Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Search.searchlttrn.com (Poradnik)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Ogólne informacje na temat porywacza przeglądarek Search.searchlttrn.com:

Strona internetowa Search.searchlttrn.com sprawia wrażenie całkowicie zwykłej i normalnej wyszukiwarki jednak, powinieneś wiedzieć, że nie jest to dobra wyszukiwarka i nie powinna być stosowana. Ta wyszukiwarka jest sponsorowana przez różne firmy zewnętrzne, które zmierzają do promowania swoich stron internetowych. Proszą twórców tej podejrzanej wyszukiwarki o spowodowanie przekierowań Search.searchlttrn.com do ich stron internetowych w celu zwiększenia ruchu na ich domenach. Niestety, niektóre z tych stron internetowych osób trzecich, do których możesz zostać przekierowany mogą być niebezpieczne, a nawet promować złośliwą zawartość, więc zaleca się trzymanie z dala od nich.

Nie ma potrzeby, aby mowić, że sponsorowane wyniki wyszukiwania zazwyczaj nie są dokładne, a twoje doświadczenie wyszukiwania nie będzie takie dobre, jakie mógłby być, gdyby użyć innej wyszukiwarki. Zaleca się, aby pozbyć się tej wyszukiwarki i korzystać z usług innej sieci wyszukiwania, na przykład, Google czy Bing. Należy jednak wiedzieć, że jeśli Search.searchlttrn.com zastąpił twoją stronę bez własnej interwencji, została ona ustawiona przez jeden z potencjalnie niechcianych programów (PUP), który przeniknął do Twojego systemu komputerowego w sposób niezauważalny. Ten PUP jest także kwalifikowany jako porywacz przeglądarki, który gdy dostanie się wewnątrz komputera i aktywuje dodaje rozszerzenie Search.searchlttrn.com do każdej przeglądarki internetowej, w tym Mozilla Firefox, Internet Explorer i Google Chrome, a następnie zmienia stronę główną. Ustawia on również omawianą witrynę jako stronę w nowej karcie oraz jako domyślny dostawca wyszukiwania. Jak już wspomniano wcześniej, nie należy korzystać z tych wątpliwych usług wyszukiwania. Można usunąć PUP Search.searchlttrn.com za pomocą oprogramwania anty-spyware takiego jak ReimageIntego, ale jeśli chcesz, możesz także wyeliminować go ręcznie. Instrukcje ręcznego usuwania znajdują się na następnej stronie tego artykułu.

Search.searchlttrn.com hijack

Dowiedz się w jaki sposób unikać instalowania potencjalnie niechcianych programów na swoim PC:

W przypadku, gdy pominąłeś moment, w którym wyraziłeś zgodę na zainstalowanie porywacza przeglądarek Search.searchlttrn.com, powinieneś przeczytać ten akapit. Twórcy PUP wiedzą, że ludzie często nie chcą instalować nieznanych i niepopularnych programów do swoich komputerów, myśląc, że może to okazać się niebezpieczne. Mają rację – ale ci wątpliwi deweloperzy muszą znaleźć sposób na dystrybucję swoich podejrzanych produktów. Dlatego używają techniki „dystrybucji wiązanej”. Dodają swoje produkty do innych darmowych programów i budują w ten sposób pakiety oprogramowania. Sprawiają, że taki pakiet oprogramowanie wygląda jak pojedynczy program i szerzą jego link do pobrania w Internecie. Dlatego też, gdy użytkownicy pobierają taki pakiet oprogramowania i otworzą jego instalator, mają tendencję do przeskakiwania przez kolejne etapy instalacji, klikając przycisk „Dalej” w sposób niedbały. Źle! Nigdy nie można do końca wiedzieć, jakie oprogramowanie niesie dodatkowe komponenty, których nie ujawnia, więc trzeba wykonać test bezpieczeństwa w każdym momencie pobierania darmowego programu do komputera.

Zawsze czytaj dokument Warunków używania programu i Politykę prywatności. Za każdym razem można wybrać zaawansowane lub niestandardowe opcje instalacji zamiast domyślnych lub standardowych. Ustawienia zaawansowane/niestandardowe dostarczają listę załączników oprogramowania, jeśli takie istnieją. Odznacz propozycje zainstalowania tych programów w pakietach. To takie proste, wystarczy aby zapobiec instalacji niechcianego oprogramowania.

Jeśli chcesz zdobyć wiedzę, jak odinstalować programy takie jak porywacz Search.searchlttrn.com, czytaj dalej na stronie 2.

Techniki usuwania Search.searchlttrn.com

Nadszedł czas, aby omówić która metoda usuwania jest lepsza – metoda ręcznego usuwania lub automatyczna metoda usuwania. Wybór należy do Ciebie – różnica jest taka, że automatyczna metoda usuwania jest bezpieczniejsza, gwarantuje długoterminowe bezpieczeństwo komputera i czyści system z licznych zagrożeń, nie tylko wirusa Search.searchlttrn.com. Jeżeli jesteś pewien, że system komputerowy jest czysty od zagrożeń, z wyjątkiem tego jednego konkretnego, można usunąć Search.searchlttrn.com ręcznie. Należy zachować ostrożność i postępować zgodnie z instrukcjami usuwania. Można znaleźć te instrukcje poniżej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Search.searchlttrn.com:

Usuń Search.searchlttrn.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Search.searchlttrn.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Search.searchlttrn.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Search.searchlttrn.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearch.searchlttrn.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Search.searchlttrn.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Search.searchlttrn.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Search.searchlttrn.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Search.searchlttrn.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Search.searchlttrn.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Search.searchlttrn.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Search.searchlttrn.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Search.searchlttrn.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Search.searchlttrn.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Search.searchlttrn.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Search.searchlttrn.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Search.searchlttrn.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach