Usuń wirusa Yeabests.top (Darmowy poradnik)

Instrukcja usuwania wirusa Yeabests.top

Czym jest Wirus Yeabests.top?

Podejrzany Yeabests.top i jego powiązania z siecią porywaczy przeglądarek:

Jeżeli właśnie zauważyłeś, że twoja strona główna nagle została zmieniona na UPortal, możesz być zainfekowany wirusem Yeabests.top. Według zdobytych informacji, udało nam się dowiedzieć; wydaje się, że ta strona została stworzona przez przedsiębiorstwo ESOffers Network Co., Limited., znajdujące się w Hong Kongu. Geneza programu jest również widoczna w kodzie źródłowym witryny, w którym niektóre wpisy są napisane w języku chińskim. Oprócz tego istnieje wiele aspektów w tym programie, które wywołują w nas wątpliwość. Na przykład, umowa licencyjna oraz Polityka Prywatnośca nawet nie należą do tej strony internetowej i wskazują do innej witryny UPortal greenet.xyz. Interesujące jest to, że obie te strony wyglądają identycznie i przedstawiają podobny wygląd.Jest również zastanawiające, że inna podejrzana witryna Yeabests.cc która została już omówiona w jednym z naszych poprzednich artykułów teraz przekierowuje również do Yeabests.top. Wszystkie te podejrzane relacje między różnymi stronami internetowymi nie dodają wiarygodności na tej stronie w ogóle. W rzeczywistości, każda z tych domen została uznana za porywaczy opierających się na reklamach, co tylko sugeruje, że Yeabests może również należeć do tej samej kategorii infekcji cybernetycznych. Nie byłoby wskazane, by utrzymać takiego pasożyta na komputerze przez dłuższy czas. Tak więc, nie należy zwlekać i usunąć Yeabests.top z systemu bez zbędnych opóźnień. FortectIntego jest jednym z profesjonalnych programów antywirusowych i można zaufać mu z wykonaniem tego zadania.

Mówiąc o porywaczu Yeabests.top, musimy cię zachęcić, aby go nie ignorować. Oczywiście, ta strona jest przeznaczona do oszukiwania użytkowników którzy myślą, że ​​służy ona do subskrybowania całkiem przydatnych narzędzi, oferujących łącza szybkiego dostępu do usług Facebook, Youtube, Yahoo, Google Maps itp. Linki te mogą być funkcjonalne; Niestety, to wszystko czego można oczekiwać od tej strony, która jest początkowo prezentowana jako wyszukiwarka. Jej rzeczywista funkcjonalność wyszukiwania jest bardzo słaba i działa w sieci Plus network – kolejna podejrzana strona, od której należy trzymać się z dala na codzień. W tej wyszukiwarce, zwyczajne wyniki wyszukiwania ulegają zamianie z linkami prowadzącymi do sponsorowanych stron internetowych, które nie koniecznie promują najbardziej wiarygodne treści. Mówiąc prościej, wirus przekierowywujący Yeabests.top jest kolejnym szkodliwym programem, który został zaprojektowany odkładając dobre interesy użytkowników na bok i skupiając się jedynie na generowaniu przychodów z reklam. Aby uczynić ten proces bardziej skutecznym i opłacalnym, twórcy tej witryny mogą lekceważyć wszelkie środki przyzwoitości i umieszczać linki do zainfekowanych stron WWW i innych potencjalnie niebezpiecznych zawartości bezpośrednio na stronie głównej lub osadzać je w wynikach wyszukiwania. Tak więc, jeśli wahasz się z usunięciem Yeabests.top, pamiętaj, że niektóre bardziej nieprzyjemne problemy mogą wraz z nim podążać.

W jaki sposób rozpoznać i unikać pobierania tego wirusa na komputer?

Jeśli nie ustawiłeś samodzielnie Yeabests.top jako stronę główną lub domyślną wyszukiwarkę, to malware prawdopodobnie zinfiltrowało twój komputer poprzez „dystrybucję pakietową”. Oznacza to, że porywacz mógł zostać dołączony do pakietu oprogramowania wraz z nowym odtwarzaczem wideo, oprogramowaniem do edycji obrazów, programem, Flash Player lub aktualizacją Java i nieświadomie pozwoliłeś zainstalować go na swoim PC, myśląc, że dostajesz tylko jedną pożądaną aplikację. Jest to częsty błąd, który większość użytkowników komputerów ma tendencję do wykonywania. Często pomijają oni pominąć sekcje EULA i Warunki Umowy i pędzą poprzez instalację bezmyślnie klikając przycisk „Dalej”. W rzeczywistości, aby mieć większą kontrolę nad tym, czemu pozwalasz pojawić się na swoim komputerze, jest absolutnie konieczne, aby wybierać „Zaawansowane” i „Niestandardowe” ustawienia instalacji. W tych ustawieniach, należy szukać niepożądanych składników lub wstępnie zaznaczonych opcji, takich jak „Ustaw Yeabests.top na moją stronę startową” i odznaczyć je wszystkie.

Jaka jest najefektywniejsza droga do usunięcia wirusa Yeabests.top?

Jeśli jesteś już w tej części artykułu, prawdopodobnie jesteś zainteresowany opcjami usuwania Yeabests.top. W takim przypadku mamy przygotowanych kilka opcji dla Ciebie. W zależności od tego, czy chcesz szybkiego usunięcia wirusa, czy czujesz się przygotowany do dłuższej procedury, możesz wybrać między automatycznym i manualnym sposobem eliminacji wirusa Yeabests.top. Najbardziej dostępowym rozwiązaniem jest, bez wątpienia ten ręczny. Jeśli jesteś wystarczająco uważny i możesz postępować zgodnie z instrukcjami starannie, nie wahaj się go spróbować. Szczegółowe etapy usuwania są wymienione na dole. Jeśli twoje próby usunięcia ręcznego Yeabests.top okazały by się nieskuteczne i ten uparty wirus znowu dostanie się z powrotem do przeglądarki, należy uruchomić skanowanie systemu automatycznym programem anti-malware. Może się zdarzyć, że istnieją pewne elementy wirusa, które pomijasz i oprogramowanie antywirusowe, może ci pomóc je znaleźć i usunąć.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Yeabests.top

Odinstaluj z systemu Windows

W celu usnięcia wirusa Yeabests.top z systemu operacyjnego Windows, usuń programy, które mogą być związane z tym porywaczem przeglądarki. Konkretnie, poszukaj programów jak UPCleaner, Flix123 i innych podejrzanych aplikacji.

Aby usunąć Wirus Yeabests.top z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus Yeabests.top (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus Yeabests.top i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus Yeabests.top po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus Yeabests.top. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usuń wszystkie rozszerzenia Yeabests.top i inne dodatki przeglądarki, które mogą być związane z tym złośliwym oprogramowaniem. Należy zwrócić szczególną uwagę na te aplikacje, których pobierania na swój komputer nie pamiętasz.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Yeabests.top i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach