Usuń JS.Nemucod (Poprawiony poradnik)

Instrukcja usuwania JS.Nemucod

Czym jest JS.Nemucod?

JS.Nemucod wirus – silny kon trojanski ktore moze pobierac wirusy na twoj komputer.

Nemucod Trojan jest oprogramowaniem malware, ktory sam siebie nazywa bezpiecznym plikiem. Tego typu program mozesz pobrac wprost z niezabezpieczonej strony lub tez moze on zostac dostarczony na twoja skrzynke email jako bezpiecznie wygladajacy dokument. Tego typu podejrzane pliki zazwyczaj zawieraja w sobie JavaScript, ktory jest w stanie pobrac i uruchomic na komputerze bardzo wiele plikow wykonywalnych. Jednakze jest to bardzo niebezpieczne zagrozenie dla komputera, ktore moze uruchamiac zlosliwe procesy w tle i po cichu przeniknac do komputera razem z innymi wirusami w tym robakami, wirusami, Trojanami oprogramowaniem spyware i innymi pasozytami.

JS.Nemucod jest wirusem znanym tez jako TrojanDownloader: JS/Nemucod.H. Jak tylko wirus dostanie sie do komputera ofiary generuje na nim chaos: jest w stanie zniszczyc wazne pliki, zmieniac wpisy w rejestrze systemu, wykradac personalne dane a takze instalowac innego rodzaju oprogramowanie malware. Wirus Nemucod rozpowszechnia sie z wirusami ransomware, w tym z tymi o najgorszej reputacji: TeslaCrypt, Crypted a takze Locky virus. Oprogramowanie ransomware to prawdopodobnie najgorszy rodzaj wirusa komputerowego, ktory moze przeniknac do komputer, zablokowac go a takze zaszyfrowac dane na nim dostepne. Nastepnie program nakazuje uzytkownikowi zaplate grzywny i straszy swoje ofiary ze usunie pliki jezeli tego nie wykonaja.

Oznaki wskazujące na zainfekowanie twojego komputera wirusem JS.Nemucod:

  • komputer działa niespotykanie wolno;
  • nie mozna uruchomic programu ze wzgledu na blokady
  • na komputerze pojawia sie bardzo wiele agresywnych reklam pop-up, najcesciej sugeruja zainfekowanie komputer i sugeruja zainstalowanie jeszcze bardziej zlosliwej aplikacji do niezbednej ich zdaniem naprawy plikow
  • wystepuja podejrzane dzialania przegladarek, uzytkownicy doswiadczaja niespotykanych przekierowan na podejrzane witryny;

Niestety bardzo ciezko wykryc jak i usunac wirusa JS.Nemucod manualnie ze wzgledu na to ze ten wirus ma tendencje do maskowania sie pod dobrze wygladajacymi i dobrze brzmiacymi nazwami plikow. Co wiecej ten trojan jest w stanie zablokowac ochrone komputera, zablokowac dzialajacy firewall systemu Windows a take oprogramowanie antywirusowe. Celem usuniecia tego zagrozenia wysoce polecamy ci przeskanowanei komputera z pomoca sprawdzonego narzedzia do wykrywania i usuwania wirusow. Polecamy ci skorzystanie z oprogramowania FortectIntego

W jaki sposób rozpowszechnia sie oprogramowanie JS.Nemucod?

Trojany, nieznane wirusy, program nie rozpowszechnia sie samodzielnie. Moze zostac zainstalowany tylko manualnie. Najczesciej cyberprzestepcy rozpowszechniaja JS.Nemucod poprzez wiadomosci email czy tez wiadomosci w social mediach, dodatkowo program moze takze rozpowszechniac sie w sieciach p2p, lub tez zagniezdzic sie na niezabezpieczonych stronach. Jednakze jedna z szerzej uzywanych jak i popularnych metod rozpowszechniania tego wirusa jest wyslanie go do ofiary bezposrednio poprzez email. Cyberprzestepcy wysylaja tak skonstruowane wiadomosci, ktore wzbudzaja ciekawosc uzytkowniak i narazaja go na otwarcie zawirusowanego zalacznika, najczesciej jest to oficjalny dokument, pismo z sadu, rachunek. Dosc czesto serwisy email prowadza skuteczne dzialanie informatyczne sprawiajace ze wiadomosc od razu trafia do folderu Spam, jednakze niektore dobrze skonsturowane maile moga sie przedostac przez tego typu filtry. Zanim otworzysz jakikolwiek list lepiej sprawdz nadawce wiadomosci. Jezeli tego nie zrobisz to nie powinienes otwierac wiadomosci czy tez plikow ktore nie sa dla ciebie znane.

W jaki sposób usunąć wirusa JS.Nemucod?

Niestety jest to niemalze niemozliwe usunac tego wirusa malware manualnie. Jest to zespol wirusow ktory korzysta z zaawansowanych technik i stara sie rozpowszechnic swoje komponenty w komputerze tak aby odiara nie mogla ich znalezcz. Tak wiec jezeli zauwazysz ze twoj komputer dziala podejrzanie lub tez brakuje niektorych plikow, lub tez zmniejszyla sie wydolnosc systemu to powinienes zainstalowac na swoim komputerze sprawdzony program antymalware, a takze przeskanowac swoj komputer celem wykrycia i usuniecia wszystkich komponentow wirusa JS.Nemucod i innych niebezpiecznych programow z nim powiazanych. Mozesz zainicjowac usuwanie tego oprogramowania z pomoca oprogramowania SpyHunter lub tez innego silnego oprogramowania antymalware tak szybko jak to tylko mozliwe.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach