Usuń wirusa RussianRoulette (Bonus: Kroki Odszyfrowywania) - Darmowy poradnik

Instrukcja usuwania wirusa RussianRoulette

Czym jest Wirus typu ransomware RussianRoulette?

Wirus RussianRoulette zaczął atakować komputery użytkowników i szyfrować ich pliki

Niedawno odkryty wirus ransomware RussianRoulette przypomina nam nieco wirusy Stampado i Philadelphia, które także używają zasad rosyjskiej ruletki. Niestety, twórcy złośliwego oprogramowania często są inspirowani poprzez swój sukces i kreatywność. Każde takie złośliwe oprogramowanie szyfrujące pliki jest cały czas objęte badaniami. Jakkolwiek, nie ma żadnych wątpliwości , że szyfruje ono pliki używając do tego silniego algorytmu, który nie może zostać złamany. Po wniknięciu, wirus RussianRoulette zaczyna skanować system, szyfruje wybrane pliki oraz dostarcza wiadomość o okupie. Ofiary, które nie posiadają kopii zapasowych swoich danych mogą uważać, że zapłacenie okupu jest jedyną możliwością, by uchronić swoje pliki. Jeśli jednak do tej pory nie spotkałeś się z tym wirusem, powinieneś wykonać kopie zapasowe wszystkich ważnych dokumentów, zdjęć i innych plików. W przypadku ataku ransomware, będziesz miał możliwość usunięcia wirusa. Pamiętaj, że bardzo ważne jest by usunąć program RussianRoulette, od razu gdy dostanie się on do systemu przy pomocy narzędzia FortectIntego lub innego renomowanego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania.

W komnunikacie o okupieprogramiści informują o szyfrowaniu danych i narzucają termin ostateczny, w którym należy spełnić ich warunki. Po ataku ransomware RussianRoulette ofiary tracą wszystkie swoje pliki: obrazy, filmy, muzykę, teksty, bazdy danych i inne ważne pliki. Dla szyfrowania danych w złośliwym oprogramowaniu użyto „tajnego klucza”, którt jest przechowywany na serwerach hakerów. Zakup tego klucza może być jedynym sposobem na ratownie zaszyfrowanych plików; jednak nie polecamy tego robić . Hakerzy żądają 0.3 Bitcoinów i każą ofiarom przekazać je na konkretny Portfel Bitcoinów. Po wykonaniu transakcji, muszą podać swój identyfikator ID i kliknąć przycisk „Kliknij aby Sprawdzić”. Następnie należy posdtępować zgodnie z instrukcjami opisującymi, jak odszyfrować swoje pliki. Niestety, nie ma gwarancji, że narzędzie do odszyfrowywania, udostępnione przez programistów wirusa RussianRoulette przywróci uszkodzone pliki. Przekazywanie pieniędzy może zakończyć się stratą pieniędzy i innym złośliwym oprogramowaniem. Ekspercji do spraw bezpieczeństwa zawsze przypominają, że w przypadku ataku ransomware nie powinno się nigdy płacić okupu. Ponadto, liczba ataków złośliwego oprogramowania szyfrującego nadal rośnie , więc należy przygotować się na najgorsze i wykonać kopię zapasową danych. Jeśli jednak miałeś pecha i twój komputer został zainfekowany, musisz skoncentrować się na usunięciu RussianRoulette. Nie pomoże to odzyskać twoich plików; natomiast jeśli nie masz kopii zapasowych, możesz spróbować skorzystać z dodatkowej metody odzyskiwania danych lub sporządzić kopie zapasowe zaszyfrowanych plików i poczekać na oprogramowanie służące odszyfrowywaniu plików.

Obraz wirusa ransomware RussianRouletteNa obrazku widać fragment komunikatu o okupie dostarczonego przez wirus ransomware RussianRoulette.

Jak mogę zostać zarażony przez ransomware?

RussianRoulette jest zupełnie nowym typem złośliwego oprogramowania i wciąż znajduje się w fazie badań. Jednak podstawową metodą rozpowszechniania wirusów typu ransomware są złośliwe spamowe wiadomości e-mail. Nie jest niespodzianką, że jest to skuteczny sposób na ataki niedoświadczonych i naiwnych użytkowników komputerów, którzy mają tendencję do otwierania podejrzanych e-maili i ich załączników. Jednakże, również niektóre niewinnie wyglądające pliki Word albo PDF mogą zawierać pliki wykonywalne złośliwego oprogramowania. Co więcej, RussianRoulette ransomware może rozprzesteniać się poprzez reklamy obciążone złośliwym oprogramowaniem, fałszywe aktualizaje oprogramowania, czy też wyjirzystywanie dziur i błędów. Stąd, podczas przeglądania Internetu powinno się unikać podejrzanych miejsc. Należy omijać ryzykowne strony internetowe i nie ufać reklamom i dodatkom w sieci, zwłaszcza tych, które ostrzegają o niskim poziomie wydajności komputera czy różnych błędach. Niemal niemożliwa jest 100% ochrona przed ransomware; Można jednak podjąć wszystkie środki ostrożności aby zredukować ryzyko ataku. Instalacja renomowanego oprogramowania antywirusowego jest jedną z internetowych wskazówek dotyczących zabezpieczeń.

Usuwanie RussianRoulette

Należy pamiętać, że praktycznie niemożliwe jest ręczne usuwanie RussianRoulette z komputera. Ransomware może się ukrywać w bezpiecznych plikach i folderach, a przypadkowo można usunąć niezbędne składniki sysytemu. Zatem, musisz usunąć złośliwe oprogramowanie za pomoxą renomowanych i profesjonalnych narzędzi. Zalecamy zainstalowanie FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lubMalwarebytes a następnie za pomocą jednego z tych programów usunięcie oprogramowania ransomware z kompurtera. Automatyczne usuwanie RussianRoulette wymaga skanowania systemu komputerowego za pomocą aktualnego oprogramowania; Złośliwe oprogramowanie może jednak uniemożliwić wykoannie tej operacji.Jeśli tak się stanie, musisz ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym i spróbować ponownie. Poniżej przedstawiono szczegółowe instrukcje dotyczące ponownego uruchamiania komputera i inicjowania automatycznego usuwania.

[GI = metoda-2] Jeśli nie można automatycznie usunąć wirusa ransomware RussianRoulette, wykonaj następujące kroki, aby uzyskać dostęp do narzędzi zabezpieczających. [GI]

[GI = odzyskiwanie danych] Jeśli nie masz kopii zapasowych danych, spróbuj zastosować dodatkowe metody odzyskiwania danych. Mogą pomóc w przywróceniu chociaż niektórych plików.

[GIS=method-1]

[GIS-HEADER]Method 1. Data Recovery Pro[/GIS-HEADER]

Data Recovery Pro jest profesjonalnym narzędziem, które może automatycznie przywrócić niektóre z plików. Aby skorzystać z tego narzędzia, wykonaj następujące kroki:

[/GIS]

[GIS=method-2]

[GIS-HEADER]Method 2. Windows Previous Versions feature[/GIS-HEADER]

Jeśli funkcja Przywracania Systemu została włączona przed atakiem ransomware RussianRoulette, wykonaj następujące kroki, aby przywrócić pojedyncze pliki:

[/GIS]

[GIS=method-3]

[GIS-HEADER]Method 4. ShadowExplorer[/GIS-HEADER]

Nie wiadomo, czy wirus RussianRoulette usuwa kopie woluminów objętych wybranymi plikami, czy nie. Jeśli nie, narzędzie ShadowExplorer może pomóc w odzyskaniu niektórych plików:

[/GIS]

[GIS=method-4]

[GIS-HEADER][/GIS-HEADER]

[/GIS]

[/GI]

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa RussianRoulette

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Jeśli złośliwe oprogramowanie chroni komputer przed automatycznym usuwaniem, wykonaj następujące kroki, aby ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed RussianRoulette i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach