Usuń wirusa Tide Search (Poprawione instrukcje)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Instrukcja usuwania wirusa Tide Search

Czym jest Wirus Tide Search?

Jak poznać, że masz do czynienia z wirusem Tide Search?

Wirus Tide Search, w zasadzie, jest hijackerem przeglądarki. Jeśli znajdzie się na twoim komputerze zauważysz to bardzo szybko, ponieważ Tide Search wpływania na działanie każdej przeglądarki zastępując stronę startową stroną search.tidesearch.net bez twojej zgody. Co więcej, po dostaniu się do komputera, instaluje dodatki i różne rozszerzenia oraz wywołuje zmiany w innych przeglądarkach bez twojej wiedzy. Zatem, jeśli widzisz tidesearch.net zamiast zwykłej wyszukiwarki w twojej przeglądarce, powinieneś szybko usunąć Tide Search z twojego komputera. Możesz to zrobić z pomocą ReimageIntego.

Dlaczego jest niebezpiecznie mieć Tide Search na swoim komputerze?

Istnieją trzy główne powody dlaczego nie powinno się nigdy używać Tide Search. Po pierwsze, jak zostało wcześniej wspomniane, zamienia typową stronę startową przeglądarki na nieznaną wyszukiwarkę Tidesearch.net lub Nt.tidesearch.net. W ten sposób Tide Search przejmuje przeglądarkę więc nawet jeśli zmienisz swoją stronę domową do tej poprzedniej, oprogramowanie zmieni ją z powrotem na tidesearch.net po ponownym uruchomieniu komputera. To ciągłe zmienianie z twojej dotychczasowej przeglądarki do zarażonej przeglądarki może być bardzo irytujące i czasochłonne. Dlatego jeśli zauważysz hijackera Tide Search na twoim komputerze, możemy ci zagwarantować, że twoje sesje przeglądania staną się bardzo nieprzyjemne. Po drugie, użytkownicy zauważają, że zamiast najlepszych wyników wyszukiwania, to oprogramowanie wykorzystuje funkcje przekierowywania Tide Search aby wyświetlać niezwiązane z wyszukiwaniem rezultaty i reklamy. Ponadto, w wielu przypadkach, przekierowuje użytkowników do nieznanych stron osób trzecich. Te przekierowania stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa twojego komputera, bo takie strony mogą zawierać szkodliwe oprogramowanie. Należy mieć na uwadze, że okazyjne wizyty na stronach osób trzecich wystarczą aby zainfekować komputer szkodliwym oprogramowaniem. Zatem zawsze należy zwracać uwagę na co się klika i nie odwiedzać stron, na które jest się przekierowywanym. Wreszcie, Tide Search jest także wykorzystywany do zasypywania użytkownika różnymi reklamami, które pojawiają się w trakcje każdej sesji przeglądania. Pamiętaj, że możesz natknąć się na reklamy w formie wyskakujących okienek, bannerów, hiperłączy itd. za każdym razem, gdy włączysz przeglądarkę i spróbujesz korzystać z internetu. Reklamy Tide Search są także wykorzystywane do przekierowywania użytkowników na strony osób trzecich. Podsumowując, korzystanie z Tide Search jest nie tylko niedogodne dla użytkownika, ale może także wystawić komputer na liczne zagrożenia.

The image of Tide Search browser hijacker

W jaki sposób Tide Search infekuje komputery?

Najprawdopodobniej zainstalowałeś Tide Search na swoim komputerze razem z innym darmowym oprogramowaniem. Jako, że jest powrzechnie wiadome, że użytkownicy zwykli pomijać pewne kroki podczas instalowania oprogramowania na komputerze, twórcy proponują szybszą instalację przy użyciu opcji Szybkiej lub Zalecanej instalacji. W ten sposób dodatkowe komponenty są dołączane i instalowane bez wiedzy użytkownika. Dlatego w celu ochrony komputera przed hijackerem Tide Search, musisz po prostu wybrać opcję Niestandardową lub Zaawansowaną instalacji i śledzić co jest zadeklarowane w kreatorze instalacji, gdyż te opcje zawsze wskazują jakie dodatkowe komponenty są dołączone do pobranego oprogramowania. Należy także zawsze przeczytać Umowę licencyjną użytkownika końcowego oraz Politykę prywatności, ponieważ zazwyczaj zawierają listy dołączonego oprogramowania.

Wirus Tide Search jest dostosowany do osiągania jednego celu – generowania przychodów z płatności przez kliknięcie. Udaje mu się to osiągnąć przez przekierowywanie użytkownika na strony osób trzecich wykorzystując reklamy i wyniki wyszukiwania tidesearch.net. Za każdym razem, gdy klikasz w reklamę lub odwiedzasz nieznane strony, twórcy tego hijackera generują przychód w przebiegły sposób. Tide Search może być także wykorzystywany do zbierania informacji o twojej aktywności przeglądania, takich jak adres IP, pliki cookie czy historii przeglądania. Te NPII (z ang. nieidentyfikowalne personalnie informacje) są zbierane z głównym celem, którym jest dostarczenie ich do osób trzecich, co jest następnie wykorzystywane do tworzenia bardziej atrakcyjnych i nastawionych na użytkownika reklam. Jednakże, nie można mieć pewności, że dane nie zostaną wykorzystane do nieodpowienich celów, takich jak np. skłonienie cię do aktualizacji oprogramowania. Im dłużej masz ten program na swoim komputerze, tym więcej informacji zbiera o twojej aktywności w internecie. Zatem, jeśli nie chcesz być cały czas śledzony, zobacz instrukcje usuwania Tide Search na drugiej stronie i pozbądź się tego oprogramowania ze swojego komputera.

Łatwy przewodnik usuwania Tide Search

Jeśli czytasz ten artykuł, oznacza to, że twój komputer został już zainfekowany wirusem Tide Search. Nie przejmuj się. Może zostać łatwo usunięty, zarówno ręcznie jak i automatycznie. Możesz to zrobić korzystając z poniższych instrukcji. Jednakże sugerujemy usuwanie manualne tylko jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem komputera. W innym razie, zdecydowanie zalecamy użyć oprogramowania antywirusowego i usunąć Tide Search automatycznie. Oprogramowanie antywirusowe zapewni szybkie i efektywne usunięcie Tide Search z twojego komputera. Wreszcie, mając oprogramowanie antywirusowe na twoim komputerze, znacząco zwiększysz poziom bezpieczeństwa swojego komputera.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Tide Search

Usuń Tide Search z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Tide Search oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Tide Search lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Tide Search z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTide Search czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Tide Search z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Tide Search powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Tide Search z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Tide Search oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Tide Search. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Tide Search z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Tide Search oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Tide Search. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Tide Search z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Tide Search i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Tide Search. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Tide Search i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach