Usuń wirusa Shmokiads (Instrukcj usuwania)

Instrukcja usuwania wirusa Shmokiads

Czym jest Wirus Shmokiads?

Wirus Shmokiads namawia ofiary do instalacji podejrzanych programów.

Reklamy od wirusa Shmokiads są niezwykle irytujące

Shmokiads to wątpliwa sieć reklamowa, która promuje podejrzane reklamy na swojej stronie internetowej Shmokiads.com. Jest znana też jako sieć reklamowa Shmoki. Wiele wskazuje na to, że sieć ta wykorzystuje do działania program typu spyware, by infekować komputery i serwować przezeń reklamy. Ekipa badaczy 2-Spyware zauważyła, że ta sieć głównie reklamuje aplikacje potencjalnie niechciane, takie jak porywacze przeglądarek, czy inne adware.

Twórca Shmokiads zarabia pieniądze poprzez formułę pay-per-install. Przez to podsuwa on ofierze wszelakie rodzaje darmowego oprogramoowania, wliczając w to gry, paski narzędzi przeglądarek, niezbyt pewne optymalizatory i podobne aplikacje. Zgodnie z badaniami, ta sieć reklamowa sprawia problemy głównie użytkownikom we Francji.

Część z niezbyt bezpiecznych programów promowanych przez sieć Shmokiads to Screen Addict, VideoDownloadConverter Toolbar, gra Slither.io i inne.

Nigdy nie powinieneś zgadzać się na instalację takich programów, ponieważ są to typowe narzzędzia bazujące na reklamach i nie oferujące żadnych użytecznych funkcji. Poza tym, aplikacje te raczej zbierają informacje o nawykach przeglądania sieci przez ofiarę. Jest to kolejny powód do unikania programów promowanych przez Shmoki.

Program adware powiązany ze Shmokiads jest bardzo nieustępliwy. Stale wrzuca on na ekrany ofiary kolejne reklamy ze swojego serwera. Adware ten ma na celu zarówno systemy Windows, jak i Mac. Wiadomo też, że ciężko usunąć ten program standarowymi metodami – nie może on zostać zdeinstalowany z pomocą panelu sterowania.

Jeśli chcesz usunąć ten adware ręcznie, bardzo uważnie przestudiuj poniższe informacje. Jeśli jednak chcesz być pewien eliminacji szkodnika, skorzystaj z automatycznej opcji usunięcia Shmokiads. Użyj do tego celu FortectIntego lub Malwarebytes.

Uważaj, gdyż adware ren zbiera informacje o użytkowniku. Mogą oni zbierać wszelkie informacje podane w ankietach, wyszukiwane hasła, historię przeglądania, adresy IP, geolokację i inne informacje opisujące Ciebie jako użytkownika.

Malware ShmokiadsWirus Shmokiads stale otwiera stronę Shmokiads.com i ładuje masę reklam, głównie sugerujacych instalację różnych programów.

Adware ten może wykorzystywać zebrane dane do dostarczania nakierowanych reklam. Może też sprzedawać je stronom trzecim. By chronić swoją prywatność, wyeliminuj ten irytujący program z systemu i zresetuj swoje przeglądarki. Pełny poradnik na końcu artykułu.

Dystrybucja adware'a Shmoki

Opisany adware utrudnia żywot użytkownikom, którzy instalują podejrzane freeware bez przyglądania się szczegółom instalacji. Przez większość czasu porywacze przeglądarek podróżują przypięte do programów freeware czy shareware – użytkownicy często instalują je więc nieświadomie.

Warto zwrócić uwagę na informacje zapewnione w instalatorach. Jeśli to tylko możliwe, wybierz instalację Użytkownika lub zaawansowaną. Da Ci ona możliwość przejrzenia wszystkich dodatkowych aplikacji rekomendowanych przez instalator. Ty zaś dostaniesz szansę na odznaczenie niechcianych plików. Niestety, taka opcja nie jest dostępna w instalacji Standardowej/Domyślnej – te opcje nie pozwolą rozdzielić podpiętych programów od apikacji właściwej..

Bądź ostrożny przy wyborze programu do zainstalowania. Unikaj plików dostępnych poprzez sieci P2P. NIgdy też nie próbuj instalować nielegalnego oprogramownia. Takie programy bardzo często zawierają niespodziewane pliki, które stanowią zagrożenie dla systemu.

Usuń wirusa Shmokiads.com z twojego komputera na dobre

Jest kilka sposobów na usunięcie Shmokiads. Nie poddawaj się więc, jeśli jedna z podanych metod nie zadziała w Twoim przypadku. Zapewniliśmy szczegółowy poradnik, jak usunąć reklamy Shmoki na końcu tego artykułu.

Po usunięciu wszystkich plików powiązanych z wirusem, przeskanuj komputer korzystając z programu anty-malware.Automatyczne usunięcie Shmokiads nie tylko pomoże rozprawić się z tym wirusem, lecz także oczyści syetem kasują inne niechciane, czy niebezpieczne pliki.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Shmokiads

Odinstaluj z systemu Windows

Skorzystaj z tego poradnika, by usunąć adware Shmoki z komputera. Odinstaluj każdy program wyglądający na podejrzany. Napraw też skróty przeglądarek korzystając z poniższego przykładu. Możesz też wejść do Rejestru Systemu (skorzystaj z wyszukiwarki w Windowsie i wpisz regedit), tam wejdź w opcję Edycja,  następnie Znajdź. Tam zaś znajdź i skasuj wszystkie wpisy powiązane ze Shmoki czy Shmokiads.

WARNING. Powinieneś się brać za edycję rejestru tylko wtedy, gdy jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera. Usunięcie złego klucza rejestru może spowodować błędy systemu i inne problemy.

Aby usunąć Wirus Shmokiads z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus Shmokiads (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Shmokiads z systemu Mac OS X

Jeśli twój Mac wyświetla reklamy Shmoki, wykonaj następujące czynności:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimShmokiads czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus Shmokiads i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus Shmokiads po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus Shmokiads. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

By usunąć wirusa Shmokiads z Chrome'a, musisz:

1. Wejść na folder Dysk Lokalny (C:) > Użytkownicy > [Nazwa użytkownika].

2. W opcjach Widoku zaznaczyć opcję odkrycia wszystkich Plików ukrytych.

3. Otworzyć folder Dane Aplikacji > Roaming > Google > Chrome > User Data > Default. Tam znaleźć plik Preferences i USUNĄĆ GO.

4. Zresetować przeglądarkę Google Chrome za pomocą poniższej metody:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Skorzystaj z tego poradnika, by usunąć adware'a Shmoki z Safari. Nie zapomnij po wszystkim zresetować przeglądarki.

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus Shmokiads i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Shmokiads i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach