Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Slither.io (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Strzeż się groźnej strony aplikacji Slither.io

Strona główna Slither.io

Slither.io to strona internetowa, która pozwala użytkownikom na wspólną, niezwykle wciągającą rozgrywkę. Gra ta, znana też jako Slithermon, jest bardzo podobna do tradycyjnego Węża. W tym artykule odpowiemy na kilka ciekawych pytań związanych z tą witryną – czy slither.io zawiera wirusy? Czy gra w nią jest bezpieczna?

Sama gra przeglądarkowa nie sprawia żadnych problemów. Nigdy jednak nie powinieneś próbować pobrać Slither.io na komputer. Aplikacja może wydawać się kusząca, unikaj jednak jej instalacji. Oryginalna gra Slither IO jest dostępna cały czas w sieci. Wersje do pobrania mogą być jednak groźne lub zawierać podejrzane pliki. Jeśli przypadkowo pobierzesz nie ten plik, co trzeba, na twoim komputerze może wylądować spyware czy malware.

Wykazano, że wirus Slitherio należy do kategorii adware. Po dostaniu się na komputer wywołuje on serię niefortunnych zdarzeń. Najostrzejszym z nich jest nadmierne reklamowanie i tendencja do przekierowań na podejrzane domeny.

Podczas, gdy aplikacja znajduje się dalej na sprzęcie, możesz zauważyć nieznane paski narzędzi i wtyczki pojawiające się na komputerze. Ten fenomen może mocno zirytować użytkowników nie przepadających za programami instalowanymi bez ich wiedzy czy zgody. Usuniesz je szybko z pomocą narzędzia anty-spyware, takiego jak ReimageIntego.

Aplikacja ta jest sequelem niesławnych programów typu spyware, które oferują różne serwisy rozrywkowe. Takie zachowanie jest normą wśród wielu potencjalnie niepożądanych aplikacji. Użytkownicy chcący zainstalować takie programy chcą spróbować fajnych gier, czy z ciekaych funkcji oferowanych przez narzędzia. Jednakże, pobierając i instalując je nie zdają sobie sprawy z powiązanymi z nimi efektami ubocznymi. Przeważająca większość takich programów korzysta z reklam jako z najprostszego sposobu na monetyzacji usług.

Przez to, im dłużej adware pozostaje na sprzęcie, tym więcej reklam i przekierowań spowodowanych slither.io się pojawia. Innymi słowy, podczas przeglądania sieci, adware interweniuje względem twoich nawyków internetowych i próbuje przekierować Cię na inne witryny.

Tamte witryny są przeważnie reklamowymi bądź gamingowymi. Zwróć uwagę na to, że to drugie mogą mieć także złośliwe elementy. Jeśli więc jakieś wideo czy artykuł zwróciły Twoją uwagę, zwiększa to ryzyko na wniknięcie złośliwego kodu bądź malware do systemu. W rezultacie pojawią się kolejne błędy i – z powodu ilości tych reklam – ogólna wydajność systemu spada.

Przykładowa aplikacja Slither.ioWirus Slither.io to program sugerujący bycie słynną grą Slither. W przeciwieństwie jednak do gry przeglądarkowej, może posiadać cechy adware i wywoływać podejrzane działania na komputerze ofiary.

Co więcej, adware ten ma niezwyle krótką politykę prywatności. Informuje o zbieraniu informacji nieosobistych – dane przeglądania, wyszukiwane hasła, informacje o sprzęcie. Mimo negowania użycia takich informacji w inny sposób niż związany z serwisem, jest niewiele informacji na temat zabezpieczenia tyh danych.

Wykorzystują też ciasteczka, beacony oraz inne elementy trackingowe. Przez co dane kompletowane przez grę mogą być „w jakiś sposób” powiązane z twoją osobą. Jak już pokazywały inne przypadki: nawet jeśki aplikacja mówi o nie zbieraniu oraz zabezpiezeniu informacji osobistych, może później te dane sprzedać do kolejnej firmy.

Groźne aplikacje związane ze Slither

Gra Slither dostępna na oficjalnej stronie jest niezwykle uzależniająca i nie dziwią tysiące graczy każdego dnia. Niestety, tak jak w każdej typowej grze komputerowej, może to zostać ulepszone z wykorzystaniem różnych narzędzi dostępnych przez internet.

Na przykład, Chrome używa szerokiej gamy rozszerzeń w celu rozwinięcja doświadzeń z gry – wliczając a to Slither.io Plus, Amazing Slither, Slither.io Mods, Zoom, Unlock Skins, Bots. Zalecay zapoznanie się z opiniami przed instalacją jakiejkolwiek z aplikacji.

Warto wiedzieć też że takie rozszerzenia mogą nie działać tak, jak chcemy. Przed instalacj jakiegokolwiek programu związanego ze Slither, preczytaj reenzje i potrzebne uprawnienia. Zaleca się unikać rozszerzeń, które proszą o inwazyjne uprawnienia.

Nie powinieneś też instalować rozszerzenia bez wiedzy o reputacji jego twórcy. Jeśli dodałeś rozszerzenie Slither na Chrome, i zauważyłeś coś dziwnego na komputerze, usuń je jak najszybciej.

Moment inwazji adware na system.

Porwanie Slither.io może następi podczas instalacji nowej aplikacji. Niestety, użytkownicy nie zwracają uwagi na to, jak działają instalatory oprogramowania. Dodatkowe aplikacje często unikają ich wzrokom.

Podobnie, mogłeś ominąć narzędzie ukryte jako adware, które w ciągu kilku sekund zainstaluje się na dysku. Następnym razem upewnij się, że korzystasz z ustawień Zaawansowanych/Użytkownika, by móc usunąć opcjonalne/fałszywe aplikacji.

Możesz także samamu zainstalować potencjalnie niepożądaną aplikację. Uważaj na informacje wyświetlale w instalatorach – zwykle odsłaniają one sporo informacji związanych z programem oraz aplikajami dołączonymi do nigo jako dodatki. Pamiętaj, że instalacja Standardowa/Domyślna nie pozwoli Ci wybrać jakie dodatki zainstalować, a jakie pominąć

Naucz się radzić z wirusem Slither.io

Mimo ciężkiego zachowania aplikacji, nie jest wcale ciężko usunąć wirusa Slither.io z dysku. Aplikacje usuwające malware poradzą sobie z tym bez najmniejszego problemu. Przydają się też one w radzeniu sobie z bardziej niszczyielskimi wirusami. Jeśli szukasz odpowiedzi na temat ręcznego usuwania Skither.io, spójrz na instrukcje zawarte w poniższym artykule.

Mog być one przydatne jako poradnik ręcznego usuwania Slither.io. Sposób ten bardziej przyda się użytkownikom preferującym rozwiązywanie problemów z cyberzagrożeniami własnoręcznie. Nie zapominaj też, że własna spostrzegawczość także gra ważną rolę w cyberbezpieczeństwie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Slither.io:

Usuń Slither.io z rodziny systemu Windows

By usunąć wirusa, musisz najpierw usunąć proces z Autostartu. Wciśnij Ctrl +Alt + Del i przejdź nastepnie do zakładki Procesy. Tam znajdź proces Slither.io, kliknij na niego PPM i wybierz Wyłącz. Pozostałe instrukcje są podane poniżej – powinny Ci one pomóc w usuwaniu Slither IO z komputera.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Slither.io oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Slither.io lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Slither.io z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSlither.io czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Slither.io z Internet Explorer (IE)

Wprowadzenie w życie poradnika związanego z IE może zająć użytkowikom nieco więcej czasu. Zresetuj także ustawienia przeglądarki w celu eliminacji wszystkich skryptów i elementów porywacza.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Slither.io oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Slither.io. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Slither.io z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Slither.io powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Slither.io z Mozilla Firefox (FF)

Skasuj wszystkie rozszerzenia związane ze Skither.io Plus i innymi podejrzanymi rozszerzeniami przeglądarki.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Slither.io oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Slither.io. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Slither.io z Google Chrome

Jeśli twoja przejęta przeglądarka wyświetla Ci niekończące się reklamy, usuń Slither.io tak szybko, jak możesz.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Slither.io oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Slither.io. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Slither.io z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Slither.io i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Slither.io. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Slither.io i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach