Usuń wirusa Vipasana (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, lip 2016

Instrukcja usuwania wirusa Vipasana

Czym jest Wirus Vipasana ransomware v?

Zostałem zainfekowany wirusem Vipasana. Co to dla mnie oznacza?

Wśród ostatnio odkrytych programow ransomware, które ostatnimi czasy generuja znaczne ilosci problemow spolecznosci internetowej, wirus Vipasana nie odstaje od nich jezeli chodzi o problemy generowane uzytkownikom. Mimo tego ze slowo Vipasana bardziej odnosi sie do medytacji to wirus wzbudza uczucia daleko idace od swoich korzeni. Wirus jest zdolny do zaszyfrowania personalnych informacji przy wspolpracy z algorytmem matematycznym. Mimo tego ze zagrozenie ktore generuje ten program wcale nie ma konca w tym miejscu. To nalezy wspomniec o tym ze wirus jest jednym z niewielu ktore sa w stanie szyfrowac twoje pliki. Z tego wlasnie powodu nawet jezeli odlaczysz swoj komputer od internetu to wcale nie ochroni cie to przed atakiem oprogramowania ransomware. Jezeli jestes jedna z ofiar to skoncentruj sie na usunieciu oprogramowania Vipasana. Jedna z mozliwych drog postepowania jest zainstalowanie sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego.

Nawiązując do tekstu w notce oprogramowania wirus jest kierowany do uzytkownikow pochodzacych z Rosji. Jednakze jezeli jestes we wschodniej Europie czy tez Azji to nie znaczy ze jestes do konca bezpieczny. Powszechnie wiadomo ze tego typu wirusy dosc czesto korzystaja z techniki szyfrowania algorytmem AES ktora zawiera klucze publiczne jak i prywatne. Algorytm na pomoc szerokiej rzeszy programow ransomware z sukcesem szyfrowac swoje prywatne dane. Z tego powodu nie powinienes zaniedbywac ochrony swojego komputera. Co wiecej, oprogramowanie Vipasana powinno wydac ci sie niebezpieczne juz od poczatku. Kiedy zlosliwy plik zawierajacy wirusa przeniknie do twojego komputera moze aktywowac siebie i generowac infekcje na twoim komputerze.

Co wiecej, wydaje sie ze wirus nalezy do grupy wirusow ktore dziela ten sam adres mailowy rozpowszechniajac wiele zagrozen, mowa tutaj o vegclass@aol.com a takze gerkaman@aol.com.xtbl, ktore dzialaja w podobny sposob. Mowiac o tym wirusie, niewiadomo jeszcze o jaka kwote grzywny prosi. Ofiary powinny skontaktowac sie z przestepcami za posrednictwem adresu email vipasana@aol.com. Tydzien czasu – tyle albo az tyle hakerzy daja uzytkownikowi na przelanie pieniedzy. Przy okazji podaja uzytkownikowi instrukcje sposobu tworzenia portfela w walucie bitcoin a nastepnie wysylaja instrukcje wplaty jezeli uzytkownik chce odzyskac swoje personalne pliki. Chcielibysmy ci przypomniec ze nie powinienes podkladac wielkich nadziei w tego typu tranzakcjach. Cyber przestepcy nie biora na siebie zadnej odpowiedzialnosci wiec twoj los jest im obojetny. Zamiast tego mozesz przywrocic niektore programy. Jednakze zanim zaczniesz robic cokolwiek celem odzyskania danych postaraj sie calkowicie usunac wirusa ze swojego komputera.

W jaki sposób Vipasana moze zainfekowac moj komputer?

Podobnie jak inne zagrozenia z tego rodzaju, oprogramowanie Vipasana moze miec tendencje do zainfekowania twojego komputera poprzez zalaczniki email. Nie nalezy sie spieszyc przy okazji otwierania zainfekowanych wiadomosci email ktore moga traktowac o naruszeniu przepisow podatkowych, firm transportowych czy tez lokalnego wymiaru sprawiedliwosci Hakerzy stali sie narpawde przekonujacy jezeli chodzi o swoja strategie rozpowszechniania oprogramowania. Najczesciej falszywe wiadomosci email moga zawierac bledy ortograficzne, stylistyczne czy tez interpunkcyjne. Dodatkowo mozesz zauwazyc bledy jezeli chodzi o kopie loga. Zwroc uwage na tego typu wiadomosci email. Dodatkowo hakerzy maja tendencje do przekonywania cie do otwierania podejrzanych zalacznikow czy tez innych programow ransomware. Jezeli masz jakiekolwiek watpliwosci skontaktuj sie z instytucja bezposrednio, bez posrednikow w postaci zlosliwych programow. Beztroskie otwieranie wiadomosci moze generowac problemy. Warto takze trzymac sie z daleka od oprogramowania szpiegowskiego ktore moze atakowac twoj komputer. Powinienes podjac stosowne kroki i zaopatrzyc sie w stosowny program antyszpiegujacy taki jak na przyklad FortectIntego ktorego zadaniem moze byc wykrywanie zagrozen i usuwanie ich.

Poradnik usuwania oprogramowania Vipasana:

Polecamy ci zastosowanie automatycznego sposobu usuwania oprogramowania. Z pewnoscia program do usuwania oprogramowania malware bedzie w stanie szybko wykryc i usunac wirusa Vipasana w doslownie kilka minut. Co wiecej jezeli chcesz sie upewnic ze zaden wirus nie pozostal w systemie to zaraz po tym jak usuniesz zagrozenie mozesz zaczac myslec o sposobie odszyfrowania swoich plikow. Jak juz wspomnielismy wczesniej, mozesz postarac sie skorzystac z programow do przywracania oprogramowania. Najlepszym sposobem moze byc wykonanie kopii zapasowych. Dodatkowo postaraj sie znalezc kopie programow na twardym dysku. Jezeli akurat zadnych nie masz to czas najwyzszy abys zaczal je wykonywac. Powinienes takze trzymac wazniejsze pliki na dyskach zewnetrznych. Nie zapomnij uwazac podczcas przegladania internetu, naprawde niewarto korzystac z oprogramowania z niesprawdzonych zrodel, za latwo mozesz stac sie nowa ofiara oprogramowania.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Vipasana

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Vipasana korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Vipasana. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Vipasana

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Vipasana i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach