Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Wirus Webdown-loader.com. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Wirus Webdown-loader.com przekierowuje Cię na stronę Nova.rambler.ru

Wirus Webdown-loader.com

Webdown-loader.com to agresywny porywacz przeglądarki blisko spokrewniony z wirusem Nova Rambler. Po znalezieniu się w systemie, dodaje on hxxp://Webdown-loader.com/ do każdej z przeglądarek. W rezultacie, zmienia on stronę główną, stronę nowej karty oraz domyślną wyszukiwarkę.

Po rozpoczęciu korzystania z tego podejrzanego silnika wyszukiwań, wywołuje on przekierowania do wcześniej podanej domeny za każdym razem, gdy przeglądarka jest uruchamiana. Takie zachowanie jest niezwykle irytujące – przez to zalecamy wam usunąć Webdown-loaser.com bez żadnej zwłoki.

Trzeba także wspomnieć o tym, że wstępna wersja porywacza powodowała inne przekierowania, wywołując odwiedzanie przez ofiarę witryny goto.maxdealz.com. Ta strona zaś wywoływała kolejne przekierowanie na stronę feed.snowbitt.com, na końcu lądując na us.search.yahoo.com z mocno spersonalizowanymi wynikami zapewnionymi przez Safer Browser.

Polityka prywatności Webdown-loader.com mówi, że strona może katalogować wyszukiwania i zbierać informacje nie-osobiste. Oznacza to, że każde hasło wpisane do wyszukiwarki jest zbierane przez jej twórców. Powinieneś bez wątpienia być bardzo ostrożny przy wpisywaniu swojego adresu e-mail, adresu domowego bądź roku urodzenia. Jeśli chces bronić tych danych, usuń Webdown-loader.com od razu po tym, jak zobaczysz nazwę witryny przy przeglądaniu sieci.

Czy mogę zaufać wynikom sugerowanym przez tą wyszukiwarkę?

Bez wątpienia nie powinieneś ufać wynikom wyświetlanym przez Webdown-loader.com. Nie ma znaczenia to, że wyglądają na wyniki dostarczone przez Yahoo, podczas gdy są naszpikowane reklamami spółek powiązanych ze spyware. Kliknięcie takiego wyniku zaprowadzi Cię na jedną z niebezpiecznych witryn, i postawi twoje bezpieczeństwo i prywatność w stan zagrożenia. Z tego powodu zalecamy trzymać się z daleka od takich narzędzi oraz korzystanie z rzeczywistych wyszukiwarek Google czy Yahoo. 

Porywacze przeglądarki takie jak Webdown-loader.com virus istnieją tylko i wyłącznie z powodów monetyzacyjnych – tworzą przekierowania do stron prowadzonyh przez osoby trzecie, które płacą za taki rodzaj promocji. Niestety, twórcy porywaczy nie przejmują się reputacją stron, do których przekierowują. Możesz się szybko znaleźć na stronie zwodniczej bądź niebezpiecznej, jeśli zdecydujesz się zobaczyć wyniki dostarczone przez to narzędzie.

Ostatnią cechą tej aplikacji jest ciche zbieranie danych związanych z użytkownikiem. Podejrzana wyszukiwarka nie posiada stron polityki prywatności ani instrukcji użycia. Nie można przez to odkryć, w jaki sposób witryna zbiera i kolekcjonuje dane użytkowników. Podczas, gdy strona może nie by w stanie zbierać identyfikowalnych informacji, na pewno kolekcjonuje informacje nieosobiste, takie jak wyszukiwane hasła, adresy IP czy historię przeglądania.

Triki dystrybucyjne stosowane przez twórców Webdown-loader.com

Spyware rozpowszechnia się poprzez software bundling – technikę, która pomogła już wielu adware'om, porywaczom przeglądarki i innym potencjalnie niechcianym programom takim jak Webdown-loader.com dostać się do systemów bez zostania zauważonym przez użytkowników komputerów. Większość z nich nie wie, czym jest software bundling – z tego powodu regularnie instalują niechciane oprogramowanie,

Programy potencjalnie niechciane ukrywają się w instalatorach mających w teorii zainstalować oprogramowanie potrzebne przez użytkownika. Spreparowany instalator zwykle sugeruje instalację kilku dodatkowych aplikacji (dodatków do przeglądarek, pomocy, ciekawej zawartości). Powinieneś zawsze odznaczać te opcje w ustawieniach. Upewnij się, że wykonujesz instalację Zaawansowaną/Użytkownika zamiast Standardowej/Domyślnej.

Łatwy sposób na usunięcie Webdown-loader.com

Nie ma sensu trzymać tak niepotrzebny program w systemie, przez co zalecamy usunięcie wirusa Webdown-loader.com od razu po pojawieniu się tegoż w Chrome czy też innej przeglądarce. Są dwa sposoby, w jakie można tego dokonać – możesz użyć do tego celu program anty-malware bądź zastosować się do znalezionych poradników. Do rozwiązania automatycznego warto zaufać takiemu programowi, jak Reimage i usunąć spyware w ciągu paru minut. Z drugiej strony, zawsze możesz poświęcić czas na zapoznanie się z naszymi poradnikami, a następnie usunąć pasożyta ręcznie.

Możesz usunąć szkody wyrządzone przez wirusa z pomocą jednego z następujących programów: Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner, Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes. Zalecamy te aplikacje, ponieważ wykrywają one wszystkie potencjalnie niepożądane programy wraz z każdym komponentem i wpisem rejestru z nimi powiązanymi.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Webdown-loader.com:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Webdown-loader.com z rodziny systemu Windows

W celu usunięcia tego porywacza z systemu Windows, usuń wszystkie rzeczy związane z wrusem Webdown-loader.com, wliczając w to Nova Rambler, Safer Browser i podobne potencjalnie niechciane programy.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs).Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Webdown-loader.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Webdown-loader.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Webdown-loader.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Webdown-loader.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWebdown-loader.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Webdown-loader.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Webdown-loader.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Webdown-loader.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń wirusa Webdown-loader.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Webdown-loader.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Webdown-loader.com z Mozilla Firefox (FF)

By naprawić Firefoksa, pozbądź się podejrzanych komponentów, które mogą być związane z tym wirusem. Poradnik ten wyjaśni, jak dostać się na listę dodatków Firefoksa i jak usunąć te, których nie chce się w swojej przeglądarce.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Webdown-loader.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Webdown-loader.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Webdown-loader.com z Google Chrome

W celu usunięcia wirusa Webdown-loader.com z Chrome, skasuj wszelkie podejrzane rozszerzenia korzystając z poniższego poradnika. Możesz natknąć się na rozszerzenia nazwane Webdownloader, Nova Rambler, Safer Browser, itp. Usuń je tak szybko, jak to tylko możliwe

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Webdown-loader.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Webdown-loader.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń Webdown-loader.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Webdown-loader.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Webdown-loader.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Webdown-loader.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-webdown-loader-com-virus.html

Poradniki w innych językach