Usuń wirusa .abc File Extension (Poradnik usuwania)

Instrukcja usuwania wirusa .abc File Extension

Czym jest Wirus .abc File Extension?

Jakie są najważniejsze fakty, które muszę znać na temat wirusa .abc File Extension?

Uważamy, że najważniejszą rzeczą związaną z wirusem .abc File Extension jest to, że pochodzi z osławionej rodziny szkodników, która jest nazywana TeslaCrypt. Jeśli temu zagrożeniu uda się przeniknąć do systemu i stanie się tam aktywny, zaczyna szukać najczęściej używanych plików na komputerze ofiary. Po znalezieniu każdego z tych plików, szyfruje je. Zazwyczaj ransomware „blokuje” pliki przy pomocy algorytmu szyfrowania RSA-2048, więc nie ma szans odgadnąć kod potrzebny do deszyfrowania plików dotkniętych. Jednocześnie pokazuje on ogromny komunikat ostrzegawczy z nawołaniem ofiary do zapłacenia okupu w zamian za odzyskanie tych plików. Czy można by pomyśleć o zapłaceniu 0,7 BTC (równym prawie 300 $), aby uzyskać ten klucz prywatny do komputera? Jeśli twoja odpowiedź brzmi „nie”, to pomyśl o tym, że ransomware .abc File Extension jest zdolne do szyfrowania dokumentów biznesowych, zdjęć, filmów, plików muzycznych i podobnych danych bez poproszenia o zgodę? Mógłbyś przetrwać utratę tych plików?

Aby dać sobie możliwość odzyskania dotkniętych plików, trzeba wykonywać kopię zapasową danych tak często, jak to tylko możliwe. Należy prowadzić regularne kopie plików i przechowywać je na przenośnym dysku twardym lub w chmurze Dropbox. Ponadto, należy przechowywać je zabezpieczone przed infiltracją tego złośliwego oprogramowania z komputera. W tym celu należy zainstalować niezawodny program anty-spyware i utrzymać go zaktualizowanym do najnowszej wersji. Więcej informacji na temat zapobiegania i usuwania wirusów .abc File Extension można znaleźć w poniższych punktach. Proszę być ostrożnym z obsługom tego szkodnika, ponieważ może on prowadzić do poważnych problemów. Jeśli uważasz, że jesteś już nim zainfekowany, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to odłączenie komputera od połączenia internetowego. Teraz nadszedł czas, aby zeskanować go za pomocą niezawodnego anty-spyware. Gorąco polecamy używać FortectIntego dla usunięcia szkodnika .abc File Extension.

W jaki sposób ten wirus rozprzestrzenia się wokoło?

Według ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa komputerów, można zapobiec temu i innym programom typu ransomware instalując niezawodny program anty-spyware na komputerze. Jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, że czasami takie wirusy infiltrują komputery niezauważalnie. Aby temu zapobiec, trzeba być ostrożnym podczas przeglądania Internetu, ponieważ istnieją setki zainfekowanych programów rozprzestrzeniających się w sieci. Jakie są najbardziej popularne metody wykorzystywane do rozprzestrzeniania się wirusa .abc File Extension? Ten najszerzej omawiany opiera się na wiadomościach ze spamem. Pamiętaj, że możesz się nabrać na pobranie zainfekowanego załącznika e-mail, który jest używany do rozprowadzania tego zagrożenia. Z reguły ludzie nabierają przekonania, że ​​mają do czynienia z organem rządowym, który ma na celu poinformowanie ich o specjalnej dostawie, saldzie konta, zatwierdzonej zniżce i podobnych rzeczach. Ponadto, należy ostrzec o wprowadzających w błąd reklamach, które również zostały zauważone, że biorą udział w dystrybucji szkodnika .abc File Extension. Większość z nich raportuje na temat niezbędnych aktualizacji dla Java, Flash Player, FLV Player i podobnych programów. Proszę, nie należy instalować ich, ponieważ są fałszywe! Najbardziej niezawodnym sposobem aktualizacji programów jest odwiedzenie ich oficjalnych stron internetowych i sprawdzenie osobiście, co one oferują dla ciebie.

Procedura usuwania wirusa .abc File Extension:

Gorąco polecamy, aby nie tracić czasu z takimi wirusami, ponieważ poszukują one jednej rzeczy – chcą namówić swoje ofiary do zapłacenia okupu. Jednak, kto może zagwarantować, że płatność ta da pewność otrzymania w zamian prawdziwego klucza potrzebnego do deszyfrowania zaszyfrowanych plików? Aby zapobiec utracie pieniędzy i odzyskania dotkniętych plików, należy spróbować zastosować się do instrukcji podanej poniżej. Nie zalecamy ręcznego szukania złośliwych plików, które należą do ransomware .abc File Extension, ponieważ może to doprowadzić komputer do dodatkowych problemów. Należy zostawić tą czynność niezawodnemu programowi anty-spyware. Aby odszyfrować zaszyfrowane pliki, można spróbować skorzystać z tych narzędzi: R-Studio, Photorec lub Kaspersky virus-fighting utilities.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa .abc File Extension

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń .abc File Extension korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem .abc File Extension. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie .abc File Extension

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed .abc File Extension i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach