Skala niebezpieczeństwa:  
  (58/100)

Wirus Twitter. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Malware

Wirus o nazwie Twitter jest poważną cyber infekcją, która ostatnimi czasy powiększyła swoją aktywność

Twitter virus

Jeżeli ta aplikacja zapragnie zainfekować czyjeś konto zazwyczaj rozpocznie spamowanie wiadomościami do kontaktów na nim zawartych. Najczęściej robi to poto aby zwrócić na siebie uwagę dlatego też wiadomości które wysyła mają charakter typu „OMG nie mogę w to uwierzyć” lub też „OMG zobacz co oni zrobili” dodając od siebie jakiś link.

To właśnie ten z pozoru niewinny link jest metodą jaką rozprzestrzenia się ten wirus. Jeżeli chcesz uniknąć spotkania z wirusem Twitter powinieneś zignorować wszystkie dziwne wiadomości od twoich znajomych, którzy nigdy w pdoobny sposób do ciebie nie pisali i z pewnoscią nie zostały napisane przez nich.

Oprócz tego powinieneś skontaktować się z tymi osobami i powiadomić ich że ich konta został zaatakowane przez złośliwe wirusy.

W jaki sposób mogę zainfekować swój komputer wirusem o nazwie Twitter?

Wirus Twittwe jest rozpowszechniany poprzez osobiste wiadomości. Aby skutecznie zabezpieczyć się przed takimi atakami od wiadomości wyglądających jak spam powinieneś zignorować wszystkie takie wiadomości, zwłaszcza te o szokujących wydarzeniach i te promujące rózne dziwne nieprzydatne tobie produkty takie jak narkotyki, smartfony i inne podobne rzeczy.

Przez powiedzenie zignorować, mamy na myśli to że nigdy nie powinieneś klikać w takie linki które czesto mogą się pojawiać w wiadomościach na tweeterze czy też facebooku. Jeżeli zostaniesz zarażony wirusem Twitter zostaniesz jednocześnie wciągnięty w jego dystrybucje i ty takze rozpocznie wysyłanie tego typu spam wiadomości automatycznie do wwszystkich swoich znajomych. W tym wypadku niepowinieneś marnować czasu i podążać za poradnikiem zamieszczonym poniżej:

W jaki sposób usunąć wirusa Twitter?

Jeżeli sądzisz że zostałeś zarażony przez wirus Twitter postępuj zgodnie z tą instrukcją:

 • Zmień hasło do swojego konta na portalu Twitter tak szybko jak to tylko możliwe (powinieneś także zmienić hasło na innych portalach jeżeli używasz tego samego)
 • Ponownie zaloguj się na swoje konto na Twitterze i usuń wszystkie podejrzanie wyglądające wiadomościl
 • Na końcu przeskanuj swój komputer sprawdzonym programem antywirusowych i upewnij się że twój komputer jest wolny od wszelkich podejrzanych plików. Do tego celu polecamy narzędzia takie jak Reimage lub też Malwarebytes Malwarebytes.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Wirus Twitter zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Wirus Twitter. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus Twitter (2018-09-01)
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus Twitter (2018-09-01)
Wirus Twitter snapshot
Wirus Twitter snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Twitter:

Usuń Twitter korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Twitter

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Twitter.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Twitter korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Twitter. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Twitter

O autorze

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-twitter-virus.html

Poradniki w innych językach