzana strona, jaką można wykorzystać do konwersji plików wideo. Strona ta mówi, że usługa jest darmowa, a filmy z YouTube mogą być szybko zmienione w format mp3 lub mp4. Niestety, korzystanie z podejrzanej strony skutkuje niechcianymi efektami ubocznymi i wielu użytkowników narzeka z powodu agresywnej natury witryny. Mówią oni, że – po konwersji wideo – zauważyli oni wiele reklam, wyskakujących okienek, banerów, ofert, promocji i podobnych treści, które zaczęły przeszkadzać w sesjach z Google Chrome, Internet Explorerem, Mozillą Firefox, Safari i innymi. Możliwe, że użytkownicy sami włączyli powiadomienia na stronie – reklamy mogą być też jednak powodowane przez ukryte w komputerze adware. Plik takiej infekcji może nie być uruchomiony, a aplikacji nie będzie można zobaczyć w Panelu Sterowania – przekierowania wirusa Ytmp3.cc wciąż jednak mogą mieć miejsce.

Nazwa wirus ytmp3.cc
Typ Adware
Cel Konwersja filmów z YouTube na pliki mp3
Objawy Dostarcza reklamy, powoduje powiadomienia
Dystrybucja Oficjalna strona, powiązane reklamy, bundle oprogramowania
Eliminacja Zmień ustawienia przeglądarki i oczyść system z pomocą ReimageIntego

Oficjalna strona Ytmp3 może wyglądać na prawdziwą i korzystanie z niej nie wymusza w teorii żadnych zobowiązań – po prostu wklejasz adres i otrzymujesz wideo. Natychmiast jednak pojawia się prośba o włączenie powiadomień. Wiele stron tak robi – jest to uczciwy sposób na dowiedzenie się, czy użytkownik chce otrzymywać powiadomienia.

Funkcja ta pozwala twórcom stron na wyświetlanie treści pasującym ich użytkownikom, na podstawie ich upodobań. Niestety osoby, które włączyły powiadomienia z tej strony skończą z potencjalnie niebezpiecznymi treściami, które mogą zaprowadzić na złośliwe strony. Dodatkowo, gdy użytkownik chce usunąć powiadomienia Ytmp3.cc, nie jest w stanie tego zrobić – nie ma żadnej aplikacji odpowiedzialnej za powiadomienia. Z tych właśnie powodów użytkownicy często określają tą stronę wirusem Ytmp3.cc.

Gdy większość problemów z wirusem Ytmp3.cc jest spowodowane włączeniem powiadomień, użytkownicy mogą być także zaatakowani poprzez adware. Oprogramowanie wspierane przez reklamy zazwyczaj dostaje się do urządzeń z pomocą bundlingu oprogramowania bądź polega na użytkownikach pobierających i instalujących zwodnicze aplikacje. Jak tylko taka aplikacja się zadomowi, dostarcza wyskakujące okienka z reklamami na przeglądarkę, a nawet na pulpit.

Reklamodawca wspierający tą stronę dostarcza różne reklamy na podstawie informacji zebranych przez oprogramowanie służące do śledzenia danych – ciasteczka, skrypty JS, beacony i podobne. Strona ytmp3 zbiera następująca informacje:

 • adresy IP;
 • geolokalizację;
 • wyszukiwane hasła;
 • historię przeglądania;
 • najczęściej odwiedzane strony;
 • preferencje dotyczące ofert, okazji i zniżek.

Informacja o korzystaniu z tych danych znajduje się także na oficjalnej stronie. Mówi o tym jeden fragment w Polityce Prywatności:

When you access the Service, use the search function, convert files or download files, your IP address, country of origin and other non-personal information about your computer or device (such as web requests, browser type, browser language, referring URL, operating system and date and time of requests) may be recorded for log file information, aggregated traffic information and in the event that there is any misappropriation of information and/or content.

Ludzie narzekają, że nie ma stałego rozwiązania nawet, jeśli wyłączysz powiadomienia i usuniesz dodatki z przeglądarki. W takim wypadku eliminacja wirusa ytmp3.cc powinna nastąpić poprzez wykorzystanie zaufanego oprogramowania ochronnego.

Jeśli powiadomienia wirusa ytmp3.cc są powiązane z adware, dokładny skan komputera z pomocą oprogramowania anty-malware wykryje je i usunie. Osoby, które nie podchodzą poważnie do dokładnego skanowania komputera i klikają w nieznane linki są szczególnie na to narażone – ich zachowanie może inicjować dużo poważniejsze infekcje malware. Po skanie, użytkownicy powinni skorzystać z ReimageIntego, by naprawić szkody spowodowane przez wirusa na komputerze

Adware ytmp3.ccWirus ytmp3.cc to program, który dodaje niepożądane treści na przeglądarce i może być określony z tego powodu jako potencjalnie niepożądana aplikacja bądź adware.

Przeanalizuj oficjalną stronę pod kątem podejrzanych aplikacji

Istnieją setki podejrzanych optymalizatorów bądź bezwartościowych aplikacji wyglądających na wiarygodne z powodu ich oficjalnej strony. Musisz się upewnić, że zapoznajesz się z Polityką Prywatności, Warunkami Użytkowania i innymi sekcjami strony, gdy korzystasz z takiego rodzaju usług i narzędzi.

Badacze zalecają użytkownikom korzystać tylko z zaufanych źródeł i przyglądać się problemom z prywatnością zanim przejdą do pobierania. Użytkownik powinien czytać warunki korzystania zanim wyrazi na cokolwiek zgodę, a także korzystać z instalacji zaawansowanej zamiast z domyślnych. W instalacji zaawansowanej zaś, użytkownik powinien usunąć wszystkie wcześniej zaznaczone pola, by pozbyć się niechcianych aplikacji.

Pozbądź się wirusa ytmp3 z komputera tak szybko, jak to tylko możliwe

Usuwanie wirusa Ytmp3.cc jest procesem zabierającym czas, jeśli chcesz to zrobić ręcznie. Przechodząc przez każdą przeglądarkę i zmieniając ustawienia domyślne, preferencje powiadomień i podobne, pozbędziesz się w końcu niepożądanego zachowania. Automatyczna eliminacja wirusa zawsze jest jednak lepszą metodą.

Jeśli zdecydujesz się na usunięcie wirusa ytmp3.cc z pomocą programów anty-malware możesz to zrobić szybko z pomocą pełnego skanu systemu – wykryje on i usunie wszystkie zagrożenia. Zastosuj się do naszych poradników, by zmienić ustawienia przeglądarki, dwa razy sprawdź, czy system jest czysty i wróć do cieszenia się dobrze działającym komputerem.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa ytmp3.cc

Usuń ytmp3.cc z rodziny systemu Windows

Jeśli twój Windows został zaatakowany przez adware takie, jak wirus ytmp3.cc, zastosuj się do tego poradnika i usuń intruza:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj ytmp3.cc oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj ytmp3.cc lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń ytmp3.cc z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimytmp3.cc czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa ytmp3.cc z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to ytmp3.cc powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń ytmp3.cc z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz ytmp3.cc oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie ytmp3.cc. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń ytmp3.cc z Google Chrome

Usuń wirusa ytmp3.cc z każdej z przeglądarek, z których korzystasz, a następnie przywróć domyślne ustawienia. Skorzystaj z tego pomocnego poradnika:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz ytmp3.cc oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie ytmp3.cc. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń ytmp3.cc z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj ytmp3.cc i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania ytmp3.cc. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się ytmp3.cc i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach