Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Rts.dsrlte.com (Poradnik usuwania) - Aktualizacja 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Ludzie coraz częściej pytają o przekierowania Rts.dsrite.com. Twierdza ze przekierowania przeszkadzaja im po zainstalowaniu kolejnych aplikacji takich jak AppStein na ich komputerach. Jednakze czasami problemy zaczynaja dotykac uzytkownikow przed zainstalowaniem oprogramowania freeware. W tym wypadku powinienes pomyslec jakiego rodzaju reklamy klikasz zanim zauwazyles problemy na swoim komputerze. Oprocz tego jezeli kiedykolwiek bedziesz chcial usunac Rts.dsrite.com ze swojego komputera to mozesz zauwazyc ze nie jest to takie proste zajecie. Prosze zapoznaj sie z tym artykulem aby dowiedziec sie jakie sa glowne przyczyny dla ktorych moga dotykac cie przekierowania Rts.dsrlte.com i co mozesz zrobic aby sie ich pozbyc.

Tak wiec, z czym powiazana jest strona Rts.dsrlte.com oraz aplikacja AppStein?

Rts.dsrlte.com jest potencjalnie niechcianym oprogramowaniem oraz robakiem przegladarkowym, ktory moze przejac kontrole nad twoimi przegladarkami za twoimi plecami. W wiekszosci przypadkow jest on instalowany razem z podejrzanym programem zwanym App Stein. Zaraz po tym jak przeniknie on do komputera stara sie on przejac kontrole nad przegladarkami takimi jak Google Chrome, Mozilla Firefi a takze Safari czy tez Internet Explorer poniewaz ma on zdolnosc do wspolpracy ze wszystkimi przegladarkami. JEdnakze najwazniejszym problemem zwiazanym z ta aplikacja Rts.dsrlte.com jest to ze moze przeniknac do twojego systemu. Zaraz po modyfikacji strony domowej, domyslnej wyszukiwarki i innych ustawien aplikacja moze zaczac generowac przekierowania na strone Yoahho.com czy tez inne podejrzane witryny. Program dosc aktywnie pokazuje modyfikowane wyniki wyszukiwania przepelnione roznego rodzaju banerami linkami i tym podobnymi rzeczami. Nie ma znaczenia jak nieszkodliwy jest to program to jednakze powinienes wiedziec o przekierowaniach oprogramowania na zlosliwe strony, o ktorych program cie moze nie informowac. Moze to prowadzic do instalacji wiekszej ilosci potencjalnie niechcianego oprogramowania a nawet wirusów.

Pewnie zastanawiasz się w jaki sposób autorzy tego typu oprogramowania generuja tego typu aktywnosci? Po pierwsze staraja sie generowac zyski z klikania w reklamy. Stara sie przekierowywac ludzi na zlosliwe strony. Dzieki temu moga zainfekowac ich komputery podejrzanym oprogramowaniem. Na koncu warto dodac takze ze Rts.dsrlte.com moze zbierac informacje o tym czego szukasz w sieci moga to byc informacje na temat stron ktore odwiedzasz, danych ktore wpisujesz, danych na temat adresu IP komputera, adresu email a takze lokalizacji twojego komputera a takze innych niepersonalnych danych. Uwazaj poniewaz w rezultacie mozesz zaczac otrzymywac bardzo duze ilosci spamu. Jezeli zauwazysz podejrzane przekierowania na strone Rts.dsrlte.com to do twojego komputera moga zaczac przenikac deneruwjace reklamy pop-up i mozesz przeprowadzic pelny skan systemu z pomoca oprogramowania ReimageIntego celem naprawienia swojego komputera tak szybko jak to tylko mozliwe.

Rts.dsrlte.com redirect virus that looks just like Yahoo

W jaki sposób potencjalnie niechciane programy przenikają do komputerów?

Jak juz wspomnielismy, Rts.dsrlte.com jest dosc blisko zwiazany z aplikacja AppStein. Program dosc aktywnie chwali sie wysoka skutecznoscia usuwania robakow przegladarkowych. Nalezy uwazac jezeli oprogramowanie przeniknie do twojego komputera moze generowac problemy a takze zlosliwe oprogramowanie na twoim komputerze.

W niektorych przypadkach, Rts.dsrlte.com pojawia sie na komputerze nie pytajac o pozwolenie uzytkownika. Tutaj warto zauwazyc ze program nie jest wirusem, co oznacza ze nie moze dostac sie do twojego komputera bez pozwolenia uzytkownika. Program przenika do komputera korzystajac z metody bundling, ktorej nie mozna uzyc bez oprogramowania freeware jak i shareware. Z tego powodu jezeli Rts.dsrlte.com przeniknie do twojej przegladarki i zauwazysz widger odpowiedzialny za dzialanie aplikacji appStein na swojej przegladarce to nie ma zadnych watpliwosci ze ostatnio zainstalowales oprogramowanie freeware i zapomniales odznaczyc dodatkowych komponentow. Nie martw sie poniewaz nie jestes jedynym uzytkownikiem ktory dal sie nabrac na tego typu aplikacje. Dodatkowe komponenty dosc czesto ukrywaja sie przed okiem uzytkownika. Dlatego tez w procesie instalacji nalezy je odznaczyc i wybrac opcje instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika i skutecznie odznaczyc dodatki. Jezeli juz cierpisz na tego typu problemy zwiazane z obecnoscia takiego oprogramowania zapoznaj sie z poradnikiem ponizej i napraw problemy wynikajace z obecnosci tego typu oprogramowania.

Usuń wirusa Rts.dsrlte.com z mojego komputera:

Istnieja kilka sprawdzonych metod ktore moga byc uzywane do usuwania oprogramowania Rts.dsrlte.com z komputera. W nawiazaniu do ekspertow z portalu 2spyware mozesz tego dokonac na 2 sposoby, manualnie lub tez automatycznie. Jednakze moze zauwazyc wiele problemow przy okazji usuwania oprogramowania manualnie poniewaz AppStein oraz Search Protect moga blokowac wszelkie proby pozbycia sie oprogramowania. Jest to jeden z powodow dla ktorych polecamy przeprowadzenie pelnego skanu systemu z pomoca oprogramowania ktore w sposob skuteczny z pomcoa tylko jednego klikniecia bedzie w stanie poradzic sobie ze zlosliwym oprogramowania. Jezeli czujesz ze mozesz samodzielnie usunac tego typu oprogramowanie ponizej przedstawiamy krotka instrukcje jak sobie z tym poradzic:

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus Rts.dsrlte.com snapshot
Wirus Rts.dsrlte.com snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Rts.dsrlte.com:

Usuń Rts.dsrlte.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Rts.dsrlte.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Rts.dsrlte.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Rts.dsrlte.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Rts.dsrlte.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimRts.dsrlte.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Rts.dsrlte.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Rts.dsrlte.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Rts.dsrlte.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Rts.dsrlte.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Rts.dsrlte.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Rts.dsrlte.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Rts.dsrlte.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Rts.dsrlte.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Rts.dsrlte.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Rts.dsrlte.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Rts.dsrlte.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Rts.dsrlte.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Rts.dsrlte.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Rts.dsrlte.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Rts.dsrlte.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-rts-dsrlte-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Rts.dsrlte.com virus