Usuń wirusa Tavanero.info - Ostatnia aktualizacja, paź 2016

Instrukcja usuwania wirusa Tavanero.info

Czym jest Wirus Tavanero.info?

Dlaczego przekierowania wirusa Tavanero.info są tak niebezpieczne?

Tavanero.info virus

Tavanero.info jest podejrana aplikacja, która to moze przeniknac do komputera uzytkownika i moze generowac zyski z klikania w reklamy. W jaki sposób aplikacja jest w stanie to zrobic? Raz zainstalowana jest w stanie zmienic ustawienia systemowe i sprawic aby strona Tavanero.info pojawila sie jako strona domowa przegladarki czy tez strona nowej karty, dodatkowo program dodaje adres URL jako domyslna wyszukiwarka danych. Dodatkowo, oprócz zmian w przegladarce aplikacja moze dodac rozszerzenia i moze sledzic cie w sieci, tego typu robak dodatkowo jest w stanie modyfikowac skroty systemu Windows i dodawac do nich reklamy poprzez zmiane wartosci tavanero(.)info/tavanero/tavanero.php w przeglądarce Google Chrome, Mozilla Firefox i innych popularnych wyszukiwarkach.

Robak przegladrkowy moze zmieniac skroty w systemie Windows ktore sa zlokalizowane w menu start i za kazdym razem kiedy uzytkownik bedzie sie starac je otworzyc to kolejne przegladarki beda ladowaly strone Tavanero.info. Celem zatrzymania tych denerwujacych prekierowan powinienes usunac przekierowania Tavanero.info ze swojej przegladarki korzystajac z oprogramowania FortectIntego.

Ze swojej strony polecamy automatyczna metode usuwania jednakze jezeli nie chcesz korzystac z dodatkowego oprogramowania zawsze mozesz postarac sie o manualne usuniecie pasozyta. Jednakze zauwaz ze tego typu metody wymagaja sporo wiedzy. Jezeli jestes niedoswiadczonym uzytkownikiem moze byc to wyjatkowo trudne zadanie.

Wirus Tavanero.info moze przekierowywac uzytkownika na podejrzane strony i namawiac uzytkownikow na korzystanie z nich. Na pierwszy rzut oka wyglada to jak zwyczajna wyszukiwarka, jednakze Google Custom Search pokazuje ze nie jest to oryginalna wyszukiwarka sieci Google. Oznacza to ze rezultaty wyszukiwania pokazywane przez te wyszukiwarke moga byc prekierowaniami na podejrzane witryny.

W najgorszym wypadku tego typu przekierowania moga przeniesc cie na zlosliwe witryny przepelnione zlosliwymi tresciami, pokazujace ci podejrzane pliki i tym podobne rzeczy. Nie trzeba dodawac ze powinienes trzymac sie z daleka od tego typu stron jesli chcesz aby twoj komputer pozostal szybki sprawny i przede wszystkim chroniony. Dlatego tez sugerujemy ci calkowite usuniecie oprogramowania Tavanero.info tak szybko jak tylko zobaczysz jego adres url ladujacy sie w twojej przegladarce.

Tavanero.info virus

Sposoby rozpowszechniania ktore pozwalaja na niezauwazone przenikniecie do twojego komputera

Jak juz wspomnielismy, Tavanero.info moze pojawic sie na twoim komputerze w momencie kiedy instalujesz inny darmowy program bez zwracania uwagi na pewne wazne detale. Pamietaj o tym ze nie ma znaczenia to jaki program chcesz zainstalowac – nigdy nie powinienes sie spieszyc.

Kiedy uruchomis instalator zapoznaj sie z informacjami ktore serwuje, w tym z polityka prywatnosci oraz warunkami uzytkowania. Pozniej wybierz poprawny sposob instalacji oprogramowania, zazwyczaj chodzi nam o sposob instalacji uzytkownika czy tez opcje instalacji zaawansowanej. Przejdz przez caly proces instalacji i zakoncz go tak jak to zazwyczaj robisz. Pamietaj o tych krokach nastepnym razem kiedy przejdziesz do instalacji darmowego oprogramowania.

Odinstalowanie robaka przegladarkowego Tavanero.info

Wysoko polecamy ci automatyczny sposob usuwania wirusa Tavanero.info ze wzgledu na to ze nie jest to standardowa aplikacja do przekierowania uzytkownika. Nie do konca wystarczy tylko usunac to podejrzane rozszerzenie i programy z systemu celem pozbycia sie tej wyszukiwarki. Mozesz zostac takze przekierowany na strone Tavanero.info nawet po wyczyszczeniu swojej przegladarki dzieje sie tak poniewaz tego typu robak dodaje swoj wpis do rejestru ktory jest w stanie uruchamiac zlosliwe strony w przegladarce Chrome zaraz po tym jak dwukrotnie klikniesz w skrot tej przegladarki.

HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Policies\Google\Chrome\HomepageLocation;
HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Policies\Google\Chrome\RestoreOnStartupURLs\1.

Mozesz takze skorzystac z podstawowej instrukcji usuwania zlosliwego oprogramowania podanej ponizej i manualnie usunac tego typu robaka przegladarkowego, jednakze nie zapomnij sprawdzic kazdego skrotu w menu start, a nastepnie na pulpicie a nastepnie wyczyscic wszystkiego korzystajac z wlasciwosci i wyczyscic pole https://tavanero.info/tavanero/tavanero.ph poprzez usuniecie adresu. Kompletna procedura usuwania oprogramowania Tavanero moze zostac preprowadzona poprez oprogramowanie antyszpiegujace. Jezeli nie masz takiego to mozesz skorzystac z jego z przez nas polecanych.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Tavanero.info

Odinstaluj z systemu Windows

Prosze rozejrzec sie po instukcji przedstawionej ponizej i pamietac o tym ze powinienes szukac plikow powiazanych z oprogramowaniem Tavanero lub tez Tavanero.info

Aby usunąć Wirus Tavanero.info z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus Tavanero.info (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Tavanero.info z systemu Mac OS X

Prawdopodobnie nie zobaczysz zadnej aplikacji zwiazanej z Tavanero.info, jednakze nie bedie dla ciebie duym problemem sprawdzenie takze zainstalowanych aplikacji. Twoim glownym zadaniem powinno byc edytowanie ustawien przegladarki. Instrukcje jak tego dokonac znajdziesz ponizej.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTavanero.info czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Dokoncz instrukcje prezentowana ponizej i dodatkowo wykonaj to:

Kliknij prawym przyciskiem na Microsoft Edge, otworz Właściwosci nastepnie przejdz do sekcji Skróty i tam usun adres Tavanero.info URL z pola docelowego Target. Celem zapisania wybierz Zastosuj a nastepnie OK.

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń pozostałości oprogramowania Tavanero z pomoca nastepujacej instrukcji a nastepnie przejdz do skrotu oprogramowania Firefox, przejdz do Właściwosci > Skróty. Tutaj usun adrese Tavanero.info URL nastepnie wybierz zastosuj,  a potem OK.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus Tavanero.info i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus Tavanero.info po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus Tavanero.info. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Wykonaj nastepujaca instrukcje a zaraz po tym przejdz do tych kroków:

1. Prawym przyciskiem myszy przejdz do skrotu, nastepnie przejdz do Właściwosci, a nastepnie przejdz do sekcji Skróty

2. Usuń Tavanero.info URL z listy a nastepnie zatwierdz wybor przyciskiem Zastosuj, oraz OK.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń rozszerzenie wraz z innymi komponentami zwiazanymi z Tavanero, nastepnie przejdz do instrukcji celem oczyszczenia przegladarki Safari.

1. Przejdz prawym przyciskiem myszy do skrotow, otworz Właściwosci, nastepnie przejdz do sekcji Skróty.

2. Tutaj usuń Tavanero.info URL z listy. Celem zapisania wcisnij Zastosuj, a nastepnie OK.

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus Tavanero.info i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Tavanero.info i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach