Skala niebezpieczeństwa:  
  (100/100)

Wirus Sality. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Malware

Sality – stara, lecz wciąż groźna rodzina malware, która jest wciąż aktywna

Sality virus

Sality to grupa malware wprowadzona po raz pierwszy w 2003 roku. Badacze wierzą, że pochodzi ona z Rosji i przez lata ulegała ewolucji. Od 2010 roku malware wykorzystuje możliwości rootkita, a także korzysta z sieci peer-to-peer (botnetu) do komunikacji z zainfekowanymi komputerami. Podczas, gdy różne wersje posiadają różne objawy i wykonują określone zadania na zaatakowanym komputerze, większość odmian Sality to robaki zdolne do mnożenia się poprzez funkcję autostartu. Malware jest stary – wciąż jest jednak w stanie wykradać cenne dane, wysyłać spam, działać jako pobieranie trojanów oraz unikać antywirusów. Złośliwe zagrożenie jest uznawane za najbardziej skomplikowane i najpotężniejsze malware stworzone do tej pory.

PODSUMOWANIE
Nazwa Sality
Typ Malware/Robak
Alternatywne nazwy SaILoad, SaliCode, Spamta, Kukacka, Kookoo, Vilsel, 
Zauważono po raz pierwszy w 2003
Powiązany plik amsint32.sys
Rozpowszechnianie Autokopiowanie na nośniki przenośne i zdalne
Objawy Antywirusy przestają działań, Edytor Rejestru staje się niedostępny, obecność pliku amsint32.sys
Wykrycie i eliminacja Z pomocą odpowiednich narzędzi typu Reimage, Malwarebytes Malwarebytes lub Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security

Wirus Sality wykonuje kilka komend, które infekują wszystkie pliki EXE i SCR zlokalizowane na komputerze. Robak następnie szybko rozpowszechnia się na wszystkie – wirtualne i fizyczne – nośniki podłączone do tej samej sieci. Malware modyfikuje oryginalny kod hosta w punkcie wejścia, by przekierować wykonanie polimorficznego złośliwego kodu. Dodatkowo, Sality modyfikuje rejestr systemu, by móc uruchamiać się z każdym rozruchem systemu.

Sality działa także jako downloader kolejnych malware'ów, korzystający z ustalonej listy adresów wskazujących na informacje, jak pobrać, rozszyfrować, i uruchomić poszczególne pliki. To cyberzagrożenie korzysta z szyfrowania RC4, by szyfrować i rozszyfrowywać dane wykorzystywane w procesie infekcji hosta.

By być w stanie usunąć wirusa Sality, ważnym jest nieignorowanie oznak infekcji, wśród których są:

 • Awarie bądź wyłączanie się zainstalowanego oprogramowania ochronnego;
 • Zatrzymanie procesów powiązanych z bezpieczeństwem komputera;
 • Uniemożliwienie uruchomienia Trybu Awaryjnego;
 • Wysyłanie złośliwych wiadomości przez malware;
 • Obecność złośliwego pliku amsint32.sys w folderze %SystemRoot%\system32\drivers

Usunięcie Sality może być skomplikowanym zadaniem – wirus może ukrywać swój plik wykonywalny pod dowolną nazwą. Dlatego też antywirusy, które korzystają z wbudowanej listy nazw malware mogą nie poradzić sobie nawet z wykryciem wo. Mimo to, zalecamy sprawdzić ostatnią część artykułu, pełną sposobów na eliminacje – następnie, możesz usunąć wszystkie objawy malware z pomocąReimage.

Sality malware

Chroń się przez infekcjami malware

Użytkownicy zazwyczaj infekują swoje komputery złośliwym oprogramowaniem z powodu braku ochrony. Niektórzy użytkownicy nie są świadomi tego, że trzeba w jakiś sposób zabezpieczyć urządzenie – inni odrzucają stosowanie odpowiednich środków.

Jedną z najważniejszych zasad jest zaopatrzenie się w zaufane oprogramowanie ochronne. Sality jest starym wirusem – twórcy takich aplikacji stworzyli już odpowiednie środki zapobiegające jedo infekcji. Musisz jednak upewnić się, że baza wirusów jest zaktualizowana. Luki w oprogramowaniu są często wykorzystywane do automatycznej infekcji malware (wliczając w to systemy operacyjne).

Na koniec, nie powinieneś uruchamiać żadnych nieznanych plików na komputerze – jeśli rzeczywiście musisz taki otworzyć, przeskanuj go najpierw z pomocą odpowiednich narzędzi.

Kroki eliminacji wirusa Sality

Usuwanie wirusa Sality jest skomplikowanym zadaniem – dlatego zapobieganie ataku jest krytyczne. Bez względu na to, jeśli podejrzewasz, że twój komputer został zainfekowany tym malware'm, powinieneś wykonać kilka zadań by być pewnym, że ów cyberzagrożenie zniknęło. 

Istnieją różne rodzaje wirusa Sality. W niektórych wypadkach wystarczy skan urządzenia z pomocą odpowiedniego programu ochronnego. Niestety, jak wspomnieliśmy powyżej, malware zazwyczaj blokuje działanie wielu antywirusów. Uruchomienie systemu w Trybie Awaryjnym także może być niemożliwe.

Niektórzy dostawcy antywirusów stworzyli narzędzia stworzone specjalnie do eliminacji wirusa Sality. AVG zapewnia Sality fix – możesz także skorzystać z Salitykillera od Kaspersky'ego. Po pozbyciu się malware, powinieneś skorzystać z  Reimage bądź Malwarebytes Malwarebytes, by naprawić wszelkie szkody i przywrócić Rejestr.

Na koniec, eksperci nie zalecają usuwania tego wirusa ręcznie – infekcja zmienia wiele ustawień systemowych. Odnalezienie i cofnięcie zmian jest ekstremalnie skomplikowanym zadaniem, które powinno być wykonywane tylko przez przeszkolonych informatyków.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Wirus Sality zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Wirus Sality. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus Sality (2018-09-04)
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus Sality (2018-09-04)

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Sality:

Usuń Sality korzystająć z Safe Mode with Networking

Jeśli wirus Sality pozwala na wejście do Trybu Awaryjnego, wykonaj następujące rzeczy:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Sality

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Sality.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Sality korzystająć z System Restore

Możesz też użyć Przywracania Systemu do pozbycia się malware:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Sality. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Sality

O autorze

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-sality-virus.html

Poradniki w innych językach