Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Yeabests.top (Darmowy poradnik)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Podejrzany Yeabests.top i jego powiązania z siecią porywaczy przeglądarek:

Jeżeli właśnie zauważyłeś, że twoja strona główna nagle została zmieniona na UPortal, możesz być zainfekowany wirusem Yeabests.top. Według zdobytych informacji, udało nam się dowiedzieć; wydaje się, że ta strona została stworzona przez przedsiębiorstwo ESOffers Network Co., Limited., znajdujące się w Hong Kongu. Geneza programu jest również widoczna w kodzie źródłowym witryny, w którym niektóre wpisy są napisane w języku chińskim. Oprócz tego istnieje wiele aspektów w tym programie, które wywołują w nas wątpliwość. Na przykład, umowa licencyjna oraz Polityka Prywatnośca nawet nie należą do tej strony internetowej i wskazują do innej witryny UPortal greenet.xyz. Interesujące jest to, że obie te strony wyglądają identycznie i przedstawiają podobny wygląd.Jest również zastanawiające, że inna podejrzana witryna Yeabests.cc która została już omówiona w jednym z naszych poprzednich artykułów teraz przekierowuje również do Yeabests.top. Wszystkie te podejrzane relacje między różnymi stronami internetowymi nie dodają wiarygodności na tej stronie w ogóle. W rzeczywistości, każda z tych domen została uznana za porywaczy opierających się na reklamach, co tylko sugeruje, że Yeabests może również należeć do tej samej kategorii infekcji cybernetycznych. Nie byłoby wskazane, by utrzymać takiego pasożyta na komputerze przez dłuższy czas. Tak więc, nie należy zwlekać i usunąć Yeabests.top z systemu bez zbędnych opóźnień. ReimageIntego jest jednym z profesjonalnych programów antywirusowych i można zaufać mu z wykonaniem tego zadania.

Image of the Yeabests.top browser hijacker virus

Mówiąc o porywaczu Yeabests.top, musimy cię zachęcić, aby go nie ignorować. Oczywiście, ta strona jest przeznaczona do oszukiwania użytkowników którzy myślą, że ​​służy ona do subskrybowania całkiem przydatnych narzędzi, oferujących łącza szybkiego dostępu do usług Facebook, Youtube, Yahoo, Google Maps itp. Linki te mogą być funkcjonalne; Niestety, to wszystko czego można oczekiwać od tej strony, która jest początkowo prezentowana jako wyszukiwarka. Jej rzeczywista funkcjonalność wyszukiwania jest bardzo słaba i działa w sieci Plus network – kolejna podejrzana strona, od której należy trzymać się z dala na codzień. W tej wyszukiwarce, zwyczajne wyniki wyszukiwania ulegają zamianie z linkami prowadzącymi do sponsorowanych stron internetowych, które nie koniecznie promują najbardziej wiarygodne treści. Mówiąc prościej, wirus przekierowywujący Yeabests.top jest kolejnym szkodliwym programem, który został zaprojektowany odkładając dobre interesy użytkowników na bok i skupiając się jedynie na generowaniu przychodów z reklam. Aby uczynić ten proces bardziej skutecznym i opłacalnym, twórcy tej witryny mogą lekceważyć wszelkie środki przyzwoitości i umieszczać linki do zainfekowanych stron WWW i innych potencjalnie niebezpiecznych zawartości bezpośrednio na stronie głównej lub osadzać je w wynikach wyszukiwania. Tak więc, jeśli wahasz się z usunięciem Yeabests.top, pamiętaj, że niektóre bardziej nieprzyjemne problemy mogą wraz z nim podążać.

W jaki sposób rozpoznać i unikać pobierania tego wirusa na komputer?

Jeśli nie ustawiłeś samodzielnie Yeabests.top jako stronę główną lub domyślną wyszukiwarkę, to malware prawdopodobnie zinfiltrowało twój komputer poprzez „dystrybucję pakietową”. Oznacza to, że porywacz mógł zostać dołączony do pakietu oprogramowania wraz z nowym odtwarzaczem wideo, oprogramowaniem do edycji obrazów, programem, Flash Player lub aktualizacją Java i nieświadomie pozwoliłeś zainstalować go na swoim PC, myśląc, że dostajesz tylko jedną pożądaną aplikację. Jest to częsty błąd, który większość użytkowników komputerów ma tendencję do wykonywania. Często pomijają oni pominąć sekcje EULA i Warunki Umowy i pędzą poprzez instalację bezmyślnie klikając przycisk „Dalej”. W rzeczywistości, aby mieć większą kontrolę nad tym, czemu pozwalasz pojawić się na swoim komputerze, jest absolutnie konieczne, aby wybierać „Zaawansowane” i „Niestandardowe” ustawienia instalacji. W tych ustawieniach, należy szukać niepożądanych składników lub wstępnie zaznaczonych opcji, takich jak „Ustaw Yeabests.top na moją stronę startową” i odznaczyć je wszystkie.

Jaka jest najefektywniejsza droga do usunięcia wirusa Yeabests.top?

Jeśli jesteś już w tej części artykułu, prawdopodobnie jesteś zainteresowany opcjami usuwania Yeabests.top. W takim przypadku mamy przygotowanych kilka opcji dla Ciebie. W zależności od tego, czy chcesz szybkiego usunięcia wirusa, czy czujesz się przygotowany do dłuższej procedury, możesz wybrać między automatycznym i manualnym sposobem eliminacji wirusa Yeabests.top. Najbardziej dostępowym rozwiązaniem jest, bez wątpienia ten ręczny. Jeśli jesteś wystarczająco uważny i możesz postępować zgodnie z instrukcjami starannie, nie wahaj się go spróbować. Szczegółowe etapy usuwania są wymienione na dole. Jeśli twoje próby usunięcia ręcznego Yeabests.top okazały by się nieskuteczne i ten uparty wirus znowu dostanie się z powrotem do przeglądarki, należy uruchomić skanowanie systemu automatycznym programem anti-malware. Może się zdarzyć, że istnieją pewne elementy wirusa, które pomijasz i oprogramowanie antywirusowe, może ci pomóc je znaleźć i usunąć.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Yeabests.top:

Usuń Yeabests.top z rodziny systemu Windows

W celu usnięcia wirusa Yeabests.top z systemu operacyjnego Windows, usuń programy, które mogą być związane z tym porywaczem przeglądarki. Konkretnie, poszukaj programów jak UPCleaner, Flix123 i innych podejrzanych aplikacji.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Yeabests.top oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Yeabests.top lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Yeabests.top ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Yeabests.top z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Yeabests.top oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Yeabests.top. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Yeabests.top z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Yeabests.top powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Yeabests.top z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Yeabests.top oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Yeabests.top. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Yeabests.top z Google Chrome

Usuń wszystkie rozszerzenia Yeabests.top i inne dodatki przeglądarki, które mogą być związane z tym złośliwym oprogramowaniem. Należy zwrócić szczególną uwagę na te aplikacje, których pobierania na swój komputer nie pamiętasz.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Yeabests.top oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Yeabests.top. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-yeabests-top-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Yeabests.top virus