Skala niebezpieczeństwa:  
  (11/100)

Usuń wirusa Technologiemounac.com (Poradnik prostego usuwania)

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Dlaczego reklamy Technologiemounac.com bez przerwy się pojawiają?

Przede wszystkim chcemy podkreślić, że wirus Technologiemounac.com jest ściśle związany z osławionym wirusem Social2Search, który przeszkadzał użytkownikom komputerów przez dość długi czas . Nawet Microsoft wypowiedział wojnę temu programowi wstrzykującemu reklamy w 2016 roku . W rzeczywistości, te niejasne strony z reklamami są związane z potencjalnie niepożądanymi programami reklamami (PUP). Proponujemy trzymać się z dala od tych programów, ponieważ oba mają dość słabą reputację. Chcemy ostrzec o problemie przekierowań Technologiemounac.com, który zazwyczaj rozpoczyna przeszkadzać ludziom, którzy zainstalowali jakiś potencjalnie niepożądany program na swoich komputerach w sposób niezamierzony. Na przykład, przeglądarka może nagle przekierowywać na hxxp://technologiemounac.com/signup lub podobne miejsce wyglądające na podejrzane, które prosi, aby zalogować się za pomocą swojego konta Social Media (na przykład, Twittera). Według tego porywacza przeglądarki, należy użyć danych z Twittera, aby „dostarczyć osobiste wyniki w oparciu o to, czego szukasz.” Reklamy te zostaną włączone do stron wyników przy każdym użyciu dowolnej wyszukiwarki, co może Cię drażnić, zwłaszcza jeśli nie zainstalowałeś tej aplikację ze świadomym wyborem. Jednakże, biorąc pod uwagę listę uprawnień, które ten PUP dostaje na twoim koncie na Twitterze, nigdy nie powinno się podawać swoich danych logowania do niego!

Technologiemounac.com virus is highly untrustworthy program

Co więcej, ta niejasna strona ostrzega również, że Social2Search zbiera twój adres IP, odwiedzane adresy URL i inne informacje przy pomocy dodatków, proxy, DLL, ciasteczek, pikseli oraz innych technologii śledzenia . Zgodnie z tym, co twierdzi ten szkodnik typu spyware, potrzebuje on tych informacji, aby pokazać reklamy. Należy zdecydować, czy chcesz temu niejasnemu programowi pozwolić wyświetlać reklamy na ciebie i przerywać ci sesje przeglądania na codzień. Poza tym, odkryliśmy kilka wypowiedzi złośliwego oprogramowania Technologiemounac.com, które nie pasują do siebie w ogóle. Na przykład, ta strona obiecuje, że aplikacja Social2Search nigdy nie dzieli się historią przeglądania ani historią wyszukiwania z nikim, natomiast w Polityce Prywatności mówi, że “może ujawnić, dzielić się lub sprzedawać osobom trzecim zebrane informacje nieosobowe.” Polityka prywatności ponadto jasno stwierdza, że program zbiera “informacje na tematp rzeglądania internetu zawierające, adresy URL odwiedzonych stron, informacje o kliknięciach, […].

Taka prezentacja programu wydaje się zwodnicza. Poza tym, należy wystrzegać się reklam Technologiemounac.com, które mogą zaprowadzić cię do wysoce podejrzanych, a nawet szkodliwych stron internetowych. Reklamy te najprawdopodobniej pojawią się na ekranie w dowolnym momencie, gdy uruchomisz przeglądarkę i będą zachęcać aby zobaczyć różne oferty i reklamy innych firm. Poza tym, należy być bardzo ostrożnym i nie nabrać się na przekręty związane z tematyką Bożego Narodzenia i Sylwestra . Trzymaj się z dala od wątpliwej reklamy, ponieważ może ona skierować cię do niebezpiecznych miejsc w internecie. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci od cyberbezpieczeństwa są zgodni, że usunięcie Technologiemounac.com jest niezbędne, jeśli chcemy, aby komputer pozostał bezpieczny. Dlatego, aby pomóc usunąć porywacza Technologiemounac.com, dostarczamy instrukcje usuwania. Oczywiście, można go usunąć ręcznie za pomocą ReimageIntego i podobnego oprogramowania.

Jak mogłem zarazić przeglądarkę z tym wirtualnym pasożytem?

Porwanie Technologiemounac.com ma miejsce w przypadku, gdy użytkownik komputera zainstaluje darmowy program w pośpiechu i wybierze domyślną albo standardową metodę instalacji. Ustawienia te prawie zawsze zawierają wstępnie zaznaczone zgody na instalację oprogramowania, które wydaje się być połączeniem porywaczy przeglądarki lub adware. Aby utrzymać takie programy z dala, instaluj nowe programy odpowiedzialnie i rozwijać nawyk, by zawsze skonfigurować ustawienia instalacji. Przełącz je z podstawowych/domyślnych/standardowych na zaawansowane/niestandardowe i usuń zaznaczenie ze zgodą do instalowania „zalecanego” oprogramowania firm trzecich . Ta prosta modyfikacja może pomóc uniknąć porwania przeglądarki, niezauważonej infiltracji adware i podobnych problemów.

W jaki sposób mogę usunąć reklamy Technologiemounac.com i wyczyścić mój system komputera?

Najprostszym sposobem, aby usunąć wirusa Technologiemounac.com i oczywiście zatrzymać wyświetlanie reklam jest odinstalowanie go wraz z wirusem Social2Search. Aby to zrobić, wykonaj następujące wytyczne dostarczone poniżej. Niektórzy użytkownicy komputerów mogą przyjąć te instrukcje jako zbyt trudne; W takim przypadku zalecamy używanie przyjaznych dla użytkownika programów anty-spyware, które mogą szybko usunąć niechciane programy spyware lub malware z systemu. Aby zakończyć usuwanie Technologiemounac.com, należy uruchomić pełne skanowanie systemu za pomocą właściwego narzędzia anty-spyware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus Technologiemounac.com snapshot
Wirus Technologiemounac.com snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Technologiemounac.com:

Usuń Technologiemounac.com z rodziny systemu Windows

W Panelu sterowania odnajdź Programy, a następnie kliknij przycisk Dodaj/Usuń Programy, aby przejść do listy programów zainstalowanych na komputerze. Następnie posortuj te programy według daty instalacji i usuń Social2Search a także programy, które zostały zainstalowane w tym samym dniu. Szanse są duże, że są one ze sobą powiązane i są niebezpieczne!

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Technologiemounac.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Technologiemounac.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Technologiemounac.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTechnologiemounac.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Technologiemounac.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Technologiemounac.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Technologiemounac.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Technologiemounac.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Technologiemounac.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Technologiemounac.com z Mozilla Firefox (FF)

Pozbądź się wirusa Technologiemounac.com usuwając podejrzane rozszerzenia z przeglądarek. Powinieneś również usunąć rozszerzenie Social2Search!

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Technologiemounac.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Technologiemounac.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Technologiemounac.com z Google Chrome

Usuń Social2Search i podobne rozszerzenia, których nie pamiętasz, że dodawałeś samodzielnie.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Technologiemounac.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Technologiemounac.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Technologiemounac.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Technologiemounac.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Technologiemounac.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Technologiemounac.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach