Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa WinSAPSvc (Darmowy poradnik) - Poradnik

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie szpiegujace

Co jest wiadomo na temat wirusa WinSAPSvc?

Podczas gdy użytkownicy nazywają go wirusem WinSAPSvc, specjaliści ds. Bezpieczeństwa informują, że jest to tylko potencjalnie niechciany program (PUP) . Oznacza to, że ten program nie może zaszkodzić ani uszkodzić komputera czy zaszyfrować plików. Jednak pakiety PUP mogą spowodować słabsze działanie komputera lub doprowadzić do problemów związanych z prywatnością. W związku z tym, utrzymywanie go na komputerze nie jest zalecane. Po zauważeniu tej podejrzanej aplikacji należy przeprowadzić pełne skanowanie systemu przy użyciu renomowanego i profesjonalnego programu do usuwania złośliwego oprogramowania. Zalecamy rozpoczęcie usuwania programu WinSAPSvc za pomocą ReimageIntego; Możesz też wybrać inne preferowane narzędzie. Mówiąc o celach związanych z tym cyberprzestępcą, nie możemy powiedzieć wiele. To nadal tajemnica dla badaczy wirusów. Choć możemy ujawnić niektóre z jego funkcji. Zazwyczaj rozprzestrzenia się wraz z programem adware , a po infiltracji usługa Windows WinSAPSvc PUP przekazuje pewne informacje do sieci dystrybucyjnej adware. Informacje te obejmują stan komputera zainfekowanego, domyślny język, identyfikator dysku twardego i inne szczegóły.

Zebrane informacje mogą być wykorzystywane z wielu powodów. Jednak powiązanie programu WinSAPSvc z programami typu adware sugeruje, że te dane mogą być wykorzystywane ze względów marketingowych . Programy typu adware są znane jako zwodnicze narzędzia do marketingu online, które powodują zalanie dotkniętych przeglądarek pop-upami, reklamami tekstowymi, banerami i innymi rodzajami reklam online. Zebranie informacji o użytkownikach pozwala na dostarczanie docelowych reklam. Oznacza to, że reklamy są tworzone i dostarczane na podstawie ostatnio odwiedzanych witryn internetowych, najnowszych zapytań, innych kliknięć na reklamy i podobnych informacji związanych z przeglądaniem. Jednak dlaczego program WinSAPSvc PUP pomaga programom adware zbierać te informacje? Czasami programiści programów reklamowych sprzedają te informacje zagregowane firmom trzecim. To nie brzmi satysfakcjonująco, prawda? Dlatego należy usunąć WinSAPSvc z komputera bez wahania.

Ilustracja prezentująca wirusa WinSAPSvc

W jaki sposób ten PUP znalazł się na moim PC?

Ten tak zwany wirus WinSAPSvc rozprzestrzenia się tak jak każdy inny potencjalnie niepożądany program – jest dołączony do programów darmowych lub shareware. Dlatego przy zainstalowaniu bezpłatnych programów z Internetu należy zachować szczególną ostrożność. Zawsze wybieraj niezawodne źródła internetowe i unikaj pobierania oprogramowania z nieznanych sieci udostępniania plików lub torrentów . Jednak instalacja programu z oficjalnej i potwierdzonej witryny nie wystarczy. Aby uniknąć porwania przez WinSAPSvc, musisz zdecydować się na właściwy i bezpieczny tryb instalacji. Pamiętaj, że nie mówimy o ustawieniach „Szybkich”, „Zalecanych” lub „Standardowych”. Nie informują one o dodatkowych aplikacjach, które mogą być dołączone do pakietu oprogramowania. Możesz polegać tylko na opcji Zaawansowanej lub Niestandardowej i dokładnie wykonaj każdy krok. Podczas instalacji może pojawić się lista wstępnie wybranych dodatkowych aplikacji. Dlatego należy usunąć zaznaczenie tych aplikacji i kontynuować instalację. Dodatkowo chcemy przypomnieć, że przed instalacją nowych programów należy przeczytać Umowę licencyjną lub inne oficjalne dokumenty dostarczone przez programistów. Mogą ujawnić one pewne ważne informacje, na przykład, że instalując niezbędne oprogramowanie zgadzasz się również na zainstalowanie dodatkowych aplikacji. Oczywiście nie należy zgadzać się z tymi stwierdzeniami i nie instalować programu.

Pomóż mi pozbyć się wirusa WinSAPSvc!

Przede wszystkim chcemy przypomnieć, że masz do czynienia z potencjalnie niepożądanym programem, a nie wirusem. Zatem usuwanie PUP jest dość proste i można je zainicjować ręcznie. Zalecamy jednak wybór automatycznej metody, ponieważ jest to prosty i oszczędzający czas sposób. Wystarczy zainstalować program antywirusowy, zaktualizować go i uruchomić pełne skanowanie systemu. W ciągu kilku minut wybrane narzędzie usunie program WinSAPSvc z urządzenia. Ponadto można spróbować ręcznie znaleźć i usunąć tego pasożyta cybernetycznego. Może jednak być konieczne poświęcenie trochę czasu na zbadanie systemu komputerowego i sprawdzenie, gdzie PUP ukrywa się. Nasz zespół ci w tym pomoże! Przygotowaliśmy instrukcje ręcznego usuwania WinSAPSvc poniżej. Zapraszam do skorzystania z niej!

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa WinSAPSvc:

Usuń WinSAPSvc z rodziny systemu Windows

Podążaj zgodnie z instrukcjami by usunąć tak zwany wirus WinSAPSvc ze swojego komputera.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj WinSAPSvc oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj WinSAPSvc lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń WinSAPSvc z systemu Mac OS X

Mac OS X są rzadko zakażane tym rodzajem infekcji; Jeśli jednak ci się to zdarzy, wykonaj poniższe kroki.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWinSAPSvc czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń WinSAPSvc z Internet Explorer (IE)

Sprawdź Internet Explorer i usuń wszystkie podejrzane dodatki, które mogły zostać zainstalowane w przeglądarce bez twojej wiedzy.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj WinSAPSvc oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania WinSAPSvc. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa WinSAPSvc z Microsoft Edge

Podążaj za przedstawionymi instrukcjami by naprawić swoją przeglądarkę

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to WinSAPSvc powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń WinSAPSvc z Mozilla Firefox (FF)

Lista rozszerzeń może zostać rozszerzona o nieznane dodatki, rozszerzenia i inne wpisy. Odinstaluj wszystkie, ponieważ mogą być związane z WinSAPSvc.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz WinSAPSvc oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie WinSAPSvc. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń WinSAPSvc z Google Chrome

Sprawdź listę rozszerzeń i usuń wszystkie podejrzane wpisy, które mogły być zainstalowane na Google Chrome.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz WinSAPSvc oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie WinSAPSvc. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń WinSAPSvc z Safari

Podążaj za tymi wytycznymi by naprawić Safari po porwaniu WinSAPSvc.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj WinSAPSvc i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania WinSAPSvc. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-winsapsvc-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: WinSAPSvc virus