Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Webdown-loader.com (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Wirus Webdown-loader.com przekierowuje Cię na stronę Nova.rambler.ru

Wirus Webdown-loader.com

Webdown-loader.com to agresywny porywacz przeglądarki blisko spokrewniony z wirusem Nova Rambler. Po znalezieniu się w systemie, dodaje on hxxp://Webdown-loader.com/ do każdej z przeglądarek. W rezultacie, zmienia on stronę główną, stronę nowej karty oraz domyślną wyszukiwarkę.

Po rozpoczęciu korzystania z tego podejrzanego silnika wyszukiwań, wywołuje on przekierowania do wcześniej podanej domeny za każdym razem, gdy przeglądarka jest uruchamiana. Takie zachowanie jest niezwykle irytujące – przez to zalecamy wam usunąć Webdown-loaser.com bez żadnej zwłoki.

Trzeba także wspomnieć o tym, że wstępna wersja porywacza powodowała inne przekierowania, wywołując odwiedzanie przez ofiarę witryny goto.maxdealz.com. Ta strona zaś wywoływała kolejne przekierowanie na stronę feed.snowbitt.com, na końcu lądując na us.search.yahoo.com z mocno spersonalizowanymi wynikami zapewnionymi przez Safer Browser.

Polityka prywatności Webdown-loader.com mówi, że strona może katalogować wyszukiwania i zbierać informacje nie-osobiste. Oznacza to, że każde hasło wpisane do wyszukiwarki jest zbierane przez jej twórców. Powinieneś bez wątpienia być bardzo ostrożny przy wpisywaniu swojego adresu e-mail, adresu domowego bądź roku urodzenia. Jeśli chces bronić tych danych, usuń Webdown-loader.com od razu po tym, jak zobaczysz nazwę witryny przy przeglądaniu sieci.

Czy mogę zaufać wynikom sugerowanym przez tą wyszukiwarkę?

Bez wątpienia nie powinieneś ufać wynikom wyświetlanym przez Webdown-loader.com. Nie ma znaczenia to, że wyglądają na wyniki dostarczone przez Yahoo, podczas gdy są naszpikowane reklamami spółek powiązanych ze spyware. Kliknięcie takiego wyniku zaprowadzi Cię na jedną z niebezpiecznych witryn, i postawi twoje bezpieczeństwo i prywatność w stan zagrożenia. Z tego powodu zalecamy trzymać się z daleka od takich narzędzi oraz korzystanie z rzeczywistych wyszukiwarek Google czy Yahoo.

Porywacze przeglądarki takie jak Webdown-loader.com virus istnieją tylko i wyłącznie z powodów monetyzacyjnych – tworzą przekierowania do stron prowadzonyh przez osoby trzecie, które płacą za taki rodzaj promocji. Niestety, twórcy porywaczy nie przejmują się reputacją stron, do których przekierowują. Możesz się szybko znaleźć na stronie zwodniczej bądź niebezpiecznej, jeśli zdecydujesz się zobaczyć wyniki dostarczone przez to narzędzie.

Ostatnią cechą tej aplikacji jest ciche zbieranie danych związanych z użytkownikiem. Podejrzana wyszukiwarka nie posiada stron polityki prywatności ani instrukcji użycia. Nie można przez to odkryć, w jaki sposób witryna zbiera i kolekcjonuje dane użytkowników. Podczas, gdy strona może nie by w stanie zbierać identyfikowalnych informacji, na pewno kolekcjonuje informacje nieosobiste, takie jak wyszukiwane hasła, adresy IP czy historię przeglądania.

Przekierowania Webdown-loader.comWirus Webdown-loader.com wywołuje kilka przekierować poprzez niebezpieczne witryny, dostarczając na końcu spreparowane wyniki użytkownikowi. Wyniki te są dostarczane przez Safer Browser - nie przez Yahoo, mimo że wygląd na pierwszy rzut oka wskazuje na tamtą stronę.

Triki dystrybucyjne stosowane przez twórców Webdown-loader.com

Spyware rozpowszechnia się poprzez software bundling – technikę, która pomogła już wielu adware'om, porywaczom przeglądarki i innym potencjalnie niechcianym programom takim jak Webdown-loader.com dostać się do systemów bez zostania zauważonym przez użytkowników komputerów. Większość z nich nie wie, czym jest software bundling – z tego powodu regularnie instalują niechciane oprogramowanie,

Programy potencjalnie niechciane ukrywają się w instalatorach mających w teorii zainstalować oprogramowanie potrzebne przez użytkownika. Spreparowany instalator zwykle sugeruje instalację kilku dodatkowych aplikacji (dodatków do przeglądarek, pomocy, ciekawej zawartości). Powinieneś zawsze odznaczać te opcje w ustawieniach. Upewnij się, że wykonujesz instalację Zaawansowaną/Użytkownika zamiast Standardowej/Domyślnej.

Łatwy sposób na usunięcie Webdown-loader.com

Nie ma sensu trzymać tak niepotrzebny program w systemie, przez co zalecamy usunięcie wirusa Webdown-loader.com od razu po pojawieniu się tegoż w Chrome czy też innej przeglądarce. Są dwa sposoby, w jakie można tego dokonać – możesz użyć do tego celu program anty-malware bądź zastosować się do znalezionych poradników. Do rozwiązania automatycznego warto zaufać takiemu programowi, jak ReimageIntego i usunąć spyware w ciągu paru minut. Z drugiej strony, zawsze możesz poświęcić czas na zapoznanie się z naszymi poradnikami, a następnie usunąć pasożyta ręcznie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Webdown-loader.com:

Usuń Webdown-loader.com z rodziny systemu Windows

W celu usunięcia tego porywacza z systemu Windows, usuń wszystkie rzeczy związane z wrusem Webdown-loader.com, wliczając w to Nova Rambler, Safer Browser i podobne potencjalnie niechciane programy.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Webdown-loader.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Webdown-loader.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Webdown-loader.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWebdown-loader.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Webdown-loader.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Webdown-loader.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Webdown-loader.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Webdown-loader.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Webdown-loader.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Webdown-loader.com z Mozilla Firefox (FF)

By naprawić Firefoksa, pozbądź się podejrzanych komponentów, które mogą być związane z tym wirusem. Poradnik ten wyjaśni, jak dostać się na listę dodatków Firefoksa i jak usunąć te, których nie chce się w swojej przeglądarce.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Webdown-loader.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Webdown-loader.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Webdown-loader.com z Google Chrome

W celu usunięcia wirusa Webdown-loader.com z Chrome, skasuj wszelkie podejrzane rozszerzenia korzystając z poniższego poradnika. Możesz natknąć się na rozszerzenia nazwane Webdownloader, Nova Rambler, Safer Browser, itp. Usuń je tak szybko, jak to tylko możliwe

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Webdown-loader.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Webdown-loader.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Webdown-loader.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Webdown-loader.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Webdown-loader.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Webdown-loader.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach