Usuń wirusa Search.searchlf.com (Poradnik usuwania wirusów)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Eksperci bezpieczeństwa komputerowego są przeciwko wyszukiwarce Search.searchlf.com (Login Faster). Twierdzą, że ta wątpliwa strona internetowa oferuje usługę wyszukiwania, której nie można ufać z kilku powodów. Przede wszystkim zauważono, że ta strona jest w stanie zastąpić stronę domową w przeglądarce bez pytania o zgodę użytkownika. Takie postępowanie nie powinno być tolerowane. Co więcej, ta strona oferuje dość mylące wyniki wyszukiwania, co skłania nas by się zastanowić, dlaczego ta strona działa w taki sposób. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić badania na tej stronie. Proszę przeczytaj poniżej, aby zobaczyć, co odkryliśmy o stronie wyszukiwania Search.searchlf.com.

Opis Search.searchlf.com

Okazuje się, Search.searchlf.com jest rzeczywiście programem. Jest to potencjalnie niepożądany program (PUP), który jest klasyfikowany jako porywacz przeglądarki. To podejrzane oprogramowanie może wprowadzić się na twój system komputerowy wraz z innymi niepewnymi aplikacjami, zwłaszcza jeśli masz tendencję do instalacji nowych programów niedbale. Technicznie rzecz biorąc porywacz przeglądarki Search.searchlf.com nie jest szkodliwy sam w sobie, mimo że prowadzi podejrzane i natrętne czynności na komputerze, którego dotknie. Na przykład, może śledzić swoją aktywność przeglądania, wyszukane zapytania, kliknięcia na linki i wiele innych podobnych danych. Nikt nie wie, do jakich celów musi ten pasożyt przeglądarki zebrać te informacje, ale wątpię, że chcesz, aby odsłonić listę swoich ulubionych stron lub rzeczy, które szukasz w sieci do tych podejrzanych źródeł.

Co więcej, porywacz Search.searchlf.com wyznacza nową stronę główną, domyślną stronę nowej karty i wyszukiwarką na każdej przeglądarce internetowej, która jest zainstalowana na komputerze. Oczywiście, ustawia Search.searchlf.com jako podstawową stronę internetową. Niestety, musimy powiedzieć, że ta strona dostarczająca wyniki wyszukiwania nie jest wiarygodną w stosowaniu. Posiadamy ujawnione fakty, że głównym celem tej wyszukiwarki jest zysk pieniężny. Aby być precyzyjnym stara się uzyskać przychody z pay-per-click poprzez promowanie stron internetowych partnerów w niejasny sposób. Ta wyszukiwarka dostarcza odmiennych wyników wyszukiwania, a niektóre z nich podobno mają oryginalne linki zamienione z linkami, które prowadzą do góry określonych stron internetowych osób trzecich. Innymi słowy, mogą wystąpić przekierowania Search.searchlf.com do podejrzanych zewnętrznych stron internetowych.

Search.searchlf.com scammy search provider

Bądź bardzo ostrożny, ponieważ nigdy nie można wiedzieć, czy strony internetowe promowane w taki sposób, są bezpieczne czy złośliwe. W niektórych przypadkach, nierzetelne strony internetowe próbują udawać, że są one za promowaniem legalnego i bezpiecznego oprogramowania, podczas gdy w rzeczywistości starają się szerzyć dużo szkodliwych programów. Aby uniknąć takiego ryzyka, zalecamy usunięcie Search.searchlf.com bez zbędnej zwłoki i rozważyć użycie lepszej wyszukiwarki. Spróbuj popularnych i wiodących dostawców usług wyszukiwania – Yahoo, Google lub Bing. Nawiasem mówiąc, można automatycznie pozbyć się omawianego porywacza przeglądarki (wypróbuj ReimageIntego lub inne oprogramowanie anty-spyware), lub ręcznie.

W jaki sposób Search.searchlf.com porwał mój komputer?

PUP Search.searchlf.com rozprzestrzenia się wokoło w podstępny i ukradkowy sposób. Często jest dodawany do innych darmowych programów i może być instalowany obok nich. Wielu użytkowników komputerów nie wie, że mają możliwość odmowy zainstalowania takich dodatkowych składników oprogramowania, co jest w zasadzie powodem dlaczego kończą z PUP na swoich komputerach. Bądź uzytkownikiem świadomym bezpieczeństwa komputera i wykonaj następujące kroki, gdy planujesz zainstalować nowy program na komputerze:

 1. Upewnij się, że program, który masz zamiar zainstalować został pobrany z bezpiecznej strony pobierania. Najlepiej jest pobierać oprogramowanie ze stron internetowych, które należą do deweloperów oprogramowania.
 2. Nie spiesz się, aby zainstalować oprogramowanie. Przeczytaj dokumenty Warunków użytkowania i Polityki prywatności, zbadaj każdą linię tekstu.
 3. Upewnij się, że wybrany program nie promuje żadnego podejrzanego oprogramowania firm trzecich. Zazwyczaj można znaleźć takie informacje w dokumentach, o których mowa powyżej, ale można także sprawdzić wybierając odpowiednie ustawienia instalacji.
 4. Zrezygnuj z domyślnej/standardowej metody instalacji i zdecyduj się na niestandardową/zaawansowaną. Następnie, należy usunąć zaznaczenie z sugestiami, aby instalować programy bonusowe, które są związane z wybranym oprogramowaniem.

Jednak te wskazówki nie mogą ci pomóc teraz po tym jak porywacz Search.searchlf.com został już zainstalowany na komputerze. Aby dowiedzieć się, jak wyeliminować ten program z komputera, proszę kontynuować czytanie informacji na stronie 2.

Techniki usuwania Search.searchlf.com

Nie trzeba dodawać, że lepiej trzymać się z dala od wirusów Search.searchlf.com. Nie mamy wątpliwości, że nie zgadzasz się z taką agresywną techniką dystrybucji, której ten pasożyt komputera używa. Jeśli chcesz zabezpieczyć komputer, nie należy marnować czasu i wyeliminować to zagrożenie, tak szybko jak to tylko możliwe. Na szczęście, usuwanie Search.searchlf.com jest dość prostą procedurą. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać kroki instrukcji, które są przedstawione poniżej tego artykułu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Search.searchlf.com:

Usuń Search.searchlf.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Search.searchlf.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Search.searchlf.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Search.searchlf.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearch.searchlf.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Search.searchlf.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Search.searchlf.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Search.searchlf.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Search.searchlf.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Search.searchlf.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Search.searchlf.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Search.searchlf.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Search.searchlf.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Search.searchlf.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Search.searchlf.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Search.searchlf.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Search.searchlf.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach