Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Searchincognito.com (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Lut 2021

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Wirus Searchincognito.com to wirus przekierowań, który prowadzi wyszukiwanie online na podejrzane strony zamiast ulepszać ochronę twojej prywatności

Wirus Searchincognito.com

Searchincognito.com to podejrzana wyszukiwarka wnikająca do systemu bez zgody użytkownika. Strona pojawia się na zaatakowanej przeglądarce jako strona główna oraz domyślna wyszukiwarka w formie użytecznego dostawcy wyników oferującego wyszukiwanie incognito. Bez względu na to, jest to porywacz przeglądarki, który czyni więcej problemów niż pomaga. Obecność tej aplikacji w komputerze wpływa na ogólną wydajność urządzenia i powoduje stałe prezkierowania na niewidziane strony. Dodatkowo, ta potencjalnie niepożądana aplikacja może instalować podejrzane rozszerzenia, obiekty przeglądarkowe oraz podobne komponenty wykorzystywane do śledzenia użytkownika oraz ochrony porywacza przez usunięciem. Podsumowując, nie ma potrzeby ufać wirusowi Search Incognito i trzymać go w systemie.

Nazwa Searchincognito.com
Typ Porywacz przeglądarki
Kategoria Aplikacja potencjalnie niepożądana
Atakuje Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome
Objawy Dostarcza stale reklamy, przekierowuje na powiązane strony i instaluje podejrzane narzędzia
Dystrybucja Zabundlowany z freeware
Eliminacja Skorzystaj z ReimageIntego, by oczyścić system i naprawić szkody

Jak widzisz, Searchincognito.com jest gotowy na wszystko. O tym, jak zbierze potrzebną liczbę danych na temat wyszukiwania by poznać twoje preferencje, zaczyna produkować treści promocyjne. Powinieneś więc traktować jego wyniki wyszukiwania z ostrożnością – mogą one prowadzić Cię na podejrzane strony internetowe, które mogą promować podejrzane oprogramowanie bądź zainfekowane pliki.

Na koniec, może on Cię zbombardować tonami reklam, które mogą pokazać się w formie banerów, linków w tekście i wyskakujących okienek. Reklamy te także zawierają bezpośrednie linki, które mogą zaprowadzić Cię na niezaufane strony internetowe.

Powinieneś rozejrzeć się za treściami, które:

 • promują podejrzane oprogramowanie lub narzędzia;
 • wyświetlają w kółko te same treści;
 • posiadają hasło „provided by Search incognito” lub podobne;
 • są dostarczane cały czas przez tego samego wydawcę;
 • infekują strony, które regularnie odwiedzasz.

Reklamy te mogą zawierać złośliwe treści bądź też mogą inicjować instalację rozszerzeń przeglądarki, zakładek bądź pasków narzędzi. Każda dodatkowa aplikacja jeszcze bardziej wpływa na wydajność i utrudnia spędzanie czasu w sieci. Musisz usunąć Searchincognito.com zanim wpłynie na komputer.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z tą aplikacją będzie jej usunięcie. Na szczęście, by móc usunąć Searchincognito.com z komputera, musisz tylko być uważny przy wykonywaniu poniższych kroków. Powinieneś także naprawić szkody po eliminacji wirusa z pomocą ReimageIntego.

Searchincognito.comWirus Searchincognito.com to potencjalnie niepożądana aplikacja, która wpływa na wydajność przeglądarki dostarczając tony reklam

Bundle oprogramowanie ukrywają niepożądane aplikacje podczas instalacji

W większości sytuacji takie wątpliwe aplikacje wnikają do systemu wraz z darmowymi aplikacjami, takimi jak odtwarzacze multimedialne, kreatory PDFów, konwertery i podobne oprogramowanie. Niektórzy użytkownicy pomijają pewne kroki w całym procesie instalacji, czyniąc tak ogromny błąd. Pamiętaj o tym zamiast bezmyślnie klikać przycisk „Dalej” podczas jakiejkolwiek instalacji na komputerze.

Badacze zauważyli, że nigdy nie powinno instalować się aplikacji w pośpiechu. Upewnij się, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności programu zanim zainstalujesz freeware'a i zwracaj uwagę na każdy krok instalacji. Jeśli któryś z nich jest ustawiony na zmianę strony startowej bądź domyślnej wyszukiwarki, powinieneś odznaczyć to pole.

Trzymaj się też z dala od instalacji podstawowej bądź domyślnej – mogą Cię one zwieść i sprawić, że zainstalujesz opcjonalne oprogramowanie na komputerze. Zamiast tych opcji wybierz instalację Zaawansowaną lub Własną. Jeśli już cierpisz z powody u przekierowań i niechcianych reklam, zalecamy poniższe instrukcje.

Usuń Searchincognito.com tak szybko, jak to możliwe

Każda eliminacja wirusa może zostać przeprowadzona ręcznie bądź automatycznie. Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera, instrukcje na końcu artykułu pomogą Ci odinstalować tą niepożądaną aplikację. Jeśli nie, sugerujemy instalację programu anty-spyware, by automatycznie usunąć Searchincognito.com wraz ze wszystkimi komponentami.

Pamiętaj, że nie powinieneś ufać wynikom wyszukiwania tej strony, które mają na celu przekierowywanie ludzi na sponsorowane witryny. Poza tym, pamiętając o zdolności do śledzenia użytkowników i zbierania informacji, powinieneś pomyśleć dwa razy zanim zaczniesz korzystać z tej witryny będąc „incognito”. Powinieneś usunąć Searchincognito.com – system może mieć zainstalowane dodatkowe cyberzagrożenia.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Searchincognito.com:

Usuń Searchincognito.com z rodziny systemu Windows

Jeśli próbujesz usunąć wirusa Searchincognito.com ręcznie, musisz odinstalować wsystkow komponenty należące do tego porywacza przeglądarki:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Searchincognito.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Searchincognito.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Searchincognito.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearchincognito.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Searchincognito.com z Internet Explorer (IE)

Rozszerzenia zazwyczaj dodawane są do SearchIncognito.com od razu po instalacji. Musisz się pozbyć ich wszystkich, jeśli chcesz całkowicie usunąć tego porywacza przeglądarki:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Searchincognito.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Searchincognito.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Searchincognito.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Searchincognito.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Searchincognito.com z Mozilla Firefox (FF)

Aby usunąć wirusa Searchincognito.com i zapomnieć o nim na dobre, musisz pozbyć się wszystkich dodatków należących do tego samego developera:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Searchincognito.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Searchincognito.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Searchincognito.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Searchincognito.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Searchincognito.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Searchincognito.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach