Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Shmokiads (Instrukcj usuwania)

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Wirus Shmokiads namawia ofiary do instalacji podejrzanych programów.

Reklamy od wirusa Shmokiads są niezwykle irytujące

Shmokiads to wątpliwa sieć reklamowa, która promuje podejrzane reklamy na swojej stronie internetowej Shmokiads.com. Jest znana też jako sieć reklamowa Shmoki. Wiele wskazuje na to, że sieć ta wykorzystuje do działania program typu spyware, by infekować komputery i serwować przezeń reklamy. Ekipa badaczy 2-Spyware zauważyła, że ta sieć głównie reklamuje aplikacje potencjalnie niechciane, takie jak porywacze przeglądarek, czy inne adware.

Twórca Shmokiads zarabia pieniądze poprzez formułę pay-per-install. Przez to podsuwa on ofierze wszelakie rodzaje darmowego oprogramoowania, wliczając w to gry, paski narzędzi przeglądarek, niezbyt pewne optymalizatory i podobne aplikacje. Zgodnie z badaniami, ta sieć reklamowa sprawia problemy głównie użytkownikom we Francji.

Część z niezbyt bezpiecznych programów promowanych przez sieć Shmokiads to Screen Addict, VideoDownloadConverter Toolbar, gra Slither.io i inne.

Nigdy nie powinieneś zgadzać się na instalację takich programów, ponieważ są to typowe narzzędzia bazujące na reklamach i nie oferujące żadnych użytecznych funkcji. Poza tym, aplikacje te raczej zbierają informacje o nawykach przeglądania sieci przez ofiarę. Jest to kolejny powód do unikania programów promowanych przez Shmoki.

Program adware powiązany ze Shmokiads jest bardzo nieustępliwy. Stale wrzuca on na ekrany ofiary kolejne reklamy ze swojego serwera. Adware ten ma na celu zarówno systemy Windows, jak i Mac. Wiadomo też, że ciężko usunąć ten program standarowymi metodami – nie może on zostać zdeinstalowany z pomocą panelu sterowania.

Jeśli chcesz usunąć ten adware ręcznie, bardzo uważnie przestudiuj poniższe informacje. Jeśli jednak chcesz być pewien eliminacji szkodnika, skorzystaj z automatycznej opcji usunięcia Shmokiads. Użyj do tego celu ReimageIntego lub Malwarebytes.

Uważaj, gdyż adware ren zbiera informacje o użytkowniku. Mogą oni zbierać wszelkie informacje podane w ankietach, wyszukiwane hasła, historię przeglądania, adresy IP, geolokację i inne informacje opisujące Ciebie jako użytkownika.

Malware ShmokiadsWirus Shmokiads stale otwiera stronę Shmokiads.com i ładuje masę reklam, głównie sugerujacych instalację różnych programów.

Adware ten może wykorzystywać zebrane dane do dostarczania nakierowanych reklam. Może też sprzedawać je stronom trzecim. By chronić swoją prywatność, wyeliminuj ten irytujący program z systemu i zresetuj swoje przeglądarki. Pełny poradnik na końcu artykułu.

Dystrybucja adware'a Shmoki

Opisany adware utrudnia żywot użytkownikom, którzy instalują podejrzane freeware bez przyglądania się szczegółom instalacji. Przez większość czasu porywacze przeglądarek podróżują przypięte do programów freeware czy shareware – użytkownicy często instalują je więc nieświadomie.

Warto zwrócić uwagę na informacje zapewnione w instalatorach. Jeśli to tylko możliwe, wybierz instalację Użytkownika lub zaawansowaną. Da Ci ona możliwość przejrzenia wszystkich dodatkowych aplikacji rekomendowanych przez instalator. Ty zaś dostaniesz szansę na odznaczenie niechcianych plików. Niestety, taka opcja nie jest dostępna w instalacji Standardowej/Domyślnej – te opcje nie pozwolą rozdzielić podpiętych programów od apikacji właściwej..

Bądź ostrożny przy wyborze programu do zainstalowania. Unikaj plików dostępnych poprzez sieci P2P. NIgdy też nie próbuj instalować nielegalnego oprogramownia. Takie programy bardzo często zawierają niespodziewane pliki, które stanowią zagrożenie dla systemu.

Usuń wirusa Shmokiads.com z twojego komputera na dobre

Jest kilka sposobów na usunięcie Shmokiads. Nie poddawaj się więc, jeśli jedna z podanych metod nie zadziała w Twoim przypadku. Zapewniliśmy szczegółowy poradnik, jak usunąć reklamy Shmoki na końcu tego artykułu.

Po usunięciu wszystkich plików powiązanych z wirusem, przeskanuj komputer korzystając z programu anty-malware.Automatyczne usunięcie Shmokiads nie tylko pomoże rozprawić się z tym wirusem, lecz także oczyści syetem kasują inne niechciane, czy niebezpieczne pliki.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Shmokiads:

Usuń Shmokiads z rodziny systemu Windows

Skorzystaj z tego poradnika, by usunąć adware Shmoki z komputera. Odinstaluj każdy program wyglądający na podejrzany. Napraw też skróty przeglądarek korzystając z poniższego przykładu. Możesz też wejść do Rejestru Systemu (skorzystaj z wyszukiwarki w Windowsie i wpisz regedit), tam wejdź w opcję Edycja,  następnie Znajdź. Tam zaś znajdź i skasuj wszystkie wpisy powiązane ze Shmoki czy Shmokiads.

WARNING. Powinieneś się brać za edycję rejestru tylko wtedy, gdy jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera. Usunięcie złego klucza rejestru może spowodować błędy systemu i inne problemy.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Shmokiads oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Shmokiads lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Shmokiads z systemu Mac OS X

Jeśli twój Mac wyświetla reklamy Shmoki, wykonaj następujące czynności:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimShmokiads czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Shmokiads z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Shmokiads oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Shmokiads. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Shmokiads z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Shmokiads powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Shmokiads z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Shmokiads oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Shmokiads. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Shmokiads z Google Chrome

By usunąć wirusa Shmokiads z Chrome'a, musisz:

1. Wejść na folder Dysk Lokalny (C:) > Użytkownicy > [Nazwa użytkownika].

2. W opcjach Widoku zaznaczyć opcję odkrycia wszystkich Plików ukrytych.

3. Otworzyć folder Dane Aplikacji > Roaming > Google > Chrome > User Data > Default. Tam znaleźć plik Preferences i USUNĄĆ GO.

4. Zresetować przeglądarkę Google Chrome za pomocą poniższej metody:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Shmokiads oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Shmokiads. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Shmokiads z Safari

Skorzystaj z tego poradnika, by usunąć adware'a Shmoki z Safari. Nie zapomnij po wszystkim zresetować przeglądarki.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Shmokiads i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Shmokiads. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Shmokiads i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach