Skala niebezpieczeństwa:  
  (60/100)

Usuń wirusa ShinoLocker (Instrukcj usuwania)

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Ransomware

Co juz wiadomo na temat wirusa ShinoLocker?

Mimo tego ze wirus ShinoLocker nie zostal stworzony z checia wykorzystywania niedoswiadczonych uzytkownikow w celu zdobywania pieniedzy to istnieje dosc duza mozliwosc ze program wykrozystuje specjalny kod do zbudowania swojej pozycji. Wirus jest znany jako wariant edukacyjny wirusa, podobnie jak aplikacja Hidden-Tear ransomware. Niestety tego typu projekty edukacyjny moga przeistoczyc sie w gre hazardowa dla tych ktorzy chcieli wykreowac zlosliwe wirusy komputerowe. Mimo tego w odroznieniu do wirusow z prawdziwego zdarzenia tego typu wirusy ciagle maja w zanadrz jakies aktywnosci, moga szukac plikow, usuwac uszkodzone kopie woluminu, moga nawet szyfrowac i deszyfrowac dane. Jednakze ciagle nie prosza o zaplate w walucie bicoin (albo przynajmniej do czasu)

Właściwie kazdy moze stworzyc swoj wlasny progrm ransomware w darmowym symulatorze. Uzytkownik moze samodzielnie zdefiniowac jakiego typu oprogramowanie chce szyfrowac gdzie chce umiescic klucz rejestracji i czy chce samodzielnie usunac zapasowe kopie cyz tez nie. Dane moga byc dosc szybko odszyfrowane korzystajac z ShinoLocker, który wymaga ID gospodarza jak i ID tranzakcji.

Mimo tego ze ten projekt zostal uruchomiony z dosc dobrymi intencjami w celu pomocy zrozumienia uzytkownikom w jaki sposob dzialaja tego typu wirusy to jestesmy zaniepokojeni ze zli ludzie moga wykorzystac okazje do zrozumienia w jaki sposob dzialaja tego typu wirusy, jak samodzielnie je tworzyc i jak generowac chaos na komputerze uzytkownika, uzytkownik powinienes posiadac zabezpieczenia aby chronic swoje prywatne dane. Programy takie jak SpyHunter 5 sa w stanie skutecznie wykryc jak i usunac zlosliwe aplikacje. Mozesz starac sie usunac ten wariant edukacyjny oprogramowania jednakze do pelnej ochrony twojego komputera polecamy zastosowanie sprawdzonych aplikacji z automatycznym dzialaniem.
ShinoLocker virus simulator

W jaki sposób rozpowszechniają się tego typu wirusy?

Mowiac o tym konkretnym wariancie oprogramowanie ransomware warto wiedziec ze nie rozpowszechnia sie jak standardowe zagrozenia, odkad jego autorzy maja na celu tlyko dzialania edukacyjne. Mozesz sie samodzielnie zaopatrzyc w swoja edukacyjna wersje na stronie shinolocker.com. Jednakze jak juz ostrzegalismy jestesmy przerazeni tym ze dobrze zmodyfikowane wersje tego oprogramowania moga byc wyjatkowo grozna odmiana wirusa ShinoLocker, tak wiec lepiej wczesniej wiedziec o tym zagrozeniu. W wiekszosci przypadkow wirusy sa wysylane ofiara bezposrednio przez adres email pochodzacy rzekomo od sprawdzonych organizacji. Prosze nigdy nie otwierac tego typu wiadomosci i zalacznikow ze wzgledu na pochodzenie od nieznanych podmiotow.
Oprogramowanie ransomware jest takze rozpowszechniane poprzez rozne podpiecia, mamy tu a mysli rozpowszechniane poprzez niby brakujace aktualizacje a takze podejrzane linki. Mimo tego ze jedyna droga do ochrony twojego komputera jest zaopatrzenie sie w sprawdzony rogram antywirusowy ktory skutecznie sobie z nimi poradzi w czasie rzeczywistym to mozesz ze swojej strony takze obnizyc prawdopodobienstwo zainfekowania twojego komputera poprzez uwazanie na podejrzane strony, reklamy i odmowe instalacji podejrzanych programow.

W jaki sposób usunac oprogramowanie ShinoLocker i inne podobne zagrozenia z mojego komputera?

Oprogramowanie ShinoLocker mozesz dosc latwo usunac podobnie jak kazde inne agrozenie – zostalo stworzone poto aby uzytkownik czul ze zostal zainfekowany przez oprogramowanie ransomware. Domyslamy sie ze mozna je usuna poprzez standardowe oprogramowanie antymalware. Kiedy oprogramowanie atakuje twoj kompuetr powinienes go zresetowac do trybu awaryjnego i uruchomic oprogramowanie antymalware. Mozesz wykorzystac instkcje podana ponizej do tego celu, mozesz usunac wirusa ShinoLocker manualnie, jednakze jezeli zostales zaatakowany jego zmodyfikowana wersja po prostu lepiej bedzie usunac go automatycznie.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa ShinoLocker:

Usuń ShinoLocker korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń ShinoLocker

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie ShinoLocker.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń ShinoLocker korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem ShinoLocker. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie ShinoLocker

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed ShinoLocker i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Użytkownicy komputerów mogą ponieść różne straty z powodu cyber-infekcji lub własnych, błędnych działań. Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. Trzymaj się tego i wyrób w sobie nawyk codziennego lub cotygodniowego tworzenia kopii zapasowych plików.

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-shinolocker-ransomware-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: ShinoLocker ransomware virus