Usuń wirusa Uyari (Darmowy poradnik)

Instrukcja usuwania wirusa Uyari

Czym jest Wirus Uyari?

Główne cele oprogramowania Uyari:

Oprogramowanie Uyari jest nazwa wirusa, który jest kolejna cyber infekcja. Tym czasem uzytkownicy z Turcji sa glownym celem tego oprogramowania. Tak wiec jezeli jestes w poblizu uwazaj na siebie poniewaz jestes narazony na potencjalny atak. Najlepsza droga jest dowiedzenie sie jak najwiecej na temat wirusa, sposobow w jakie sie rozpowszechnia, a takze dowiedzenie sie w jaki sposob najlepiej go unikac. W tym artykule przedyskutujemy kluczowe momenty na ktore powinienes uwazac odnosnie usuwania oprogramowania Uyari z twojego komputera jezeli zostal zainfekowany. Jezeli nie chcesz tracic czasu na czytanie i chcesz usunac natychmaist wirusa mozes skorzystac z oprogramowania FortectIntego które z pewnoscia pomoze ci sie pozbyc infekcji

Jak juz wspomnielismy, wirus jest oparty o specyficzna lokalizacje, uwidacznia sie to w jezyku jakim posluguje sie aplikacja jezeli chodzi o notke proszaca o wplate – wszystko widnieje tam w jezyku tureckim. Chcielibysmy ci przypomniec ze wirus pozostawia notke w systemie – jest to ostatnie stadium przenikniecia wirusa i wszystko to ma miejsce z pomoca zaawansowanego algorytmu. Notka daje ofiara kilka podstawowych informacji o tym co sie dzieje z komputerem i tego dlaczego dluzej nie masz dostepu do swoich plikow, a takze co mozesz zrobic aby odzyskac do nich dostep. Notka widnieje w formacie HTML i jest oznaczona “DOSYALARINIZA ULAŞMAK İÇİN AÇINIZ”. Glownie chodzi o to ze hakerzy zadaja zaplaty znacznej sumy pieniedzy (okolo 1315dolarów) wzamian za klucz deszyfrujacy. Problemem jest to ze nikt za bardzo nie wie czy taki klucz w ogole istnieje, lub tez czy cyber przestepcy dotrzymaja swoich obietnic uwolnienia twoich plikow. Dlatego tez lepszym rozwiazaniem moze byc usuniecie wirusa z twojego komputera i poszukanie innych sposobow na odzyskanie swoich danych. Idac ta droga nie ryzykujesz oszustwa i nie wspierasz cyber przestepcy poprzez przelew co motywuje ich do produkowania wirusow na jeszcze szersza skale. Warto rowniez zauwazyc ze zablokowane pliki dosc czesto zawieraja rozszerzenie ”.locked” i tak dlugo jak to rozszerzenie jest obecoe na twoim komputerze tak dlugo nie bedziesz w stanie dotrzec do swoich plikow. W tym momencie nie ma zadnych narzedzi ktore moglyby w prosty sposob usunac to zagrozenie, jednakze istnieje narzedzie ktore pomoze ci skutecznie usunac oprogramowanie Uyari z twojego komputera i ochronic twoj komputer przed wieksza liczba infekcji.

Sposoby rozpowszechniania oprogramowania i przejmowania komputerów:

Jezeli chcesz uniknac straty twoich danych a takze problemow zwiazanych z wirusem Uyari powinienes upewnic sie ze twoj system jak i oprogramowanie zostaly zaaktualizowane. Przeterminowane systemy a takze aplikacje moga kreatowac warunki do rozpowszechniania wirusow a takze infekcji komputerow a nawet zamykania twoich dokumentow. Dodatkowo warto trzymac sie z daleka od podejrzanych stron, witryn do pobierania plikow i innych niezabezpieczonych domen ze wzgleu na to ze dosc czesto sa wykorzystywane do rozpowszechniania oprogramowania ransomware a takze innych wirusow, trojanow czy tez robakow. Dosc powszechna tendencja jest ukrywanie zlosliwego skryptu w aktualizacji oprogramowania takiego jak Adobe Flash Player. Wazne jest biezace aktualizowanie oprogramowania i niedopuszczanie do zalaczenia jakichkolwiek innych plikow. Jak tylko oprogramowanie Uyari zostanie pobrane na twoj komputer i zainstalowane na twoim komputerze bedzie bardzo trudno je zatrzymac, tak wiec powinienes chronic sie przed jego przenikaniem do twojego systemu zanim bedzie to mialo miejsce.

Poradnik usuwania oprogramowania Uyari a takze opcje zachowania plikow:

Odkad wiemy ze infekcja Uyari nie jest dosc lekko to powinienes wyposazyc sie w odpowiednie oprogramowanie, które bedzie w stanie sobie z nia poradzic. Polecamy ci skorzystanie z profesjonalnego oprogramowania antyszpiegujacego, ktore bedzie w stanie wykryc i usunac zlosliwe pliki w sposob prosty i efektywny. Moze sie okazac ze bedziesz musial skorzystac z instrukcji pokazanej w artykule ponizej jezeli program bedzie blokowal dzialania oprogramowania antymalware. W przeciwnym razie powinienes zaufac automatycznym narzedziom usuwania oprogramowania Uyari. Pamietaj o tym ze mozesz zawsze wykonac kopie swoich plikow na dysku zewnetrznym i za jego posrednictwem odzyskac pliki jezeli wirus Uyari ci to uniemozliwia.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Uyari

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Uyari korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Uyari. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Uyari

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Uyari i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach