Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Yamdex.net (Poradnik usuwania wirusów)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Dlaczego cierpię z powodu przekierowań wywołanych yamdex.net?

Jeśli sprawdzisz w Internecie, można znaleźć takie pytania: „Malware Yamdex.net przekierowuje moją przeglądarkę Chrome, dlaczego?”. Jeśli jesteś jedną z takich osób, należy przeskanować komputer za pomocą sprawdzonego programu anty-spyware i pozbyć się porywacza przeglądarki, który ukrywa się w systemie komputerowym. Zazwyczaj ludzie pobierają programy przejmujące kontrolę nad przeglądarką i zaczynają cierpieć na irtyujące przekierowania lub podobne problemowe działania, nie wiedząc, że dzieje się tak dlatego, że nie udało się im dokładnie sprawdzić bezpłatnego programu, którego ostatnio pobrali z internetu. Należy mieć na uwadze, że monitorowanie instalacji freeware i shareware jest koniecznością w dzisiejszych czasach! W przeciwnym razie, nie powinno być zaskoczeniem zaskoczeniem, że można zobaczyć w wynikach wyszukiwania reklamy, linki i banery.

Przy omawianiu tego złośliwego oprogramowania, powinniśmy uczynić wszystko jasnym na temat jego kategorii. Technicznie rzecz biorąc, program ten nie jest szkodliwy. Jest uważany za „potencjalnie niechciany”. Według ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa komputerów, Yamdex powinien być również nazywany „porywaczem przeglądarek”, ponieważ pokazuje reklamy i linki w wynikach wyszukiwania, które przekierowują swoje ofiary do stron internetowych osób trzecich. Jak widać, większość jego reklam wygląda podejrzanie i nie ma wątpliwości, że należy ich unikać. Kliknięcie złośliwych reklam Yamdex.net może prowadzić do niebezpiecznych stron internetowych, które mogą być wykorzystane do kradzieży informacji osobistych lub oszukiwania użytkownika do pobrania prawdziwego złośliwego oprogramowania na komputer. Aby naprawić komputer, należy przeskanować komputer za pomocą niezawodnego programu anty-spyware, takiego jak ReimageIntego. Jest to najprostszy sposób, aby sprawdzić system pod kątem występowania porywacza przeglądarki i zapobiec problemowi przekierowań Yamdex.net. Oczywiście, istnieje inny sposób, który może być stosowany do usuwania tego programu. Wymaga on wyeliminowania programu ręcznie. Jeśli uważasz, że masz wystarczającą wiedzę, aby naprawić swój komputer ręcznie sprawdź następną stronę tego postu.

The picture showing the main page of Yamdex.net virus

W jaki sposób ta podejrzana wyszukiwarka pojawiła się na moim komputerze?

W większości przypadków, ludzie kończą z wirusem Yamdex.net na swoich komputerach po zainstalowaniu bezpłatnego oprogramowania. Czemu? Ponieważ istnieją setki darmowych programów, które są wypełnione opcjonalnymi komponentami, a ludzie nie monitorują procesu instalacji. To w taki właśnie sposób pozwalają na zmianę ich strony startowej, domyślnej wyszukiwarki, strony nowej zakładki, którejkolwiek z przeglądarek internetowych, itp. Oczywiście odbywa się to w zamian za pieniądze, a jedyną rzeczą, którą możemy zrobić, to rozpocząć monitorowanie instalacji oprogramowania freeware. Aby zapobiec Yamdex.net Hijack, zalecamy wybranie niestandardową lub zaawansowaną opcję instalacji podczas pobierania programu darmowego do systemu. Gdy to zrobisz, musisz odznaczyć wszystkie domyślnie zaznaczone zdania, które twierdzą: „Ustaw XXX jako moją stronę startową.”

Oczywiście, jeżeli te wskazówki, które wam powyżej daliśmy są bez znaczenia, ponieważ ta wątpliwa wyszukiwarka jest już wewnątrz waszego komputera i należy wykonać czynności usuwania Yamdex.net, które są podane na następnej stronie tego postu. Pamiętaj, że usunięcie jest jedynym sposobem, aby zapobiec złośliwym reklamom i przekierowaniom na komputerze, które są spowodowane przez tę wyszukiwarkę.

Usuwanie Yamdex.net:

Program ten został zauważony za jego zdolność do infiltracji komputerów bez odpowiedniego zezwolenia od użytkownika. Także jest on wypełniony setkami reklam wprowadzających w błąd, które mogą przekierować użytkowników do zainfekowanych stron internetowych. Niektóre z nich są wypełnione treściami dla dorosłych, inne są wykorzystywane do promowania „bezpłatnych aktualizacji” i podobnych „przydatnych” programów. Proszę, nie ufaj reklamom Yamdex ponieważ mogą łatwo doprowadzić do pobrania szkodliwego oprogramowania. Jak można zatrzymać tego porywacza przeglądarki? Najprostszym sposobem, aby go usunąć jest przeskanowanie komputera za pomocą niezawodnego programu anty-spyware i usunąć podejrzane pliki, które pojawią się w raporcie. Drugą opcją jest usunięcie wirusa Yamdex.net ręcznie. W tym przypadku należy użyć szczegółowego przewodnika podanego poniżej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Yamdex.net:

Usuń Yamdex.net z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Yamdex.net oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Yamdex.net lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Yamdex.net z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimYamdex.net czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Yamdex.net z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Yamdex.net powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Yamdex.net z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Yamdex.net oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Yamdex.net. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Yamdex.net z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Yamdex.net oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Yamdex.net. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Yamdex.net z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Yamdex.net i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Yamdex.net. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Yamdex.net i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach