Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa Lock93 (Poradnik usuwania wirusów)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Ransomware

Is Lock93 ransomware related to Locky?

Wirus Lock93 należy do grupy niedawno odkrytych malware szyfrujących pliki. Jest on związany z tymi samymi hakerami, którzy uwolnili zagrożenie suppteam01@yandex.ru. Obecny wirus przedstawia komunikat w dwóch językach – angielskim i rosyjskim. Co więcej, szkodnik ten jest rozpowszechniany za pomocą konia trojańskiego, więc nie należy go lekceważyć. W rzeczywistości, najlepiej będzie jeśli usuniesz Lock93 od razu. Można to zrobić za pomocą aplikacji typu anty-spyware, na przykład Reimage. Więcej informacji na temat usuwania Lock93 można znaleźć poniżej.

Wirusy szyfrujące pliki nie są nowością dla użytkowników internetu. Cerber oraz Locky wciąż rozprzestrzeniają się na całym świecie, ale niewiele ludzi jest świadoma tego, co to ransomware robi. W ostatnich latach, aktywność takich wirusów wzrosła znacząco. Mówiąc o Lock93, nie wyróżnia się w tej kwestii mocno. Podczas korzystania z trojana, wkrada się on do systemu i blokuje wszystkie dane. Można zauważyć dziwne komunikaty systemu Windows ostrzegające o podejrzanych programach działających w tle. Podczas wykonywania jego poleceń, zagrożenie to blokuje wszystkie dane i dodaje rozszerzenie .lock93 do plików. Mimo, że rozszerzenia .Locky i .locked są popularne wśród twórców ransomware; podejrzewa się, że wirus może być generowany przez samych hakerów, którzy ukrywają się w nowych wersjach CrytoLocker.

The image showing Lock93 virus

Wirus rozszerzenia plików .Lock93 wyświetla tekst dwujęzyczny po angielsku i rosyjsku. Nazywa się jako plik ИНСТРУКЦИЯ INSTRUCTION.txt. Groźba domaga 1000 rubli w zamian za pliki. Ofiary powinny skontaktować się z hakerami za pomocą oplaticydadeng@mail.ru by odzyskać pliki. Istnieje również dodatkowy mail podany: zaplatiddeng@yandex. ru. Jak zwykle, grozi się ofierze, aby nie mieszała z plikami, ponieważ może nieodwracalnie uszkodzić ich działanie. Oczywiście, jest to powszechnym zwyczajem wśród twórców ransomware. Należy przystąpić do procesu eliminacji malware Lock93.

W jaki sposóbten wirus się rozprzestrzenia?

Zostało wykryte, że zagrożenie to rozprzestrzenia się na dwa sposoby. Jest skierowany do użytkowników za pośrednictwem spamu. Aby przekonać ofiary, aby otworzyły wiadomość, cyberprzestępcy tworzą fałszywe powiadomienia policji lub raporty podatkowe. Po tym, jak użytkownik kliknie na rzekomy załącznik zawierających faktury lub inne urzędowe raporty, on lub ona aktywuje zagrożenie. W niektórych przypadkach szkodnika Lock93, jego plik wykonywalny znajduje się w pliku explorer.exe. Dzięki zastosowaniu Trojan-Ransom.Win32.Crypmodadv.xda ransomware infiltruje system. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego programu od zabezpieczeń lub twoje oprogramowanie jest przestarzałe, to jest więcej niż wystarczająco szans na występienie porwania przez Lock93.

Strategie usuwania Lock93

Nie zaleca się kombinwania z tym szkodnikiem, ponieważ wykorzystuje skomplikowaną technikę szyfrowania i wykonanywania. Można usunąć wirusa Lock93 korzystając z usług aplikacji anty-spyware, takich jak Reimage lub Malwarebytes. Tylko wtedy, gdy proces się zakończy, można skoncentrować się na odzyskiwaniu plików. W tej chwili nie ma darmowego, potrafiącego rozszyfrować pliki programu opracowanego do tego wirusa, ale można skorzystać z jednego z alternatywnych trybów dekodowania plików. Jeśli wystąpią problemy, które uniemożliwiają ukończenie usunięcia Lock93, wówczas należy wykonać następujące instrukcje. Odzyskać dostęp do komputera. W końcu, zachęcamy do korzystania z naszego przewodnika do odzyskiwania danych.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Lock93:

Usuń Lock93 korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Lock93

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Lock93.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Lock93 korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Lock93. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Lock93

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Lock93 z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Lock93 mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro i jego zalety

Biorąc pod uwagę ostatnią aktywność programów szyfrujących pliki, to narzędzie może być jedną z alternatyw do odzyskania chociaż niektórych plików. W rzeczywistości, jeśli masz dostęp do kopii zapasowych, to nie musisz się martwić o utratę danych.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Lock93.
 • Przywróć je

Czy funkcja Poprzednie Wersje Windows może odzyskać pliki?

Jest to przydatna funkcja, jeśli włączysz Przywracanie systemu.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

W jaki sposób działa ShadowExplorer?

Nawet jeśli obecne zagrożenie może być utworzone w taki sam sposób, jak CryptoLocker, to nie wiadomo, czy usuwa ukryte kopie voluminów. Są one tworzone przez system operacyjny, więc masz kolejną alternatywę do przywracania plików, podczas gdy eksperci IT pracują nad decrypterem.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Lock93 i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-lock93-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach