Skala niebezpieczeństwa:  
  (70/100)

Usuń wirusa Vanilla Reload (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Lip 2019

stworzone przez Ugnius Kiguolis - -   Vanilla Reload ransomware | Rodzaj: Malware

Co to jest wirus Vanilla Reload?

Vanilla Reload virus

Wirus Vanilla Reload jest niebezpiecznym ransomware, które jest ściśle związane z legalnym i znanym systemem płatności on-line o nazwie Vanilla Reload. Usługa ta może być używana do dokonywania zakupów online i płatności bez użycia karty kredytowej. Wierzymy, że ta funkcja jest tą, która została wykonana przez cyberprzestępców do pobierania nielegalnych opłat.

Jeśli wirus Vanilla Reload zainfekuje system, zablokuje go i zaczyna pokazywanie ogromnych komunikatów ostrzegawczych z pytaniem o zapłacie okupu za MoneyPak, Vanilla Reload i systemów przedpłat RELoadit. Podobnie jak w przypadku FBI virus, Ukash virus, Moneypak virus, REloadit virus i innych ransomware, wirus ten podaje powód, dlaczego został zablokowany systemu i wyłączył dostęp do pulpitu komputera i menu Start.

W większości przypadków, informuje swoje ofiary o swoich nielegalnych działaniach online, takich jak korzystanie z treści chronionych prawem autorskim, dystrybucji złośliwego oprogramowania, odwiedzania nielegalnych stron internetowych i podobnych. Jednak czasami ransomware tylko infekują komputery, ważne pliki systemowe, które są przechowywane na komputerze, a następnie domagają się zapłacenia okupu w zamian za ich odszyfrowanie.

Wreszcie, za pomocą porywacza przeglądarki, może zablokować jedną z przeglądarek internetowych i wyświetlić komunikat ostrzegawczy z pytaniem dotyczącym korzystania z systemu przedpłaty Vanilla Reload do płacenia grzywny.

Jeśli zauważysz alert z prośbą o dokonanie płatności za pośrednictwem systemu finansowego, oznacza to, że Twój komputer został dotknięty poważnym wirusem. Proszę nie płacić tej grzywny. Wystarczy usunąć wirusa Vanilla Reload z systemu. Do tego można użyć instrukcji, które znajduje się poniżej.

Vanilla Reload virus
Wirus Vanilla Reload

W jaki sposób wirus Vanilla Reload może zainfekować mój komputer?

Wirus Vanilla Reload może dostać się do środka komputera za pomocą wielu różnych metod. Może łatwo przeniknąć system PC po pobraniu załącznika zainfekowanej wiadomości lub po odwiedzeniu zainfekowanej strony internetowej. Ponadto wirus ten rozprzestrzenia się również za pośrednictwem fałszywych alarmów, które są zazwyczaj ustawione na „informowanie” ludzi o przestarzałych programach, a następnie oferują pobranie ich aktualizacji za darmo.

Oczywiście, nigdy nie powinno się klikąć takiego wpisu, bo nigdy nie można wiedzieć, jaka „zmiana” może się pojawić na komputerze po wyrażeniu takiej zgody. Jeśli uważasz, że niektóre programy są nieaktualne, przejdź do ich oficjalnych stron internetowych i pobierz je. Oczywiście, należy również upewnić się, że komputer jest chroniony przez wiarygodne i aktualne oprogramowanie typu anty-spyware, które może pomóc zapobiec instalacji tego wirusa.

Jeśli ransomware Vanilla Reload zainfekuje system, może on wyłączyć pulpit lub zablokować pliki. Ponadto, ten wirus wyświetla ogromny komunikat ostrzegawczy z zapytaniem ludzi do płacenia okupu poprzez system przedpłat Vanilla Roload. Na przykład:

All activities of this computer has been recorded. All your files are encrypted.
Don’t try to unlock your computer! This PC is blocked due to at Least one of the specified below.

Proszę nie wprowadzaj żadnych numerów PIN, ponieważ nie może on odzyskać połączenia do pulpitu lub plików. Do tego celu należy przestrzegać instrukcji poniżej i usunąć wirusa Vanilla Reload z systemu.

Jak pozbyć się wirusa Vanilla Reload?

Jeśli uważasz, że Twój komputer został dotknięty wirusem Vanilla Reload nie należy tracić czasu i pozbyć się go jak najszybciej, bo nie ma innej drogi, aby odzyskać połączenie do pulpitu i plików. Do tego należy najpierw odzyskać dostęp do naszego komputera, a następnie usunąć Vanilla Reload ransomware i wszystkie jego szkodliwe pliki. Oto jak można to zrobić:

* Metoda dysku flash:

 1. Weź inną maszynę i używając jej pobierz plik instalacyjny Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub innego renomowanego programu anty-malware.
 2. Zaktualizuj program i umieścić go w napędzie USB lub zwykłą CD.
 3. W międzyczasie ponownie uruchom zainfekowany komputer do trybu awaryjnego z wierszem polecenia i podłącz dysk USB na nim.
 4. Uruchom ponownie komputer zainfekowany wirusem Vanilla Reload i uruchom pełne skanowanie systemu.

* Uzytkownicy zainfekowani wirusem Vanilla Reload mają dostęp do innych kont na swoich systemach Windows. Jeżeli jedno z tych kont ma uprawnienia administratora, powinieneś być zdolny do uruchomienia programu anty-malware.

* Spróbuj zaprzeczyć Flashowi, próbę zastopowania funkcji zatrzymania ransomware zgodnie z przeznaczeniem. W celu wyłączenia Flash, przejdź do pomocy Macromedia i wybierz „Odrzuć”: http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html. Po wykonaniu tej czynności, należy uruchomić pełne skanowanie systemu za pomocą programu anty-malware.

Vanilla Reload virus

* Ręczny sposób usuwania wirusa Vanilla Reload:

 1. Zrestartuj swój zainfekowany PC do 'Trybu awaryjnego z wierszem poleceń' by wyłączyć tego wirusa (powinno to działać z każdą wersją tego zagrożenia)
 2. Odpal Regedit
 3. Poszukaj wpisów WinLogon i zapisz wszystkie wpisy, które nie są explorer.exe lub puste. Zamień je na explorer.exe.
 4. Wyszukaj w rejestrze tych plików, które zostały zapisane i usuń klucze rejestru odwołujące się do tych plików.
 5. Zrestartuj i odpal pełny skan za pomocą programu Reimage lub SpyHunter 5Combo Cleaner by usunąć pozostałe zainfekowane pliki.

Jeśli ransomware Vanilla Reload zablokował przeglądarkę internetową, można ją odblokować i usunąć tego wirusa za pomocą tego poradnika:

 1. Zamknij swoją porwaną przeglądarkę i otwórz okno Menedżera zadań, naciskając Ctrl + Alt + Delete w tym samym czasie.
 2. Zakończ proces swojej porwanej przeglądarki, takie jak explorer.exe, firefox.exe, chrome.exe, Safari.exe, Opera.exe lub firefox.exe.
 3. Otwórz przeglądarkę, ale nie pozwól na to, aby otworzyć ostatnio oglądane strony.
 4. Pobierz Reimage lub inny renomowany program anty-malware i uruchomić pełne skanowanie systemu na nim by usunąć złośliwe pliki.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Vanilla Reload:

Usuń Vanilla Reload korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Vanilla Reload

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Vanilla Reload.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Vanilla Reload korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Vanilla Reload. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Vanilla Reload

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Vanilla Reload i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-vanilla-reload-virus.html

Poradniki w innych językach