Skala niebezpieczeństwa:  
  (12/100)

Usuń wirusa WinShare (Darmowe instrukcje) - Chrome, Firefox, IE, Edge

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Co wiemy na temat wirusa WinShare?

Analitycy złośliwego oprogramowania wpadli na trop oprogramowania wirusowego o nazwie WinShare i uznali ze jest on oprogramowaniem adware . Tego typu klasyfikacja oznacza ze technicznie rzecz biorąc nie jest to wirus; jednakze ze wzgledu na jego wlasciwosci zdobyl ten tytul. Ten potencjalnie niechciany program ma tylko 1 cel – przepelnic twoja wyszukiwarke niezliczona iloscia reklam, generatorow reklam pop-up, reklam w tekstach i innych znizkowych kuponow. Niestety zadna z popularnych przegladarek nie jest odporna na działanie tego wirusa. Jak tylko oprogramowanie przeniknie do komputera to rozpoczyna generowanie duzej ilosci reklam i sledzenia informacji na temat uzytkownika . Jak tylko oprogramowanie przeniknie do komputera to rozpoczyna generowanie duzej ilosci reklam i sledzenia informacji na temat uzytkownika . Tego typu oprogramowanie jest zainteresowane znajdowaniem informacji na temat tego czym sie interesujesz. Moze zbierac informacje na twoj temat to znaczy historii przegladania, najczesciej odwiedzanych stron, wyszukiwanych informacji, twojego adresu IP, lokalizacji twojego komputera i innych informacji ktore pozwola na przegladanie twojego profilu. Jest to aplikacja skierowana do wyswietlania reklam, które mogą ci się wydać przydatne. Reklamy WinShare moga wygladac dla ciebie znanie i przypominac ci rzeczy, których ostatnio szukales na swoim komputerze. Na przyklad jezeli szukales dobrego miejsca na wakacje oprogramowanie moze pokazywac ci duze ilosci wyskakujacych reklam sugerujacych ci konkretna loalizacje, restauracje w danym regionie i tym podobne, oprogramowanie moze pojawiac sie w formie wyskakujacego okienka pop-up i rzadko prowadzi do naprawde przydatnych ofert, które byłyby godne twojej uwagi. Ze swojej strony pragniemy cie ostrzec przed klikaniem na złośliwe reklamy, które to mogą zainfekować twój komputer trojanem lub tez oprogramowaniem ransomware. Autorzy złośliwego oprogramowania maja tendencje do rozpowszechniania cyber infekcji poprzez roznego rodzaju reklamy i takie programy pomagaja im rozpowszechniac swoje działanie.

Co więcej, reklamy WinShare mogą także dostarczać do twojego komputera bardzo wiele ostrzeżeń dotyczących słabych punktów twojego komputera i oferować ci zakupeinie zlosliwego oprogramowania (czego nie wiesz na 1 rzut oka). Najczęściej tego typu oprogramowanie promuje nieznane oprogramowanie antywirusowe takie jak [ref en-5[ lub też narzędzia do optymalizacji komputera, które to nigdy nie powinny znaleźć się na twoim komputerze. Tego typu reklamy są zainteresowane tylko twoimi kliknięciami. Im więcej reklam klikasz tym lepiej dla autorów oprogramowania. Zyskują oni dzięki twoim kliknięciom – jest to główna przyczyna dla której tego typu reklamy są tak denerwujące i agresywne. Jednakże możesz się z powodzeniem przed nimi ustrzec wybierając usuwanie oprogramowania WinShare. Jeżeli chciałbyś przyspieszyc proces usuwania zlosliwych tresci, pozwol aby aplikacja ReimageIntego pomogla ci w tym procesie. Jezeli masz bardzo duzo czasu oczywiscie mozesz samodzielnie usunac oprogramowanie WinShare.

Obraz wirusa WinShare

W jaki sposób chronić swój komputer przed wpływem złośliwego oprogramowania?

Nalezy pozostac rozwaznym oraz uwaznym jezeli chodzi o instalacje nowego oprogramowania – jest to najwazniejsza rada jakiej powinienes przestrzegac jezeli chodzi o unikanie problemow z robakami przeglądarkowymi takimi jak WinShare. Tego typu potencjalnie niechciany program jest w stanie przeniknąć do komputera z pomocą innych darmowych programów które to uzytkownicy pobierają z internetu. Pamiętaj o tym ze istnieje wiele programów takich jak chociazby konwertery plików PDF, pliki audio czy tez pliki do streamowania wideo, które moga zawierac w sobie dodatkowe komponenty ukryte w opcji instalacji szybkiej czy tez podstawowej. Jezeli skorzystasz z tego typu instalacji to ryyzkujesz narazenie sie na zlapanie wirusa WinShare, który to jest dolaczony do paczki programow. Chcemy ci przypomnieć, że nie powinieneś ufać tego typu ustawieniom instaacji nawet jezeli program przez ciebie wybrany pochodzi z bezpiecznego źródła. Zawsze powinienes korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika i nie spieszyc sie klikajac klawisz prowadzacy do nastepnego etapu instalacji. Ostroznie przepatrz wszelkie kroki instalacji nie zapomnij do tego odznaczyc niechcianych aplikacji. Jezeli zobaczysz liste aplikacji nie obawiaj sie odznaczyc wszystkich pozycji na liscie.

Sposoby usuwania oprogramowania WinShare

W naszej opinii lepiej będzie pozostawić usuwanie oprogramowania WinShare profesjonalistom. Nie, nie musisz iść ze swoimi komputerem do specjalistycznego serwisu IT. Wystarczającym zabiegiem będzie zainstalowanie sprawdzonego oprogramowania antymalware, celem pełnego przeskanowania twojego komputera. Ponizej znajdizesz aplikacje, które swietnie sie sprawdza w tym przypadku; jednakze masz tez prawo skorzystac z innego oprogramowania. Nie zapomnij jednak o tym ze darmowe oprogramowanie nie zawsze bedzie w stanie dzialac tak sprawnie aby usunac wszelkie problemy zwiazane z oprogramowaniem adware. Ze swojej strony dosc mocni polecamy zainteresowanie sie ochrona twojego komputera poniewaz przysluzy sie ona nie tylko usuwaniem zlosliwych aplikacji ale takze ochrona twojego komputera przed wieksza iloscia zagrozen w przyszlosci. Dodatkowo mozesz zarezerwowac troche czasu i usunac oprogramowanie WinShare manualnie. Nasz zespol przygotowal szczegolowa instrukcje do tego celu, nie krepuj sie z niej skorzystac. Jednakze jezeli nie pomoze ci ona pozbyc sie denerwujacych reklam ze swojej strony polecamy ci skorzystanie z automatycznej opcji usuwania zlosliwego oprogramowania dzieki której nie przegapisz innych zlosliwych elementow ktore mogly pozostac na twoim komputerze przez niedopatrzenie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa WinShare:

Usuń WinShare z rodziny systemu Windows

Wykrywanie zlosliwego oprogramowania na komputerze moze byc calkiem trudne. Zanim zaczniesz usuwac oprogramowanie WinShare zapoznaj sie prosze z instrukcja ponizej. Jak tylko usuniesz wszelkie zlosliwe programy powiazane z twoim komputerem sprawdz do tego wszelkie przegladarki i usun podejrzane rozszerzenia.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj WinShare oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj WinShare lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń WinShare z systemu Mac OS X

Oprogramowanie adware dosc rzadko atakuje programy takie jak Mac OS X, jednakze jezeli doswiadczyles problemow zwiazanych z oprogramowaniem WinShare, tego typu instrukcje moga pomoc ci rozwiazac problem z tego typu oprogramowaniem.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWinShare czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń WinShare z Internet Explorer (IE)

Oprogramowanie WinShare jest czesto odpowiedzialne za instalacje wielu dodatkow do twojej przegladarki. Mozesz je odinstalowac zgodnie z instrukcja ponizej.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj WinShare oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania WinShare. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa WinShare z Microsoft Edge

Tego typu instrukcja moze pomoc ci naprawic infekcje zwiazane z atakiem na twoj komputer.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to WinShare powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń WinShare z Mozilla Firefox (FF)

Powinienes usunac wszelkie podejrzane dodatki do twojej przegladarki poprzez wykonanie nastepujacych kroków.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz WinShare oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie WinShare. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń WinShare z Google Chrome

Jezeli znajdziesz jakiekolwiek niechciane rozszerzenia, pluginy, toolbarow w przegladarce Google Chrome to odinstaluj je tak szybko jak to tylko mozliwe. Moga byc odpowiedzialne za dystrybucje zlosliwych reklam WinShare.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz WinShare oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie WinShare. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń WinShare z Safari

Postepuj zgodnie z nastepujacymi krokami celem naprawy przegladarki Safari i pozbadz sie z niej denerwujacych reklam.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj WinShare i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania WinShare. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-winshare-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: WinShare virus