Usuń wirusa Search.mysearch.com (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Search.mysearch.com to popularny program typu porywacz przeglądarek

Search.mysearch.com virus

Jest również klasyfikowany jako potencjalnie niechciany program(PUP). Jeśli zauważysz, że ta strona nie pojawiła się nagle, ustawiona zamiast twojej dotychczasowej strony głównej na dowolnej przeglądarce internetowej to powinieneś przeczytać ten artykuł i zastanowić się, czy chcesz zachować go jako domyślną stronę.

W jaki sposób silnik wyszukiwania działa Search.mysearch.com?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Search.mysearch.com jest zupełnie normalną wyszukiwarką, podobnie jak Google lub Yahoo Search. Został on opracowany przez APN, LLC. Firma ta twierdzi, że zbiera takie informacje na temat ludzi, którzy korzystają z ich produktów:

 • adres IP twojego urządzenia;
 • geolokalizacja twojego urządzenia;
 • typ przeglądarki i rodzaj platformy;
 • język twojej przeglądarki;
 • słowa kluczowe wyszukiwania, które wpiszesz w barach wyszukiwania.

Deweloper twierdzi również, że może „korzystać z informacji, które gromadzi w celu ułatwienia dostarczenia odpowiednich i/lub ukierunkowanych wyników wyszukiwania.” Właśnie dlatego nie zaleca się korzystania z tej strony wyszukiwania. Ta wyszukiwarka dostarcza sponsorowanych wyników wyszukiwania.

Należy pamiętać, że firma APN, LLC może być powiązana z firmami trzecimi, które starają się zmusić cię siłą byś odwiedził dane strony internetowe osób trzecich. Zrobiliśmy badania na temat tego porywacza przeglądarki i zauważyliśmy, że wyniki wyszukiwania, które Search.mysearch.com dostarcza zwykle powodują przekierowania Search.mysearch.com do góry określonych stron internetowych osób trzecich.

Czy wiesz, dlaczego funkcje tej wyszukiwarki działają w ten sposób? deweloperzy uzyskują przychody przy wprowadzeniu tych przekierowań, ponieważ ma to na celu zwiększenie ruchu w sieci na stronach internetowych ich sponsorów. Oznacza to, że spółka ta ma na celu uzyskanie przychodu pay-per-click.

Search.mysearch.com virus

Mocno zalecamy odinstalowanie porywacza Search.mysearch.com i za pomocą sprawdzonej, niezawodnej wyszukiwarki. Ten PUP nie jest szkodliwy sam w sobie, ale może narazić twój system na różnego rodzaju ryzyko, ponieważ strony internetowe osób trzecich, które promuje mogą być niepewne. Takie źródła internetowe często starają się przekonać użytkowników komputerów by zainstalować i wypróbować różne darmowe programy, ale należy zachować ostrożność – niektóre z tych plików może okazać się zakaźna lub złośliwa.

Aby uniknąć różnych zagrożeń cybernetycznych, zalecamy usunięcie Search.mysearch.com jak najszybciej. Można to zrobić ręcznie, ale eksperci od bezpieczeństwa zalecają zrobienie tego przy użyciu profesjonalnego narzędzia do usuwania programów szpiegujących, na przykład, ReimageIntego.

Jak Search.mysearch.com udało sie porwać mój PC?

Search.mysearch.com, tak jak każdy inny potencjalnie niechciany program, rozprzestrzenia się poprzez techniki łączenia. Ta szczególna metoda dystrybucji oprogramowania pozwala spakować kilka aplikacji i przedstawić taki pakiet jako indywidualny program. Na przykład, jeśli pobierasz program, który lubisz, należy zdawać sobie sprawę z faktu, że może on instalować jakieś ukryte opcjonalne programy dołączone do niego.

Aby ujawnić, czy wybrana aplikacja wspiera oprogramowanie innej firmy, czy nie, trzeba dokładnie zbadać Warunki korzystania z dokumentu danego oprogramowania. Ponadto, można to sprawdzić wybierając tryb instalacji zaawansowanee lub niestandardowej i usuwając znaki wyboru obok zgody do zainstalowania „zalecanego pobierania”.

Jak widać, wszystkim co trzeba zrobić, aby uniknąć instalowania dołączonego oprogramowania jest aby zwracać uwagę na każde oświadczenie, które jest przedstawiane użytkownikowi podczas procesu instalacji. Ludzie zwykle instalują oprogramowanie niechciane, ponieważ często mają tendencję do instalowania oprogramowania poprzez ciągłe klikanie przycisku „Dalej” i przy użyciu domyślnych lub standardowych trubów instalacji.

Jak pozbyć się Search.mysearch.com?

W rzeczywistości, instrukcja usuwania wirusa Search.mysearch.com jest bardzo prostą rzeczą do zrobienia. Możesz łatwo usunąć go ręcznie, jeśli tego chcesz. W tym celu przygotowaliśmy instrukcję ręcznego usuwania dla ciebie. Przewiń stronę w dół, aby ją odnaleźć.

Jednakże, jeśli chcesz zapewnić bezpieczeństwo swojego komputera przez długi czas, należy zainstalować oprogramowanie anty-spyware oraz przeskanować nim komputer od czasu do czasu. Takie oprogramowanie może łatwo wykryć różne infekcje komputerowe i poradzić sobie z nimi, usuwając je całkowicie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Search.mysearch.com:

Usuń Search.mysearch.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Search.mysearch.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Search.mysearch.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Search.mysearch.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearch.mysearch.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Search.mysearch.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Search.mysearch.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Search.mysearch.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Search.mysearch.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Search.mysearch.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Search.mysearch.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Search.mysearch.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Search.mysearch.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Search.mysearch.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Search.mysearch.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Search.mysearch.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Search.mysearch.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach