Skala niebezpieczeństwa:  
  (97/100)

Wirus ransomware Satan. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Ransomware

Paczka ransomware Satan dostępna w głębokiej sieci: przewiduje się zwiększoną ilość ataków

Wirus Satan jest jednym z tych ransomware wirusów, które dostarczają Ransomware-jako-usługę . Zestaw ransomware Satan RaaS jest aktualnie dostępny na głębokich forach internetowych , a ci, którzy mają interes w działalności ransomware mogą dostać w swoje ręce do bezpłatnego używania zestaw ransomware , wystarczy zalogować się na zasadzie określonej na stronie. Według członka forum nazwanego Cold_As_Ice, wirus Satan jest darmowy dla każdego, kto pragnie go użyć, i wszyscy mogą tworzyć swoje własne dopasowane kopie poprzez zmianę określonych parametrów: “kwota okupu, mnożnik okupu po X dniach, ilość dni po, której nastąpi zwiększenie okupu o mnożnik, prywatna notatka.” Członek Forum który może być tym, który sprzedaje ten ransomware twierdzi, że plik wykonawczy Satan waży jedynie 170KB, sugeruje hakerom przetłumaczyć okup w poszczególnych językach, aby pomóc ofiarom zrozumieć, co się dzieje, a także mówi, że zestaw ransomware pomaga hakerom w tworzeniu złośliwych kodów dla programu Microsoft Word Macro oraz pliku CHM (w celu oszukania ofiary i skutecznego rozpowszechniania złośliwego oprogramowania).

Eksperci spodziewają się zwiększonej liczby ataków złośliwego oprogramowania Satan w niedalekiej przyszłości. Ransomware-jako-usługa nie jest niczym nowym, a takie narzędzia utorowały drogę dla przestępców do łatwych pieniędzy. Gdy takie narzędzia są tak łatwo dostępne w internecie, nie ma wątpliwości, dlaczego ransomware prosperuje. Autorzy tego zestawu ransomware proszą o 30% wszystkich zebranych okupów, pozostawiając resztę dla użytkownika zestawu. Ofiary zakażone tym wirusem nie powinny spieszyć się z zapłaceniem okupu, ponieważ obecnie Satan malware jest w trakcie analizy, a to oznacza, że badacze malware pracują nad jego narzędziem deszyfrowania, które może przywrócić dane ofiar. Ofiarom zaleca się usunąć Satan ransomware za pomocą narzędzi anty-malware takich jak Reimage i użyć kopii zapasowych do odzyskania zaszyfrowanych plików. W przypadku, gdy ofiara nie ma kopii zapasowych, należy postępować zgodnie z instrukcjami odzyskiwania danych przedstawionymi na końcu tego postu. Usunięcie Satan jest zadaniem numer jeden w celu ochrony systemu przed dalszymi zakażeniami.

W jaki sposób zostałem zainfekowany przez ransomware?

Wydaje się, że autorzy wirusa Satan sugerują rozpowszechnianie się wirusa poprzez złośliwe pliki Word z kodem makra w nich zawartych. Dlatego należy wystrzegać się maili wysłanych przez nieznanych ludzi i unikać otwierania plików dołączonych do nich. Pamiętaj, że przestępcy mogą próbować oszukać cię przez zmianę nazwy złośliwego plik programu Word za fakturę, raport, zeskanowany dokument lub podobnie, ale to nie powinno cię przekonać, aby go otworzyć. Proponujemy starannie sprawdzać wiadomość wysłaną przez nieznanego osobnika, a także spojrzeć na adres e-mail nadawcy, aby dowiedzieć się, czy wygląda na wiarygodny, czy nie. Co więcej, oszuści mogą próbować udawać, że są pracownikami dobrze znanej i renomowanej firmy takiej jak Amazon lub Paypal, więc nie należy im wierzyć, dopóki się nie upewnisz, że nadawca pochodzi faktycznie z firmy, w której on lub ona twierdzi, że pracują.

Czy możliwe jest przywrócenie plików zablokowanych przez to malware? W jaki sposób pozbyć się wirusa Satan?

Jeśli masz pytania, które przeszkadzają w tym momencie, należy zadać sobie pytanie, czy jesteś skłonny zapłacić okup cyberprzestępcom, czy nie. Może pojawić się w przyszłości dekoder, albo nie. Nawet jeśli się pojawi, to może być zainfekowany przez więcej wirusów. Płacenie okupu nigdy nie jest dobrym pomysłem, więc sugerujemy wybór odpowiedniej opcji i odmowę zapłaty. Można usunąć wirusa Satan z pomocą programów antywirusowych, oraz jak już wspomniano, odzyskać dane z kopii zapasowej. W przeciwnym razie, można użyć tych instrukcji odzyskiwania danych:

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Satan:

Usuń Satan korzystająć z Safe Mode with Networking

Korzystanie z tych wskazówek będzie łatwym procesem usuwania ransomware Satan dla Ciebie. Należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami ostrożnie, jeśli chcesz pozbyć się wirusa raz na zawsze.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Satan

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Satan.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Satan korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Satan. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Satan

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Satan z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Satan mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Przywrócenie plików za pomocą programów Data Recovery

Istnieje wiele programów, które obiecują, aby przywrócić utracone/zaszyfrowane/uszkodzone pliki. Nasz zespół opiera się na Data Recovery Pro, więc zalecamy używać go do przywracania plików. WSKAZÓWKA: Należy pamiętać, że narzędzie nie jest w 100% sprawny, gdy masz do czynienia z wirusami ransomware. Taki rodzaj złośliwego oprogramowania jest po prostu zbyt skomplikowany i nie jest możliwe, aby przywrócić wszystkie pliki całkowicie bez klucza prywatnego, który jest przechowywany na serwerach zdalnych przestępców.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Satan.
 • Przywróć je

Użyj ShadowExplorer

Jeśli masz szczęście, wirus opuści kopie woluminów w tle w systemie. Jeśli tak jest, to wszystko co musisz zrobić, to znaleźć je na komputerze. Niech ShadowExplorer wykona to zadanie za Ciebie.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Satan i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner lub Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes

O autorze

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-satan-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach