Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Timesearchnow.com (Poradnik usuwania wirusa)

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Dlaczego powinienem przestać korzystać z oprogramowania Timesearchnow.com?

Wirus Timesearchnow.com lub tez po prostu Time Search Now jest podejrzana wyszukiwarka, która to moze pojawic sie na twojej przegladarce nieproszona i generowac naprawde powazne problemy zwiazane z twoim komputerem. Jezeli sadzisz ze podobnie jak wyszukiwarka Yahoo tego typu oprogramowanie sluzy do wyswietlania wynikow wyszukiwania to powinienes zmienic swoje zdanie. Szukajac informacji dotyczacych tego oprogramowania wkrotce przekonasz sie ze jego autorzy nie maja innych intencji jak po prostu generowanie znacznej liczby reklam. Dodatkowo program bedzie chcial dolaczyc swoje rozszerzenie do twojej przegladarki, które to moze zostac zainstalowane podczas twojej obecnosci na stronie Timesearchnow.com. Nie daj sie nabrac! Tego typu dodatek moze tylko na pierwszy rzut oka wygladac jak potrzebna aplikacja: moze generowac szybkie linki wyszukiwania, porownywac funkcjonalnosci narzedzi i dodawac nowe aplikacje do twojego komputera. Zauwaz ze zadna sprawdzona aplikacja nie pojawi się na komputerze uzytkownika bez pozwolenia uzytkownika. Z tego powodu lepiej bedzie jezeli po prostu usuniesz ten dodatek ze swojego komputera jezeli zdrowie twojego komputera jest dla ciebie wazne. Jezeli chcesz przejsc przez kroki usuwania oprogramowania Timesearchnow.com sugerujemy ci przeskanowanie systemu z pomoca oprogramowania Reimage Reimage Cleaner Intego, dodatkowo aplikacja antywirusowa bedzie w stanie znalezc wszelkie potencjalnie niechciane oprogramowanie znajdujace sie na twoim komputerze.

Picture of the Timesearchnow.com virus

Patrzac na to z technicznego punktu widzenia, oprogramowanie Timesearchnow.com jest wyjatkowo niebezpieczne dla systemu Windows oraz Mac OS X. Na stronie autorzy aplikacji pokazuja instrukcje dotyczaca tego w jaki sposob usunac oprogramowanie z systemu Mac, jednakze informacje tego typu sa w zasadzie zbedne, smutne jest to ze w ogole nie ma informacji dotyczacych usuwania tego oprogramowania z systemu Windows. Wcale nie oznacza to ze na swoim systemie Windows pewnego dnia nie zobaczysz przekierowan wirusa Timesearch.com. Mimo tego ze nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzone to warto dodac ze uzytkownicy systemu Windows juz kilkukrotnie zglaszali tego typu incydenty. Tak prawde mowiac pewnie sie domyslasz ze taka aktywnosc jest wyjatkowo niebezpieczna, tak wiec sugerujemy ci usuniecie oprogramowania Timesearchnow.com z twojego komputera zanim przez przypadek zainstalujesz wiecej zlosliwych dodatkow czy tez zlosliwego oprogramowania na swoim komputerze.

W jaki sposób tego typu robaki mogą przeniknąć do mojego komputera?

Robaki przeglądarkowe to stosunkowo proste infekcje. Nie wykorzystuja wyjatkowo wyszukanych technik do przenikania do komputera. Jednakze nalezy wziac pod uwage ze moga byc wyjatkowo zlosliwe i starac sie przeniknac do twojego komputera bez twojej wiedzy. Mozna tego dokonac poprzez zasypywanie uzytkownika niezliczona iloscia reklam pop-up, które to beda zgodnie twierdzi ze program powinien zostac zaaktualizowany lub tez zlosliwa aplikacja zostania zainstalowana poprzez metode bundling – pozwala to potencjalnie niechcianym aplikacjom na przenikniecie do komputera poprzez podpiecie sie do aplikacji na darmowych jak i platnych licencjach najczesciej sciaganych przez uzytkownikow. Obie te metody dystrybucji są do wykrycia pod warunkiem twojej uwagi i odrobiny myslenia. Nie klikaj po prostu na losowe reklamy i nie pobieraj niechcianego oprogramowania. Nie klikaj na losowe reklamy czy tez nie pobieraj nieznanego oprogramowania. Zaoszczedz wiecej czasu aby dowiedziec sie czy tresci z jakimi masz do czynienia sa bezpieczne i czy naprawde warto instalowac je na twoim komputerze.

Propozycje usunięcia oprogramowania Timesearch.com:

Pierwszy kontakt z wirusem czy tez robakiem przegladarkowym moze byc wyjatkowo niekomfortowy dla uzytkownika: nie wiesz od czego zaczac i nie jestes pewien czy dzialania ktore podejmiesz naprawde doprowadza do usuniecia wirusa. Z tego wlasnie powodu przygotowalismy instrukcje usuwania oprogramowania Timesearchnow.com. Manualne usuwanie tego typu aplikacji to tylko jedna ze strategii które mozesz wykorzystac. Faktem jest to automatyczne usuwanie jest duzo bardziej pratyczne i jest sugerowane do wykorzystania przez naszych ekspertow. Oprogramowanie antywirusowe z pewnoscia poradzi sobie z usuwaniem Timesearchnow.com bez pozostawiania niechcianych dodatkow, zainfekowanych smieci czy tez niepotrzebnych komponentow, bedziesz w stanie oczyscic swoj komputer w ten sposob aby szkodliwe aplikacje nie pojawialy sie ponownie po tym jak zresetujesz swoj komputer.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Timesearchnow.com:

Usuń Timesearchnow.com z rodziny systemu Windows

W przeciwienstwie do wiekszosci standardowych robakow przegladarkowych Timesearchnow.com nie jest nastawiony na atakowanie systemu pod znakiem Windowsa, jednakze czasami moze sie zdarzyc tak ze pojawia sie na twoim komputerze. Z tego powodu przygotowalismy sprawdzona instrukcje ktora pozwoli ci usunac oprogramowanie Timesearchnow.com z twojego komputera. Prosze zauwaz ze moga tam wystepowac rozne nazwy tego potencjalnie niechcianego oprogramowania, tak wiec uwazaj i usun tylko te pliki, które naprawdę są niebezpieczne.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Timesearchnow.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Timesearchnow.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Timesearchnow.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Timesearchnow.com z systemu Mac OS X

Timesearchnow.com jest rodzajem robaka przeglądarkowego, który to zasięg swojego działania opiera na systemie Mac OS X i przeglądarkach w tym systemie. Ponizej znajdziesz instrukcje dotyczace tego w jaki sposób usunąć ten zlosliwy program z twojego komputera. Uwazaj poniewaz ten potencjalnie niechciany program moze ukrywac się pod dużą ilością nazw, tak wiec jezeli usuniesz go z listy swoich aplikacji zwroc uwage na to czy nie usunales innych waznych komponentow. .

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTimesearchnow.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Timesearchnow.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Timesearchnow.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Timesearchnow.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Timesearchnow.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Timesearchnow.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Timesearchnow.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Timesearchnow.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Timesearchnow.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Timesearchnow.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Timesearchnow.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Timesearchnow.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Timesearchnow.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Timesearchnow.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Timesearchnow.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Timesearchnow.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Użytkownicy komputerów mogą ponieść różne straty z powodu cyber-infekcji lub własnych, błędnych działań. Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. Trzymaj się tego i wyrób w sobie nawyk codziennego lub cotygodniowego tworzenia kopii zapasowych plików.

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-timesearchnow-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Timesearchnow.com virus