Usuń wirusa SystClean (Poradnik prostego usuwania)

Instrukcja usuwania wirusa SystClean

Czym jest Wirus SystClean?

Czym jest SystClean?

SystClean jest kolejnym fałszywym narzędziem do optymalizacji, które jest zdolne do zwiekszenia wydajnosci twojego komputera. Narzedzia optymalizacje ogolnie rzecz biorac zazwyczaj sa zdolne do wgladu do rejestru systemu Windows a takze do skanowanei komputera celem identyfikacji sterownikow ktore wymagaja aktualizacji, a takze instalowania pozadanych dodatkow i tym podobne. Niestety, SystClean nie jest sprawdzonym oprogramowaniem. Ostatnimi czasy ludzie poinformowali nas ze zaczeli widziec skany swojego systemu przeprowadzane przez SystClean, który pojawil sie na ich komputerach dosłownie znikad. Jezeli jestes jedna z tych osob ktore ostatnio zainstalowaly ten program to prosimy o przejscie do menu dodaj/usun programy, znajdz tam oprogramowanie freeware ktore ostatnio zainstalowales razem z innym podejrzanym oprogramowaniem. Wyglada na to ze zostales przekonany do zainstalowania podejrzanego oprogramowania i teraz chcesz sie pozbyc zalacznikow ktore byly do niego dolaczone. Jezeli jestes w tego typu sytuacji wlasnie teraz to polecamy ci przeprowadzenie pelnego skanu systemu z pomoca oprogramowania FortectIntego lub tez innego sprawnego oprogramowania antyszpiegujacego celem pozbycia sie i pelnego usuniecia problemu zwiazanego z wirusem SystClean tak szybko jak to tylko mozliwe. Uwazaj poniewaz nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa juz dawno zakwalifikowali to oprogramowanie jako potencjalnie niechciany program, nie mowia o tym ze program jest nieprzydatny, ale glownie mowia o tym ze program na sile stara sie aby dokonac zakupu jego platnej licencji. Oczywiscie, mozesz dokonac jej zakupu. Jednakze powinienes uwazac poniewaz pelna wersja oprogramowania moze dokonac zmian w rejestrze twojego systemu, ktore nie do konca moga byc dla ciebie korzystne. Przy okazji, zaraz po zakupie tej licencji mozesz nawet zostac oszukany poniewaz strona na jaka przechodzisz mogla zostac zarazona obcym oprogramowaniem. Dlatego tez zastanow sie zanim zainstalujesz na swoim komputerze wirusa SystClean

W jaki sposób SystClean moze przeniknac do mojego komputera?

SystClean jest sprawdzona aplikacja, ktora moze zostac pobrana ze swojej oficjalnej strony. Jednakze nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa juz zakwalifikowali ja jako potencjalnie niechciany program i ostrzegaja przed tym ze moze byc powiazana z obcym oprogramowaniem, ktoremu zalezy tylko na zarobienia twoich pieniedzy. Mimo tego jezeli nadal rozwazasz instalacje tego oprogramowania na swoim komputerze to nie polecamy ci instalowania oprogramowania jakim jest SystClean. Oczywiscie mozesz nawet wierzyc w to ze jest to sprawdzony program i bedzie on w stanie znalezc niezaaktualizowane sterowniki, wpisy w rejestrze a takze oprogramowanie. Jednakze w rzeczywistosci program moze sledzic twoje poczynania w sieci a takze zbierac informacje o tym co ogladasz w sieci, program moze powodowac spowolnienia systemu, przekierowania na nieznane strony i tym podobne. Mozesz takze zainstalowac wirusa SystClean samodzielnie ze swojej oficjalnej strony. Jednakze program moze takze przedostac sie do twojego komputera razem z oprogramowaniem freeware czy tez shareware. Aby chronic sie przed jego niepozadanym wtargnieciem do systemu powinienes byc wyjatkowo ostrozny podczas instalowania darmowego oprogramowania. Kiedykolwiek zdecydujesz sie na zainstalowanie oprogramowania freeware na swoim komputerze powinienes wybrac opcje instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika celem odznaczenia niechcianych komponentow, które moga byc promowane w procesie instalacji. Jezeli juz widzisz falszywe skany systemu i reklamy powinienes je zignorowac i upewnic sie ze pozbyles sie ich tak szybko jak to tylko mozliwe. W tym celu zapoznaj sie z poradnikiem podanym ponizej.

W jaki sposób usunąć wirusa SystClean?

Jeżeli denerwują cię skany oraz komunikaty wirusa SystClean to nie powinienes ich ignorowac i podjac stosowne akcje celem ich usuniecia. Powinienes zapoznac sie z poradnikiem usuwania plikow podanym ponizej oraz pozbyc sie podejrzanych programow tak szybko jak to tylko mozliwe. W tym celu mozesz skorzystac z instrukcji manualnego usuwania plikow podanej ponizej lub tez przeprowadzic pelny skan systemu z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego.

  1. Kliknij 'Start’ i przejdz do panelu sterowania
  2. Kliknij 'Odinstaluj program’ w menu 'Programy’
  3. Wybierz 'Advanced Cleaner Pro’ i wybierz przy nim opcje 'Odinstaluj/Zmień’
  4. Kliknij 'Tak’ a następnie 'OK’ celem zapisania zmian

Aby skorzystac z automatyczneg usuwania oprogramowania polecamy skorzystanie z programu FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub tez Malwarebytes.

Oferta
zrób to teraz!
Download
STOPzilla Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą STOPzilla Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
STOPzilla Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. STOPzilla Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy STOPzilla, spróbuj uruchomić Malwarebytes.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach