Usuń wirusa WinShare (Darmowe instrukcje)

Instrukcja usuwania wirusa WinShare

Czym jest Wirus WinShare?

Co wiemy na temat wirusa WinShare?

Analitycy złośliwego oprogramowania wpadli na trop oprogramowania wirusowego o nazwie WinShare i uznali ze jest on oprogramowaniem adware . Tego typu klasyfikacja oznacza ze technicznie rzecz biorąc nie jest to wirus; jednakze ze wzgledu na jego wlasciwosci zdobyl ten tytul. Ten potencjalnie niechciany program ma tylko 1 cel – przepelnic twoja wyszukiwarke niezliczona iloscia reklam, generatorow reklam pop-up, reklam w tekstach i innych znizkowych kuponow. Niestety zadna z popularnych przegladarek nie jest odporna na działanie tego wirusa. Jak tylko oprogramowanie przeniknie do komputera to rozpoczyna generowanie duzej ilosci reklam i sledzenia informacji na temat uzytkownika . Jak tylko oprogramowanie przeniknie do komputera to rozpoczyna generowanie duzej ilosci reklam i sledzenia informacji na temat uzytkownika . Tego typu oprogramowanie jest zainteresowane znajdowaniem informacji na temat tego czym sie interesujesz. Moze zbierac informacje na twoj temat to znaczy historii przegladania, najczesciej odwiedzanych stron, wyszukiwanych informacji, twojego adresu IP, lokalizacji twojego komputera i innych informacji ktore pozwola na przegladanie twojego profilu. Jest to aplikacja skierowana do wyswietlania reklam, które mogą ci się wydać przydatne. Reklamy WinShare moga wygladac dla ciebie znanie i przypominac ci rzeczy, których ostatnio szukales na swoim komputerze. Na przyklad jezeli szukales dobrego miejsca na wakacje oprogramowanie moze pokazywac ci duze ilosci wyskakujacych reklam sugerujacych ci konkretna loalizacje, restauracje w danym regionie i tym podobne, oprogramowanie moze pojawiac sie w formie wyskakujacego okienka pop-up i rzadko prowadzi do naprawde przydatnych ofert, które byłyby godne twojej uwagi. Ze swojej strony pragniemy cie ostrzec przed klikaniem na złośliwe reklamy, które to mogą zainfekować twój komputer trojanem lub tez oprogramowaniem ransomware. Autorzy złośliwego oprogramowania maja tendencje do rozpowszechniania cyber infekcji poprzez roznego rodzaju reklamy i takie programy pomagaja im rozpowszechniac swoje działanie.

Co więcej, reklamy WinShare mogą także dostarczać do twojego komputera bardzo wiele ostrzeżeń dotyczących słabych punktów twojego komputera i oferować ci zakupeinie zlosliwego oprogramowania (czego nie wiesz na 1 rzut oka). Najczęściej tego typu oprogramowanie promuje nieznane oprogramowanie antywirusowe takie jak [ref en-5[ lub też narzędzia do optymalizacji komputera, które to nigdy nie powinny znaleźć się na twoim komputerze. Tego typu reklamy są zainteresowane tylko twoimi kliknięciami. Im więcej reklam klikasz tym lepiej dla autorów oprogramowania. Zyskują oni dzięki twoim kliknięciom – jest to główna przyczyna dla której tego typu reklamy są tak denerwujące i agresywne. Jednakże możesz się z powodzeniem przed nimi ustrzec wybierając usuwanie oprogramowania WinShare. Jeżeli chciałbyś przyspieszyc proces usuwania zlosliwych tresci, pozwol aby aplikacja FortectIntego pomogla ci w tym procesie. Jezeli masz bardzo duzo czasu oczywiscie mozesz samodzielnie usunac oprogramowanie WinShare.

Obraz wirusa WinShare

W jaki sposób chronić swój komputer przed wpływem złośliwego oprogramowania?

Nalezy pozostac rozwaznym oraz uwaznym jezeli chodzi o instalacje nowego oprogramowania – jest to najwazniejsza rada jakiej powinienes przestrzegac jezeli chodzi o unikanie problemow z robakami przeglądarkowymi takimi jak WinShare. Tego typu potencjalnie niechciany program jest w stanie przeniknąć do komputera z pomocą innych darmowych programów które to uzytkownicy pobierają z internetu. Pamiętaj o tym ze istnieje wiele programów takich jak chociazby konwertery plików PDF, pliki audio czy tez pliki do streamowania wideo, które moga zawierac w sobie dodatkowe komponenty ukryte w opcji instalacji szybkiej czy tez podstawowej. Jezeli skorzystasz z tego typu instalacji to ryyzkujesz narazenie sie na zlapanie wirusa WinShare, który to jest dolaczony do paczki programow. Chcemy ci przypomnieć, że nie powinieneś ufać tego typu ustawieniom instaacji nawet jezeli program przez ciebie wybrany pochodzi z bezpiecznego źródła. Zawsze powinienes korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika i nie spieszyc sie klikajac klawisz prowadzacy do nastepnego etapu instalacji. Ostroznie przepatrz wszelkie kroki instalacji nie zapomnij do tego odznaczyc niechcianych aplikacji. Jezeli zobaczysz liste aplikacji nie obawiaj sie odznaczyc wszystkich pozycji na liscie.

Sposoby usuwania oprogramowania WinShare

W naszej opinii lepiej będzie pozostawić usuwanie oprogramowania WinShare profesjonalistom. Nie, nie musisz iść ze swoimi komputerem do specjalistycznego serwisu IT. Wystarczającym zabiegiem będzie zainstalowanie sprawdzonego oprogramowania antymalware, celem pełnego przeskanowania twojego komputera. Ponizej znajdizesz aplikacje, które swietnie sie sprawdza w tym przypadku; jednakze masz tez prawo skorzystac z innego oprogramowania. Nie zapomnij jednak o tym ze darmowe oprogramowanie nie zawsze bedzie w stanie dzialac tak sprawnie aby usunac wszelkie problemy zwiazane z oprogramowaniem adware. Ze swojej strony dosc mocni polecamy zainteresowanie sie ochrona twojego komputera poniewaz przysluzy sie ona nie tylko usuwaniem zlosliwych aplikacji ale takze ochrona twojego komputera przed wieksza iloscia zagrozen w przyszlosci. Dodatkowo mozesz zarezerwowac troche czasu i usunac oprogramowanie WinShare manualnie. Nasz zespol przygotowal szczegolowa instrukcje do tego celu, nie krepuj sie z niej skorzystac. Jednakze jezeli nie pomoze ci ona pozbyc sie denerwujacych reklam ze swojej strony polecamy ci skorzystanie z automatycznej opcji usuwania zlosliwego oprogramowania dzieki której nie przegapisz innych zlosliwych elementow ktore mogly pozostac na twoim komputerze przez niedopatrzenie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa WinShare

Odinstaluj z systemu Windows

Wykrywanie zlosliwego oprogramowania na komputerze moze byc calkiem trudne. Zanim zaczniesz usuwac oprogramowanie WinShare zapoznaj sie prosze z instrukcja ponizej. Jak tylko usuniesz wszelkie zlosliwe programy powiazane z twoim komputerem sprawdz do tego wszelkie przegladarki i usun podejrzane rozszerzenia.

Aby usunąć Wirus WinShare z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus WinShare (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń WinShare z systemu Mac OS X

Oprogramowanie adware dosc rzadko atakuje programy takie jak Mac OS X, jednakze jezeli doswiadczyles problemow zwiazanych z oprogramowaniem WinShare, tego typu instrukcje moga pomoc ci rozwiazac problem z tego typu oprogramowaniem.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWinShare czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Tego typu instrukcja moze pomoc ci naprawic infekcje zwiazane z atakiem na twoj komputer.

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Powinienes usunac wszelkie podejrzane dodatki do twojej przegladarki poprzez wykonanie nastepujacych kroków.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus WinShare i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus WinShare po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus WinShare. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Jezeli znajdziesz jakiekolwiek niechciane rozszerzenia, pluginy, toolbarow w przegladarce Google Chrome to odinstaluj je tak szybko jak to tylko mozliwe. Moga byc odpowiedzialne za dystrybucje zlosliwych reklam WinShare.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Postepuj zgodnie z nastepujacymi krokami celem naprawy przegladarki Safari i pozbadz sie z niej denerwujacych reklam.

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus WinShare i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się WinShare i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach