Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Wirus ransomware GoldenEye. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Ransomware

Ransomware GoldenEye: tylko dla twoich plików

Jeśli przyglądasz się nowościom w dziedzinie IT, wirus GoldenEye nie powinien być zaskakującym zjawiskiem. Pomimo skojarzenia tego wirusa z sequelem filmowej serii o Jamesie Bondzie, zagrożenia cybernetycznego nie należy lekceważyć . To malware jest wersją notorycznie szkodliwego wirusa Petya. Utrzymuje on niski profil przez chwilę, ale wydaje się, że takie sprytne wycofanie jest tylko ciszą przed burzą. Apelujemy, aby rozpocząć usuwanie GoldenEye jak najszybciej, aby uniknąć dalszych szkód. Reimage przyspiesza ten proces. W artykule można także zapoznać się z różnymi opcjami odzyskiwania danych.

Pop kultura, mitologia i wydarzenia polityczne inspirują cyberprzestępców do wymyślania skomplikowanych i zabawnych nazw szkodników. Ponieważ oszuści wybrali taki wyrafinowany tytuł, sama struktura zakażenia cybernetycznego jest również skomplikowana. Odkryty przez użytkownika, gizmo21 komunikat na temat okupu szkodnika GoldenEye zawiera żółtą czaszkę który przypomina swojego poprzednika. Stwierdza on, że dane w dyskach twardych zostały zakodowane za pomocą skomplikowanej metody szyfrowania na poziomie wojskowym. Najprawdopodobniej jest to kombinacja algorytmów AES i RSA. Ponieważ pierwotna wersja Petya została ostatecznie rozwiązana, oszuści nie zrezygnowali z umacniania bardziej złożonej wersji . W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, gdy ransomware Mischa został stworzony w celu, by Petya przejął kontrolę nad komputerem poprzez nadpisanie ustawień MBR (Master Boot Record) .

The image of Goldeneye ransomware

Ten program zarządza procesami rozruchowymi. W skrócie, malware GoldenEye szyfruje pliki w pierwszej kolejności tak, że wirus ten może uzyskać dostęp administracyjny. Wszystkie pliki zostaną oznaczone rozszerzeniem zawierającego 8-cyfrowy kod zkładający się w losowych liczb. Później szkodnik siłą restartuje urządzenie i rozpoczyna szyfrowanie dysku Master File Table. Prowadzi to do całkowitego zablokowania plików. Podobnie jak w poprzednich wersjach, szkodnik wyświetla fałszywy komunikat systemu Windows o konieczności naprawy systemu. Powiadomienie ostrzega, aby nie ignorować okna, ponieważ może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia. Jednakże, należy zachowywać się w odwrotnym kierunku i zakłócać proces działaia szkodnika. W wiadomości your_files_are_encrypted.txt, ofiary są instruowane, aby znaleźć dostęó do sieci Tor i dokonać płatności. Zwykle wymagają 1,3 BTC równoważnej około 1000 USD. Nie trzeba dodawać, że to nierozsądne, aby płacić oszustom, ponieważ oszuści zdobywają oszałamiające ilości pieniędzy z biznesu ransomware i istnieje zbyt mało doniesień o zwróceniu danych [por 4].

The hardisks of your computer have been encrypted with an military grade encryption algorithm. There is no way to restore your data without a special key. You can purchase this key on the darknet page shown in step 2.
To purchase your key and restore your data, please follow these three easy steps:
1. Download Tor Browser . If you need help please google for “access onion page”.
2. Visit one of the following pages with the Tor browser :
[page link] [page link] 3. Enter your personal decryption code there:
[address]

If you already purchased your key, please enter it below.

Preferencje przesyłania

Jak typowo dla takiego rodzaju wirusów, porwanie przez GoldenEye odbywa się po tym, jak ofiara otworzy zainfekowany e-mail i włączy ustawienia makr . Najnowszą wersję tego szkodnika wykryto się w języku niemieckim. Jak typowo dla tego szkodnika, ładunek jest ukryty w fałszywym raporcie w załączniku. Sama wiadomość jest zatytuowana jako Bewerbung i odnosi się do ofiary w formalny sposób. Może ukryć się w następujących plikach z rozszerzeniem .xls: Wiebold-Bewerbung.xls, Meinel-Bewerbung.xls, Seidel-Bewerbung.xls, Wüst-Bewerbung.xls, Born-Bewerbung.xls i Schlosser-Bewerbung.xls. Potem, gdy zostaną one otwarte, zostaniesz poproszony o umożliwienie działania treści. Podobnie ransomware aktywuje ciągi base64 by umożliwić dalsze postępowanie z szyfrowaniem. Co do porad profilaktycznych, nie spiesz się otwierać żadnych wiadomości e-mail, nawet jeśli mogą one być wysłane przez FBI lub biuro policji. Zweryfikuj nadawcę przed otwieraniem jakichkolwiek załączników.

Czy istnieje sposób, aby zatrzymać ransomware Goldeneye?

Po pierwsze, trzeba wyeliminować złośliwe oprogramowanie szyfrujące pliki. W tym celu, można zatrudnić narzędzie anty-spyware, na przykład Reimage lub Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes. Upewnij się, że definicje wirusów są zaaktualizowane na oprogramowaniu, by móc całkowicie usunąć wirusa GoldenEye. Tylko wtedy, gdy ten proces się zakończy, można przejść do opcji odzyskiwania danych. Dostarczamy kilka z nich dla Twojej wygody. Jeśli nie możesz ukończyć usuwania GoldenEye powodu zablokowanego ekranu lub nie odpowiadającego komputera, nie panikuj i skorzystaj z naszych wskazówek. Ponieważ Petya zostało złamane po pewnym czasie, nowa wersja może zostać rozwiązana w końcu, choć może to trochę potrwać.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa GoldenEye:

Usuń GoldenEye korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń GoldenEye

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie GoldenEye.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń GoldenEye korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem GoldenEye. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie GoldenEye

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania GoldenEye z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez GoldenEye mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Wybranie Data Recovery Pro

Program ten może być jedną z ostatnich okazji do odszyfrowania plików, ponieważ nie ma w danej chwili dedykowanego programu deszyfrującego.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu GoldenEye.
 • Przywróć je

Co to jest opcja Poprzedniej Wersji Windows?

Jest to funkcja załączona na stałe w systemie Windows OS. Jest szansa na przywrócenie każdego pliku, postępując zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami poniżej.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

NA ile skuteczny jest ShadowExplorer?

Ten program daje większe prawdopodobieństwo, ponieważ przywraca pliki poprzez dostęp do kopii woluminów. Jest to skuteczny sposób, aby przywrócić pliki, o ile ransomware nie usunie tych kopii wcześniej.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed GoldenEye i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner lub Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes

O autorze

Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-goldeneye-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach