Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Wirus ransomware NM4. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Ransomware

Krypto-malware  NM4 szykuje się na szyfrowanie Twoich danych

Wirus NM4 został zauważony jako nowa odmiana ransomware'a R. Tak jak jego poprzednik, szyfruje on dane z pomocą połączonych szyfrów RSA-2048 oraz AES-256. Komunikuje się z ofiarą poprzez skrót do strony TOR  – Recovers your files.html. Szczególną cechą malwara jest dodawane rozszerzenie pliku .nm4. Tym razem cyberprzestępcy są bardzo pazerni – w zamian za pliki żądają 3 Bitcoinów. By zyskać zaufanie użytkowników, oferują oni też rozszyfrowanie trzech wybranych plików za darmo. W tym samym żądaniu okupu informują jednak też, że nie obchodzą ich pliki ofiar. Zamiast pokładania nadziei w odzyskaniu danych, przejdź do kasowania NM4. Reimage lub Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes chętnie pomoże w samej procedurze eliminacji.

Przykład wirusa NM4

Jedną z najbardziej oczywistych cech związanych z tymi hakerami jest tendencja do nazywania ih ransomware. W poprzednim wypadku hakerzy nie przejmowali się nawet nadaniem mu odpowiedniej nazwy. Tym razem przeszli samych siebie, wydłużając nazwę wirusa do trzech znaków. Ransomware NM$ korzysta z tego samego interfejsu, co wirus R. Twórca tego malware nie wydaje się dobrze posługiwać językiem angielskim. Strona zawiera nawet dodatkowe linki związane z zakupem Bitcoinów. Podsumowując cechy wirusa, hakerzy pokazali odpowiednią wiedzę na temat programowania, gdyż zagwarantowai sobie anonimowość. Fakt, że obecny malware jest ulepszona wersją wczesniej wspomnianego wirusa może wskazywać na to, że hakerzy będą kontynuować wydawanie nowych wirusów. Informacja na temat rozpowszechniających je trojanów może przydać się przy analizie i dezaktywacji malware'a. Podczas jego obecności, możesz zauważyć spowolnienie procesów komputera. Dodatkowo, sprawdź Menedżera Zadać pod kątem podejrzanychh zadań. Wyłączając je, możesz wpłynąć na procedurę szyfrowania danych. Nie trzeba mowić, że ciężko jest zobaczyć pierwsze oznaki działania malware'a, gdyż program skrupulatnie je ukrywa. Nie ma potrzeby więc płacenia okupu – zamiast tego usuń NM4.

Szczegóły rozpowszechniania malware

Ransomware może znaleźć się na komputerze na dwa główne sposoby. Może być on przekazany poprzez spreparowany spam z załącznikiem. W takim wypadku potrzeba dogłębnie sprawdzić systuację, w której otrzymujesz wiadomość skierowaną bezpoęrednio do Ciebie. Jeśli takie emaile przenoszą ransomware, zobaczysz błędy gramatyczne i zmienione dane osobowe. Co więcej, powinieneś podnieść ogólny poziom zabezpieczenia komputera. Przyda się połączyć działanie programów anty-spyware oraz antywirusów. Firewall również się przyda. Wcześniej wspomniane programy także sprawdzają się w eliminacji malware.

Poradnik eliminacji NM4

Malware ten jest w stanie spowodować zniszczenia – warto więc się go pozbyć tak szybko, jak to tylko możliwe. W tym celu możesz skorzystać z narzędzi do usuwania malware. Biorąc pod uwagę to, że malware ten jest dobrze wykonany, możesz zauważyć próby nie dopuszczenia do uruchomienia antywirusa lub narzędzi anty-spyware. W takim wypadku przyda Ci się poniższy przewodnik. Pamiętaj, że nawet jeśli zapłacisz okup, twórcy wirusa mogą nie zachować się fair i zostawić Cię z zaszyfrowanymi plikami.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa NM4:

Usuń NM4 korzystająć z Safe Mode with Networking

Tryb Awaryjny pozwoli Ci na dostęp do niektórych funkcji systemu. Bez nich możesz nie być w stanie usuną wirusa NM4.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń NM4

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie NM4.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń NM4 korzystająć z System Restore

Jeśli porzedni sposób nie pomógł, dostęp powinno nadać Przywracanie Systemu.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem NM4. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie NM4

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania NM4 z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez NM4 mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Czy Data Recovery Pro odzyska pliki?

Program ten został stworzony do odzyskiwania utraconych i uszkodzonych plików po awarii systemu. Może być jednak przydatny w odzyskiwaniu plików zaszyfrowanych przez ransomware NM4.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu NM4.
 • Przywróć je

Skorzystaj z funkcji poprzednich wersji plików

Jeśli włączałeś wczesniej funkcję Przywracania Systemu, możesz sobie poradzić przy odzyskiwaniu niektórych plików.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Spróbuj ShadowExplorera

Głównym czynnikiem działania tego programu są ukryte wersje plików. Program korzysta z tych kopii w celu naprawy uszkodzonych i przejętych, cennych dokumentów.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed NM4 i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner lub Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes

O autorze

Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-nm4-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach