Skala niebezpieczeństwa:  
  (11/100)

Usuń wirusa Search Anonymo (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Czy Search Anonymo jest w stanie chronić moją prywatność kiedy przeglądam internet?

Search Anonymo virus

Wirus Search Anonymo jest bardzo problematycznym oprogramowaniem, które znajduje się w kategorii porywaczy przeglądarki . Jest stworzony do przejmowania kontroli nad przeglądarkami Chrome i Firefox, ale może też zacząć działać w innych przeglądarkach w przyszłości. Ta aplikacja próbuje zmusić ofiary do przełączenia wyszukiwania domyślnego na Searchanonymo.com i twierdzi, że jest to narzędzie wyszukiwania pomagające chronić prywatność użytkownika w trybie online.

Ten potencjalnie niepożądany program (PUP) obiecuje, że nie będzie śledził użytkownika i będzie poprawiał jakoś jego przeglądania internetu, zapewniając najbardziej trafne wyniki wyszukiwania; Uważamy, że te stwierdzenia są raczej zwodnicze, co najmniej. Po zainstalowaniu wirus przekierowujący Searchanonymo.com przechwytuje przeglądarkę Omnibox w przeglądarce i udostępnia własne wyniki wyszukiwania, gdy próbujesz przeszukiwać Internet bezpośrednio z paska adresu przeglądarki.

Pamiętaj jednak, że część tych wyników jest opłącone przez firmy zewnętrzne, które chcą, aby niektóre linki pojawiły się w wynikach wyszukiwania SearchAnonymo.com. Te zmodyfikowane wyniki wyszukiwania mogą zawierać linki, które wskazują na całkowicie bezpieczne witryny, ale można też natrafić na wyniki wypełnione niebezpiecznymi odnośnikami. Dlatego bardzo polecamy poleganie na zdrowym rozsądku, a nie przeglądać stron internetowych, które wydają się podejrzane.

Wydaje się, że porywacz Search Anonymo próbuje zarabiać w systemie reklamowym pay-per-click , ale mało docenia wiarygodność linków promowanych przez swoje wyniki wyszukiwania. Jest to jeden z powodów, dla których nie polecamy korzystania z tej wyszukiwarki i sugerujemy usunięcie Search Anonymo.

Wirus Search AnonymoPorywacz Search Anonymo może być zainstalowany z oficjalnej strony internetowej, ale można go także zainstalować wraz z bezpłatnymi programami. Po zainstalowaniu zmienia on domyślne ustawienia wyszukiwania w Chrome i Firefoksie.

Poza tym wszystkie te twierdzenia dotyczące bezpieczniejszego przeszukiwania sieci wydają się być zupełnym nonsensem. Pomimo, że to PUP obiecuje nie śledzić aktywności użytkownika w trybie online, a nawet nie zaglądać w przeszukiwanie i historię przeglądania, obawiamy się, że nie jest to prawda i że należy przestać korzystać z silnika wyszukiwania Search Anonymo jak najszybciej to tylko możliwe.

Zgodnie z Polityką prywatności tego programu, gdy tylko użytkownik zainstaluje i uruchomi „produkt”, program natychmiast zapisuje takie informacje, jak: adres IP użytkownika, datę i godzinę dostępu, nazwę i adres URL wywołanego pliku, dane geo- marketingu i inne. Poza tym ten podejrzany program mówi, że korzysta z usług wyszukiwania firmy Microsoft lub Yahoo w celu dostarczenia wyników wyszukiwania, a te firmy mogą gromadzić słowa kluczowe, adresy IP, datę i godzinę wyszukiwania użytkowników i nie tylko.

Poza tym ten wątpliwy darmowy program przyznaje się, że korzysta ze zgromadzonych informacji, aby przenieść je do „dostawców treści trzecich i dostawców linków sponsorowanych„. Dlatego staje się oczywiste, że to podejrzane narzędzie wyszukiwania rzeczywiście śledzi użytkownika, a jego roszczenia dotyczące bezpieczeństwa i prywatne możliwości przeglądania są fałszywe. Dlatego aby zwolnić trochę miejsca na komputerze, zalecamy całkowite usunięcie Search Anonymo przy użyciu oprogramowania ReimageIntego.

W jaki sposób zostałem zainfekowany tym wirusem?

Przede wszystkim musisz pamiętać, że pomimo tego, że jest irytujący, ten pasożytniczy pasek przeglądarki jest legalnym programem. W związku z tym, nie używa żadnych nielegalnych sztuczek , aby zainstalować się w systemie komputerowym ofiary, a nawet ma oficjalną witrynę internetową, którą użytkownicy mogą odwiedzić i pobrać opisany program. Jednak niektórzy użytkownicy komputerów nadal wywołują instalację tego programu na swoich komputerach, nie zdając sobie z tego sprawy i bez powodu, dlaczego zaczęli zadawać pytania o dystrybucję Search Anonymo.

Przez większość czasu użytkownicy nieświadomie instalują go razem z programami freeware lub shareware, a przeważnie dzieje się to z powodu braku zwracania uwagi użytkownika na procedurę instalacji oprogramowania, która zazwyczaj oferuje kilka opcji instalacyjnych dla użytkownika. Użytkownicy źle przypuszczają, że najbardziej godne zaufania są wybrane automatycznie opcje (Domyślne / Standardowe / Podstawowe).

W rzeczywistości te tryby instalacji zawierają umowy umożliwiające z góry zaakceptowanie programów firm trzecich dołączonych do głównego oprogramowania, a te elementy powiązane zwykle stanowią oprogramowanie reklamowe, nielegalne przeglądarki i inne podejrzane aplikacje, których nikt nie chce instalować. Zanim rozpoczniesz instalację swojego pobierania, musisz odznaczyć taki pakiet, więc wybierz opcję Niestandardową / Zaawansowaną i usuń zaznaczenie wszystkich sugerowanych elementów. Możesz zgodzić się na zainstalowanie ostatecznego pobierania dopiero wtedy, gdy upewnisz się, że wszystkie pakiety zostały odrzucone.

W jaki sposób mogę pozbyć się Search Anonymo z Chrome i Firefox?

Aby usunąć Search Anonymo z dotkniętych przeglądarek internetowych, skorzystaj z poniższych instrukcji. Nie należy ignorować tego problemu; Przełączenie przefiltrowanej przeglądarki internetowej na inną nie pozwoli Ci uciec przed tym porywaczem, ponieważ może on mieć wpływ na wiele przeglądarek jednocześnie. Dlatego proponujemy zacząć myśleć o usunięciu Search Anonymo. Jeśli nie chcesz spróbować usunąć ręcznie tego robaka, możesz wykonać szybkie skanowanie systemu przy użyciu programu anty-spyware lub anty-malware i pozwolić mu wyeliminować tego porywacza.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Search Anonymo:

Usuń Search Anonymo z rodziny systemu Windows

Sprawdź foldery Programy i funkcje i odinstaluj wszystkie podejrzane programy, które tam znajdziesz. Zdecydowanie zalecamy usunięcie oprogramowania Search Anonymo (jeśli możesz go znaleźć na liście aktualnie zainstalowanych programów, oczywiście). Jeśli nie możesz tego zrobić, przejdź do następnego kroku tego podręcznika usuwania Search Anonim i napraw osobno poszczególne przeglądarki.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Search Anonymo oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Search Anonymo lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Search Anonymo ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Search Anonymo z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearch Anonymo czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Search Anonymo z Mozilla Firefox (FF)

Wygląda na to, że przeglądarka Firefox jest podatna na porwanie Search Anonymo. Jeśli przeglądarka Firefox już zaczęła pokazywać wyniki wyszukiwania z searchanonymo.com, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami i usuń rozszerzenie Search Anonymo na dobre.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Search Anonymo oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Search Anonymo. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Search Anonymo z Google Chrome

W Chrome musisz znaleźć i usunąć rozszerzenie o nazwie Search Anonymo. Poniżej możesz zobaczyć samouczek, który wyjaśnia, jak znaleźć i usunąć to rozszerzenie z Chrome.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Search Anonymo oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Search Anonymo. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-search-anonymo-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Search Anonymo virus