Usuń wirusa .abc File Extension (Poradnik usuwania)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Jakie są najważniejsze fakty, które muszę znać na temat wirusa .abc File Extension?

Uważamy, że najważniejszą rzeczą związaną z wirusem .abc File Extension jest to, że pochodzi z osławionej rodziny szkodników, która jest nazywana TeslaCrypt. Jeśli temu zagrożeniu uda się przeniknąć do systemu i stanie się tam aktywny, zaczyna szukać najczęściej używanych plików na komputerze ofiary. Po znalezieniu każdego z tych plików, szyfruje je. Zazwyczaj ransomware „blokuje” pliki przy pomocy algorytmu szyfrowania RSA-2048, więc nie ma szans odgadnąć kod potrzebny do deszyfrowania plików dotkniętych. Jednocześnie pokazuje on ogromny komunikat ostrzegawczy z nawołaniem ofiary do zapłacenia okupu w zamian za odzyskanie tych plików. Czy można by pomyśleć o zapłaceniu 0,7 BTC (równym prawie 300 $), aby uzyskać ten klucz prywatny do komputera? Jeśli twoja odpowiedź brzmi „nie”, to pomyśl o tym, że ransomware .abc File Extension jest zdolne do szyfrowania dokumentów biznesowych, zdjęć, filmów, plików muzycznych i podobnych danych bez poproszenia o zgodę? Mógłbyś przetrwać utratę tych plików?

Aby dać sobie możliwość odzyskania dotkniętych plików, trzeba wykonywać kopię zapasową danych tak często, jak to tylko możliwe. Należy prowadzić regularne kopie plików i przechowywać je na przenośnym dysku twardym lub w chmurze Dropbox. Ponadto, należy przechowywać je zabezpieczone przed infiltracją tego złośliwego oprogramowania z komputera. W tym celu należy zainstalować niezawodny program anty-spyware i utrzymać go zaktualizowanym do najnowszej wersji. Więcej informacji na temat zapobiegania i usuwania wirusów .abc File Extension można znaleźć w poniższych punktach. Proszę być ostrożnym z obsługom tego szkodnika, ponieważ może on prowadzić do poważnych problemów. Jeśli uważasz, że jesteś już nim zainfekowany, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to odłączenie komputera od połączenia internetowego. Teraz nadszedł czas, aby zeskanować go za pomocą niezawodnego anty-spyware. Gorąco polecamy używać ReimageIntego dla usunięcia szkodnika .abc File Extension.

The example of .abc File Extension virus note

W jaki sposób ten wirus rozprzestrzenia się wokoło?

Według ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa komputerów, można zapobiec temu i innym programom typu ransomware instalując niezawodny program anty-spyware na komputerze. Jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, że czasami takie wirusy infiltrują komputery niezauważalnie. Aby temu zapobiec, trzeba być ostrożnym podczas przeglądania Internetu, ponieważ istnieją setki zainfekowanych programów rozprzestrzeniających się w sieci. Jakie są najbardziej popularne metody wykorzystywane do rozprzestrzeniania się wirusa .abc File Extension? Ten najszerzej omawiany opiera się na wiadomościach ze spamem. Pamiętaj, że możesz się nabrać na pobranie zainfekowanego załącznika e-mail, który jest używany do rozprowadzania tego zagrożenia. Z reguły ludzie nabierają przekonania, że ​​mają do czynienia z organem rządowym, który ma na celu poinformowanie ich o specjalnej dostawie, saldzie konta, zatwierdzonej zniżce i podobnych rzeczach. Ponadto, należy ostrzec o wprowadzających w błąd reklamach, które również zostały zauważone, że biorą udział w dystrybucji szkodnika .abc File Extension. Większość z nich raportuje na temat niezbędnych aktualizacji dla Java, Flash Player, FLV Player i podobnych programów. Proszę, nie należy instalować ich, ponieważ są fałszywe! Najbardziej niezawodnym sposobem aktualizacji programów jest odwiedzenie ich oficjalnych stron internetowych i sprawdzenie osobiście, co one oferują dla ciebie.

Procedura usuwania wirusa .abc File Extension:

Gorąco polecamy, aby nie tracić czasu z takimi wirusami, ponieważ poszukują one jednej rzeczy – chcą namówić swoje ofiary do zapłacenia okupu. Jednak, kto może zagwarantować, że płatność ta da pewność otrzymania w zamian prawdziwego klucza potrzebnego do deszyfrowania zaszyfrowanych plików? Aby zapobiec utracie pieniędzy i odzyskania dotkniętych plików, należy spróbować zastosować się do instrukcji podanej poniżej. Nie zalecamy ręcznego szukania złośliwych plików, które należą do ransomware .abc File Extension, ponieważ może to doprowadzić komputer do dodatkowych problemów. Należy zostawić tą czynność niezawodnemu programowi anty-spyware. Aby odszyfrować zaszyfrowane pliki, można spróbować skorzystać z tych narzędzi: R-Studio, Photorec lub Kaspersky virus-fighting utilities.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa .abc File Extension:

Usuń .abc File Extension korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń .abc File Extension

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie .abc File Extension.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń .abc File Extension korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem .abc File Extension. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie .abc File Extension

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed .abc File Extension i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach