Skala niebezpieczeństwa:  
  (96/100)

Usuń wirusa RussianRoulette (Bonus: Kroki Odszyfrowywania) - Darmowy poradnik

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Ransomware

Wirus RussianRoulette zaczął atakować komputery użytkowników i szyfrować ich pliki

Niedawno odkryty wirus ransomware RussianRoulette przypomina nam nieco wirusy Stampado i Philadelphia, które także używają zasad rosyjskiej ruletki. Niestety, twórcy złośliwego oprogramowania często są inspirowani poprzez swój sukces i kreatywność. Każde takie złośliwe oprogramowanie szyfrujące pliki jest cały czas objęte badaniami. Jakkolwiek, nie ma żadnych wątpliwości , że szyfruje ono pliki używając do tego silniego algorytmu, który nie może zostać złamany. Po wniknięciu, wirus RussianRoulette zaczyna skanować system, szyfruje wybrane pliki oraz dostarcza wiadomość o okupie. Ofiary, które nie posiadają kopii zapasowych swoich danych mogą uważać, że zapłacenie okupu jest jedyną możliwością, by uchronić swoje pliki. Jeśli jednak do tej pory nie spotkałeś się z tym wirusem, powinieneś wykonać kopie zapasowe wszystkich ważnych dokumentów, zdjęć i innych plików. W przypadku ataku ransomware, będziesz miał możliwość usunięcia wirusa. Pamiętaj, że bardzo ważne jest by usunąć program RussianRoulette, od razu gdy dostanie się on do systemu przy pomocy narzędzia Reimage Reimage Cleaner Intego lub innego renomowanego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania.

W komnunikacie o okupieprogramiści informują o szyfrowaniu danych i narzucają termin ostateczny, w którym należy spełnić ich warunki. Po ataku ransomware RussianRoulette ofiary tracą wszystkie swoje pliki: obrazy, filmy, muzykę, teksty, bazdy danych i inne ważne pliki. Dla szyfrowania danych w złośliwym oprogramowaniu użyto „tajnego klucza”, którt jest przechowywany na serwerach hakerów. Zakup tego klucza może być jedynym sposobem na ratownie zaszyfrowanych plików; jednak nie polecamy tego robić . Hakerzy żądają 0.3 Bitcoinów i każą ofiarom przekazać je na konkretny Portfel Bitcoinów. Po wykonaniu transakcji, muszą podać swój identyfikator ID i kliknąć przycisk „Kliknij aby Sprawdzić”. Następnie należy posdtępować zgodnie z instrukcjami opisującymi, jak odszyfrować swoje pliki. Niestety, nie ma gwarancji, że narzędzie do odszyfrowywania, udostępnione przez programistów wirusa RussianRoulette przywróci uszkodzone pliki. Przekazywanie pieniędzy może zakończyć się stratą pieniędzy i innym złośliwym oprogramowaniem. Ekspercji do spraw bezpieczeństwa zawsze przypominają, że w przypadku ataku ransomware nie powinno się nigdy płacić okupu. Ponadto, liczba ataków złośliwego oprogramowania szyfrującego nadal rośnie , więc należy przygotować się na najgorsze i wykonać kopię zapasową danych. Jeśli jednak miałeś pecha i twój komputer został zainfekowany, musisz skoncentrować się na usunięciu RussianRoulette. Nie pomoże to odzyskać twoich plików; natomiast jeśli nie masz kopii zapasowych, możesz spróbować skorzystać z dodatkowej metody odzyskiwania danych lub sporządzić kopie zapasowe zaszyfrowanych plików i poczekać na oprogramowanie służące odszyfrowywaniu plików.

Obraz wirusa ransomware RussianRouletteNa obrazku widać fragment komunikatu o okupie dostarczonego przez wirus ransomware RussianRoulette.

Jak mogę zostać zarażony przez ransomware?

RussianRoulette jest zupełnie nowym typem złośliwego oprogramowania i wciąż znajduje się w fazie badań. Jednak podstawową metodą rozpowszechniania wirusów typu ransomware są złośliwe spamowe wiadomości e-mail. Nie jest niespodzianką, że jest to skuteczny sposób na ataki niedoświadczonych i naiwnych użytkowników komputerów, którzy mają tendencję do otwierania podejrzanych e-maili i ich załączników. Jednakże, również niektóre niewinnie wyglądające pliki Word albo PDF mogą zawierać pliki wykonywalne złośliwego oprogramowania. Co więcej, RussianRoulette ransomware może rozprzesteniać się poprzez reklamy obciążone złośliwym oprogramowaniem, fałszywe aktualizaje oprogramowania, czy też wyjirzystywanie dziur i błędów. Stąd, podczas przeglądania Internetu powinno się unikać podejrzanych miejsc. Należy omijać ryzykowne strony internetowe i nie ufać reklamom i dodatkom w sieci, zwłaszcza tych, które ostrzegają o niskim poziomie wydajności komputera czy różnych błędach. Niemal niemożliwa jest 100% ochrona przed ransomware; Można jednak podjąć wszystkie środki ostrożności aby zredukować ryzyko ataku. Instalacja renomowanego oprogramowania antywirusowego jest jedną z internetowych wskazówek dotyczących zabezpieczeń.

Usuwanie RussianRoulette

Należy pamiętać, że praktycznie niemożliwe jest ręczne usuwanie RussianRoulette z komputera. Ransomware może się ukrywać w bezpiecznych plikach i folderach, a przypadkowo można usunąć niezbędne składniki sysytemu. Zatem, musisz usunąć złośliwe oprogramowanie za pomoxą renomowanych i profesjonalnych narzędzi. Zalecamy zainstalowanie Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lubMalwarebytes a następnie za pomocą jednego z tych programów usunięcie oprogramowania ransomware z kompurtera. Automatyczne usuwanie RussianRoulette wymaga skanowania systemu komputerowego za pomocą aktualnego oprogramowania; Złośliwe oprogramowanie może jednak uniemożliwić wykoannie tej operacji.Jeśli tak się stanie, musisz ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym i spróbować ponownie. Poniżej przedstawiono szczegółowe instrukcje dotyczące ponownego uruchamiania komputera i inicjowania automatycznego usuwania.

[GI = metoda-2] Jeśli nie można automatycznie usunąć wirusa ransomware RussianRoulette, wykonaj następujące kroki, aby uzyskać dostęp do narzędzi zabezpieczających. [GI]

[GI = odzyskiwanie danych] Jeśli nie masz kopii zapasowych danych, spróbuj zastosować dodatkowe metody odzyskiwania danych. Mogą pomóc w przywróceniu chociaż niektórych plików.

[GIS=method-1]

[GIS-HEADER]Method 1. Data Recovery Pro[/GIS-HEADER]

Data Recovery Pro jest profesjonalnym narzędziem, które może automatycznie przywrócić niektóre z plików. Aby skorzystać z tego narzędzia, wykonaj następujące kroki:

[/GIS]

[GIS=method-2]

[GIS-HEADER]Method 2. Windows Previous Versions feature[/GIS-HEADER]

Jeśli funkcja Przywracania Systemu została włączona przed atakiem ransomware RussianRoulette, wykonaj następujące kroki, aby przywrócić pojedyncze pliki:

[/GIS]

[GIS=method-3]

[GIS-HEADER]Method 4. ShadowExplorer[/GIS-HEADER]

Nie wiadomo, czy wirus RussianRoulette usuwa kopie woluminów objętych wybranymi plikami, czy nie. Jeśli nie, narzędzie ShadowExplorer może pomóc w odzyskaniu niektórych plików:

[/GIS]

[GIS=method-4]

[GIS-HEADER][/GIS-HEADER]

[/GIS]

[/GI]

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa RussianRoulette:

Usuń RussianRoulette korzystająć z Safe Mode with Networking

Jeśli złośliwe oprogramowanie chroni komputer przed automatycznym usuwaniem, wykonaj następujące kroki, aby ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń RussianRoulette

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie RussianRoulette.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed RussianRoulette i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Użytkownicy komputerów mogą ponieść różne straty z powodu cyber-infekcji lub własnych, błędnych działań. Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. Trzymaj się tego i wyrób w sobie nawyk codziennego lub cotygodniowego tworzenia kopii zapasowych plików.

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-russianroulette-ransomware-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: RussianRoulette ransomware virus