Usuń wirusa Tech-connect.biz (Darmowe instrukcje)

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

W jaki sposób działa wirus Tech-connect.biz?

Tech-connect.biz jest całkiem złosliwą aplikacją, która niesie za sobą ryzyko korzystania z podejrzanej wyszukiwarki. Tego typu podejrzany program jest w stanie przeniknac do komputera, dodac rozszerzenia w twojj przegladarce a takze zmienic ustawienia w calkiem przystepny sposob. Zaraz po tym jak program wykona tego typu działania zmienia sie adres twojej strony domowej, wyszukiwarka a takze strona nowej karty, która zmieni sie na adres Tech-connect.biz. Ten adres prowadzi niestety do zlosliwej wyszukiwarki ktora na pierwszy rzut oka wydaje sie zaufana i wyglada tak jak przecietne narzedzie do przegladarki. Niestety nie mozna jej ufac ze wzgledu na to ze moze namowic cie do klikania na sponsorowane strony, ktore nie sa w zaden sposob powiazane z twoimi zainteresowaniami, a dodatkowo moga otwierac podejrzane strony. Mimo tego ze nie twierdzimy ze tego typu strony zawsze dzialaja w ten sposob to powinienes pozostac czujny. Zaraz po wpisaniu zapytania do wyszukiwarki prowadzonej przez Tech-connect.biz mozesz zostac przekierowany na strone plusnetwork.com, inna podejrzana strone ktora jest juz szeroko znana w swiecie wirusow komputerowych. Tego typu wyszukiwarka dodaje wyniki wyszukiwania ktore w zaden sposob nie niosa za soba przydatnych tresci. Uwazaj poniewaz mozesz byc przekierowany na podejrzane strony po nacisnieniu na pierwsze wyniki wyszukiwania; najlepszym rozwiazaniem wydaje sie unikanie tego typu wyszukiwarek. Jedynym powodem dla ktorego widzisz tego typu przekierowania jest to aby uzytkownik odwiedzil wlasnie te konkretna strone, zwiekszyl ruch na stronie i generowal klikniecia co niesie za soba pieniadze.
Tech-connect.biz virus controls victim's web browsers

Jezeli nie boisz sie ze zostaniesz przekierowany na podejrzane strony w internecie to mozesz zdecydowac sie na dalsze korzystanie z tego narzedzia do wyszukiwania, jednakze jezeli chcialbyc wrocic do swojej starej strony domowej czy tez korzystac ze starej wyszukiwarki powinienes czym predzej usunac oprogramowanie Tech-connect.biz ze swojego komputera. Uwazaj poniewaz moze to nie byc proste zadanie ze wzgledu na to ze program moze generowac roznego rodzaju modyfikacje w systemie, moze nawet zmieniac ustawienia twojej przegladarki. Jezeli ciagle chcesz sie sprawdzic i samodzielnie usunac ten potencjalnie niechciany program manualnie to przygotowalismy dla ciebie specjalna instrukcje ponizej tego artykulu. Jezeli trudne wyda ci sie usuniecie tego oprogramowanai czy tez chcialbys wczensiej sprawdzic swoj komputer na obecnosc zagrozen to powinienes wlaczyc skan swojego systemu i przeprowadzic skan systemu korzystajac z oprogramowania ReimageIntego czy tez SpyHunter 5Combo Cleaner. Nie trac wiec wiecej czasu i podejmij stosowne dzialania tak aby program Tech-connect.biz nie pojawial sie na twojej przegladarce za kazdym razem kiedy ja uruchamiasz.

Metody wykorzystywane do zwiekszania popularnosci oprogramowania Tech-connect.biz

Oczywiscie program moze przeniknac do twojego komputera i ustawic sie jako strona domowa. Dodatkowo oprocz zmiany strony domowej moze zaczac uruchamiac sie razem ze startem systemu. Jednakze jezeli program jeszcze nie wykonal tego typu zmian a jednak wyszukiwarka pojawia sie na twojej przegladarce to oznacza ze zostales ofiara oprogramowania. Prosze nie myl nigdy slowa ”hijack” ze slowem ”hack”. Program przenika do komputera ”hijack” wtedy kiedy dostanie od uzytkownika pozwolenie, i tutaj powinienes sie zastanowic w jaki sposob uniknac tego typu autoryzacji tego typu plikow. Kiedy instalujesz oprogramowanie powinienes wiedziec co sie kryje za slowem instalacji ”Zaawansowanej” czy tez instalacji ”Uzytkownika”. Tego typu ustawienia moga swiadczyc o tym ze program zdolal przeniknac do twojego komputera razem z inna aplikacja na przyklad na licencji freeware czy tez shareware. Uzytkownicy dosc czesto pozwalaja na instalacje tego typu oprogramowania ze wzgledu na masowe korzystanie z opcji instalacji ogolnej czy tez standardowej. W wiekszosci przypadkow tego typu ustawienia zawieraja zgode uzytkownika na zainstalowanie polecanych aplikacji. Tego typu oprogramowanie zawiera robaki przegladarkowe, oprogramowanie adware i inne zlosliwe pasozyty.

W jaki sposób odinstalować niechciane aplikacje?

Celem skutecznego odinstalowania wirusa Tech-connect.biz powinienes sprawdzic instrukcje ktora przygotowalismy dla ciebie ponizej. Nie krepuj sie korzystac z opcji usuwania automatycznego czy tez manualnego – mozesz szybko odinstalowac zlosliwe robaki przegladarkowe przy pomocy oprogramowania antyszpiegujacego, lub tez mozesz dokonac skutecznego usuniecia zlosliwych tresci manualnie. Prosze pamietaj o tym ze oprocz tego ze tego typu pliki nie sa zlosliwe to ten robak przegladarkowy ciagle stanowi niechciany program, ktory moze wykorzystywac slabe punkty twojego systemu do zlosliwych atakow malware. Jest to powod dla ktorego usuniecie oprogramowania Tech-connect.biz moze byc tak trudne. Mimo tego ze instrukcja podana przez nas moze ci sie wydac trudna to przejdz przez nia i sprobuj usunac oprogramowanie Tech-connect.biz manualnie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Tech-connect.biz:

Usuń Tech-connect.biz z rodziny systemu Windows

Korzystajac z instrukcji przedstawionej ponizej, przejdz do listy programow zainstalowanych na swoim komputerze, nastepnie postaraj sie zaczac sortowac je wedlug daty instalacji w twoim systemie. Nastepnie powinienes znalezc dwie podejrzne aplikacje – uTorrent Packages  oraz AION. Kliknij proszę na uTorrent Packages, a nastepnie wybierz opcje Odinstaluj/Zmień.  Na twoim komputerze powinienes zobaczyc manadzera usuwania plikow ktory zapyta cie o to ktory program pragniesz usunac ze swojego komputera. Kliknij przycisk Odinstaluj nastepnie zostaniesz przeniesiony do okna gdzie uzyskasz informacje ”Usun ten program poprzez menu Dodaj/Usuń programy”. Zamknij okno dialogowe. Nastepnie ponownie przejdz do listy programow, znajdz tam AION kliknij na niego a nastepnie wybierz przycisk Odinstaluj/Zmień. Zapewne otrzymasz wyskakującą wiadomość pop-up, kliknij OK jezeli si pojawi. Odśwież listę poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz opcję Odśwież. Teraz, kiedy juz poradziles sobie z tego typu oprogramowaniem przejdz do czyszczenia swoich przegladarek. Ponizej przedstawiamy przyklad (przegladarka Firefox) dotyczacy sposobu oczyszczania twojej przegladarki.

Kliknij prawym przyciskiem na ikonkę przeglądarki Firefox, następnie wybierz Właściwości. Przejdź do Opcji ogólnych, tam znajdź stronę na którą jesteś przekierowany: hllp://tech-connect.biz/  i usuń ją stamtąd. Zaraz po tym wybierz przycisk Zastosuj  a następnie kliknij OK.

Te samą operację wykonać w przeglądarce Google Chrome oraz Internet Explorer.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Tech-connect.biz oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Tech-connect.biz lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Tech-connect.biz z Internet Explorer (IE)

Otwórz swoją przeglądarkę, następnie przejdź do sekcji ustawień, następnie otwórz panel Opcji internetowych. W sekcji opcji internetowych znajdź i usuń stronę tech-connect.biz i wpisz swoją ulubioną domenę. Usuń historię przegladania a nastepnie przejdz do sekcji wyszukiwarek. Usuń wszelkie wpisy związane z robakami przeglądarkowymi. 

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Tech-connect.biz oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Tech-connect.biz. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Tech-connect.biz z Mozilla Firefox (FF)

W przeglądarce Mozilla Firefox przejdź proszę do ustawień, a potem przy stronie domowej przejdź do Przywróć ustawienia ogólne. Następnie przejdź do sekcji Wyszukiwania i jezeli widzisz tam wartosc tech-connect.biz to usun ją. 

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Tech-connect.biz oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Tech-connect.biz. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Tech-connect.biz z Google Chrome

Otwórz ustawienia przeglądarki Google Chrome i przejdź na dół. Następnie przejdź do panelu w którym ustawiasz stronę domową i wybierz opcję Ustaw stronę. Stąd usun witrynę tech-connect.biz a nastepnie wpisz swoja ulubiona witryne. Zatwierdz wszystko przyciskiem OK. Następnie zmień ustawienia opcji otwierania nowych kart. W zakładce wyswietlanej strony zobacz witrynę tech-connect.biz. Tutaj kliknij Zmień, usuń ten adres URL i wybierz Otwórz pustą stronę. Zatwierdź wybór klawiszem OK. Następnie przejdź do sekcji wyszukiwania, przejdź do Manadzera wyszukiwarek. Stamtąd usuń wartość tech-connect. 

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Tech-connect.biz oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Tech-connect.biz. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Tech-connect.biz i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach