Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Wirus Spora 2.0 typu ransomware. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Ransomware

Uwaga: wirus Spora 2.0 jest obecnie w fazie rozwoju

Mamy złe wieści dotyczące wirusa Spora 2.0. Wygląda na to, że zaktualizowana wersja programu Spora ransomware version zostanie wkrótce opublikowana – autorzy wirusa opowiedzieli o możliwych atakach ransomware Spora 2.0, które będą dotyczyć „innych urządzeń”, co oznacza, że wirus zostanie opracowany dla innych systemów operacyjnych (Obecnie wirus atakuje system Windows). Podczas gdy społeczność internetowa huczy i sugeruje, które inteligentne urządzenia staną się następnymi celami Spora, my may wrażenie, że prawdziwy wirus Spora 2.0 będzie obecnie bardzo niebezpieczny i równie skomplikowany, jak pierwsza wersja tego wirusa. Podczas gdy zdecydowana większość wirusów wychodzi we wczesnych wersjach w wieloma błędami w nich zawartymi, tak Spora ransomware okazuje się być bez zarzutu – można więc nazwać go profesjonalnym wirusem typu ransomware .

Uważa się również, że złośliwe oprogramowanie Spora 2.0 będzie najbardziej wyrafinowanym wirusem i nie powinno się też odrzucać możliwości, że może mieć inną nazwę niż oryginalny wirus. Może on być używany do infekowania urządzeń z Androidem (najbardziej prawdopodobny przypadek), ale może być również w stanie zainfekować komputery Mac OS lub Linux. Jeśli nie chcesz zamasrtwiać się usuwanie wirusa Spora 2.0, lepiej z wyprzedzeniem chroń swoje przenośne urządzenia. Zalecamy aktualizowanie ich oprogramowania, instalowanie odpowiednich narzędzi antywirusowych, takich jak,  Reimage lub Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes a także tworzenie kopii zapasowych. Niestety, nie jesteśmy w stanie podać więcej informacji na temat wirusa, i nie możem też przewidzieć, czy będzie możliwe rozszyfrowanie Spora 2.0. Zaktualizujemy ten artykuł, jak tylko zdobędziemy więcej informacji o nadchodzącym wirusie.

Sposób działania pierwotnej wersji

ransomware Spora 

Cały projekt Spora jest tworzony precyzyjnie i oczywiste jest, że autorzy wirusów przemyśleli każdy szczegół . To, co sprawia, że wirus ten wyróżnia się spośród innych wirusów i przewyższa nawet takie udane wirusy, jak Cerber czy Locky , jest to, że zapewnia bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs. Złośliwe oprogramowanie Spora może szyfrować pliki ofiary bez dostępu do Internetu i robi to bardzo dokładnie. Zarówno w procedurze szyfrowania, jak i w całym kodzie wirusa nie ma żadnych wad, a zatem analitycy zajmujący się złośliwym oprogramowaniem nie mogą pomóc ofiarom w przywróceniu ich danych za darmo. Chociaż ostatnio specjaliści zauważyli, że dodatki „The HoeflerText wasn’t found” są rozpowszechniane przez ten program ransomware, główna metoda infekcji Spora polega na złośliwych archiwach zawierających archiwum .ZIP, które posiadają pliki .HTA . Pliki te mają podójne rozszerzenia, na przykład .doc.HTA. Prawdziwe rozszerzenie jest ukryte; zatem ofiara zauważa tylko fałszywe rozszerzenie .doc. Te złośliwe pliki są rozpowszechniane za pośrednictwem poczty elektronicznej i gdy tylko ofiara otworzy plik .HTA, złośliwe oprogramowanie zakorzenia się w system komputerowy i koduje wszystkie dane. Plik HTA uruchamia również plik DOCX i wyświetla błąd informujący, że nie można otworzyć dokumentu. Następnie Spora używa CMD, aby usunąć kopie woluminów w tle i wyłączyć funkcję naprawy systemu Windows Startup Repair. Na koniec modyfikuje BootStatusPolicy.

Następnie wirus tworzy okup o nazwie [Victim’s ID] .HTML. Po wykonaniu tej opracji, kieruje on ofiarę na indywidualną kopię strony spora.bz, która jest rzeczywiście imponującą i bardzo dobrze przygotowaną stroną internetową, która prosi o synchronizację zagrożonego komputera ze stroną intenetową poprzez przesłaniu pliku .KEY zapisanego na komputerze ofiary. Ofiara może wybrać jedną z oferowanych usług – Pełne przywrócenie, Odporność, Usuwanie i przywracanie plików. Jest to pierwszy raz, gdy widzimy ransomware oferujący ofiarom różne płatne usługi. Najciekawsze jest to, że w witrynie spora.bz znajduje się pole do rozmów , które przypomina pogawędkę grupową między ofiarami z całego świata a cyberprzestępcami. Cyberprzestępcy nigdy nie zgadzają się na rabaty, ale „pomagają” ofiarom wyłączyć terminy i poświęcić więcej czasu na pokrycie okupu.

Jak usunąć szkodliwe oprogramowanie  Spora 2.0 malware?

Obecnie nie wiadomo, jak  wirus Spora 2.0 będzie działał i co będzie w stanie  zrobić. Dlatego też nie możemy podać szczegółów dotyczących usunięcia programu Spora 2.0. W przypadku konieczności usunięcia ransomware Spora 2.0, skontaktuj się z naszym zespołem pomocy technicznej i podaj jak najwięcej szczegółów – dołożymy wszelkich starań i pomożemy. Jeśli odwiedziłeś ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o całym projekcie ransomware Spora, chcielibyśmy przypomnieć ci, aby utworzyć kopie zapasowe danych już teraz. Taka kopia danych będzie przydatna w przypadku przypadkowego zarażenia wirusem Spora 2. 

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Spora 2.0:

Usuń Spora 2.0 korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Spora 2.0

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Spora 2.0.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Spora 2.0 korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Spora 2.0. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Spora 2.0

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Spora 2.0 i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner lub Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-spora-2-0-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach