Usuń wirusa Slither.io (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, sie 2017

Instrukcja usuwania wirusa Slither.io

Czym jest Wirus Slither.io?

Strzeż się groźnej strony aplikacji Slither.io

Strona główna Slither.io

Slither.io to strona internetowa, która pozwala użytkownikom na wspólną, niezwykle wciągającą rozgrywkę. Gra ta, znana też jako Slithermon, jest bardzo podobna do tradycyjnego Węża. W tym artykule odpowiemy na kilka ciekawych pytań związanych z tą witryną – czy slither.io zawiera wirusy? Czy gra w nią jest bezpieczna?

Sama gra przeglądarkowa nie sprawia żadnych problemów. Nigdy jednak nie powinieneś próbować pobrać Slither.io na komputer. Aplikacja może wydawać się kusząca, unikaj jednak jej instalacji. Oryginalna gra Slither IO jest dostępna cały czas w sieci. Wersje do pobrania mogą być jednak groźne lub zawierać podejrzane pliki. Jeśli przypadkowo pobierzesz nie ten plik, co trzeba, na twoim komputerze może wylądować spyware czy malware.

Wykazano, że wirus Slitherio należy do kategorii adware. Po dostaniu się na komputer wywołuje on serię niefortunnych zdarzeń. Najostrzejszym z nich jest nadmierne reklamowanie i tendencja do przekierowań na podejrzane domeny.

Podczas, gdy aplikacja znajduje się dalej na sprzęcie, możesz zauważyć nieznane paski narzędzi i wtyczki pojawiające się na komputerze. Ten fenomen może mocno zirytować użytkowników nie przepadających za programami instalowanymi bez ich wiedzy czy zgody. Usuniesz je szybko z pomocą narzędzia anty-spyware, takiego jak FortectIntego.

Aplikacja ta jest sequelem niesławnych programów typu spyware, które oferują różne serwisy rozrywkowe. Takie zachowanie jest normą wśród wielu potencjalnie niepożądanych aplikacji. Użytkownicy chcący zainstalować takie programy chcą spróbować fajnych gier, czy z ciekaych funkcji oferowanych przez narzędzia. Jednakże, pobierając i instalując je nie zdają sobie sprawy z powiązanymi z nimi efektami ubocznymi. Przeważająca większość takich programów korzysta z reklam jako z najprostszego sposobu na monetyzacji usług.

Przez to, im dłużej adware pozostaje na sprzęcie, tym więcej reklam i przekierowań spowodowanych slither.io się pojawia. Innymi słowy, podczas przeglądania sieci, adware interweniuje względem twoich nawyków internetowych i próbuje przekierować Cię na inne witryny.

Tamte witryny są przeważnie reklamowymi bądź gamingowymi. Zwróć uwagę na to, że to drugie mogą mieć także złośliwe elementy. Jeśli więc jakieś wideo czy artykuł zwróciły Twoją uwagę, zwiększa to ryzyko na wniknięcie złośliwego kodu bądź malware do systemu. W rezultacie pojawią się kolejne błędy i – z powodu ilości tych reklam – ogólna wydajność systemu spada.

Przykładowa aplikacja Slither.ioWirus Slither.io to program sugerujący bycie słynną grą Slither. W przeciwieństwie jednak do gry przeglądarkowej, może posiadać cechy adware i wywoływać podejrzane działania na komputerze ofiary.

Co więcej, adware ten ma niezwyle krótką politykę prywatności. Informuje o zbieraniu informacji nieosobistych – dane przeglądania, wyszukiwane hasła, informacje o sprzęcie. Mimo negowania użycia takich informacji w inny sposób niż związany z serwisem, jest niewiele informacji na temat zabezpieczenia tyh danych.

Wykorzystują też ciasteczka, beacony oraz inne elementy trackingowe. Przez co dane kompletowane przez grę mogą być „w jakiś sposób” powiązane z twoją osobą. Jak już pokazywały inne przypadki: nawet jeśki aplikacja mówi o nie zbieraniu oraz zabezpiezeniu informacji osobistych, może później te dane sprzedać do kolejnej firmy.

Groźne aplikacje związane ze Slither

Gra Slither dostępna na oficjalnej stronie jest niezwykle uzależniająca i nie dziwią tysiące graczy każdego dnia. Niestety, tak jak w każdej typowej grze komputerowej, może to zostać ulepszone z wykorzystaniem różnych narzędzi dostępnych przez internet.

Na przykład, Chrome używa szerokiej gamy rozszerzeń w celu rozwinięcja doświadzeń z gry – wliczając a to Slither.io Plus, Amazing Slither, Slither.io Mods, Zoom, Unlock Skins, Bots. Zalecay zapoznanie się z opiniami przed instalacją jakiejkolwiek z aplikacji.

Warto wiedzieć też że takie rozszerzenia mogą nie działać tak, jak chcemy. Przed instalacj jakiegokolwiek programu związanego ze Slither, preczytaj reenzje i potrzebne uprawnienia. Zaleca się unikać rozszerzeń, które proszą o inwazyjne uprawnienia.

Nie powinieneś też instalować rozszerzenia bez wiedzy o reputacji jego twórcy. Jeśli dodałeś rozszerzenie Slither na Chrome, i zauważyłeś coś dziwnego na komputerze, usuń je jak najszybciej.

Moment inwazji adware na system.

Porwanie Slither.io może następi podczas instalacji nowej aplikacji. Niestety, użytkownicy nie zwracają uwagi na to, jak działają instalatory oprogramowania. Dodatkowe aplikacje często unikają ich wzrokom.

Podobnie, mogłeś ominąć narzędzie ukryte jako adware, które w ciągu kilku sekund zainstaluje się na dysku. Następnym razem upewnij się, że korzystasz z ustawień Zaawansowanych/Użytkownika, by móc usunąć opcjonalne/fałszywe aplikacji.

Możesz także samamu zainstalować potencjalnie niepożądaną aplikację. Uważaj na informacje wyświetlale w instalatorach – zwykle odsłaniają one sporo informacji związanych z programem oraz aplikajami dołączonymi do nigo jako dodatki. Pamiętaj, że instalacja Standardowa/Domyślna nie pozwoli Ci wybrać jakie dodatki zainstalować, a jakie pominąć

Naucz się radzić z wirusem Slither.io

Mimo ciężkiego zachowania aplikacji, nie jest wcale ciężko usunąć wirusa Slither.io z dysku. Aplikacje usuwające malware poradzą sobie z tym bez najmniejszego problemu. Przydają się też one w radzeniu sobie z bardziej niszczyielskimi wirusami. Jeśli szukasz odpowiedzi na temat ręcznego usuwania Skither.io, spójrz na instrukcje zawarte w poniższym artykule.

Mog być one przydatne jako poradnik ręcznego usuwania Slither.io. Sposób ten bardziej przyda się użytkownikom preferującym rozwiązywanie problemów z cyberzagrożeniami własnoręcznie. Nie zapominaj też, że własna spostrzegawczość także gra ważną rolę w cyberbezpieczeństwie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Slither.io

Odinstaluj z systemu Windows

By usunąć wirusa, musisz najpierw usunąć proces z Autostartu. Wciśnij Ctrl +Alt + Del i przejdź nastepnie do zakładki Procesy. Tam znajdź proces Slither.io, kliknij na niego PPM i wybierz Wyłącz. Pozostałe instrukcje są podane poniżej – powinny Ci one pomóc w usuwaniu Slither IO z komputera.

Aby usunąć Wirus Slither.io z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus Slither.io (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Slither.io z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSlither.io czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Skasuj wszystkie rozszerzenia związane ze Skither.io Plus i innymi podejrzanymi rozszerzeniami przeglądarki.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus Slither.io i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus Slither.io po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus Slither.io. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Jeśli twoja przejęta przeglądarka wyświetla Ci niekończące się reklamy, usuń Slither.io tak szybko, jak możesz.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus Slither.io i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Slither.io i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach