Usuń wirusa FenixLocker (Darmowe instrukcje)

Instrukcja usuwania wirusa FenixLocker

Czym jest Wirus ransomware FenixLocker?

Sposób działania wirusa ransomware FenixLocker

Wirus FenixLocker, znany również jako wirus ransomware centrumfr@india.com, jest jeszcze następnym krypto-ransomware infekującym komputery, który rozprzestrzenia się w alarmującym tempie. Może po cichu wejść do systemu komputerowego poprzez wykorzystanie luk w oprogramowaniu przestarzałym i przy braku ochrony antywirusowej. Po tym, jak Fenix Locker dostanie się do wnętrza systemu, aktywuje się i rozpoczyna szyfrowanie danych z szyfrowaniem AES, przekształcając przydatne pliki na uszkodzone dane, które nie mogą być otwierane lub manipulowane w dowolny sposób. Poza tym, zmienia także nazwę tych plików poprzez dodanie do nich rozszerzenia plików .centrumfr@india.com!!. Może trwać od jednej do kilku godzin, aby zaszyfrować wszystkie pliki, a po jego zakończeniu, wirus tworzy żądanie okupu i zapisuje je na pulpicie komputera. Z jakiegoś powodu, twóry wirusa nazwali notatkę jako okup CryptoLocker.txt albo Help to decrypt.txt. Może korzystać z nazwy sławnego CryptoLocker’s by przestraszyć ofiary i je zmylić, co ma im wmówić, że wirus nazywa się Cryptolocker i że powinni oni szukać informacji o nim w internecie. Nota okupu zawiera następujące informacje:

All of your files are encrypted, to decrypt them write me to centrumfr@india.com
Your key: [Victim’s ID]

Wiemy już wszystko, co dzieje się po tym, jak ofiary wyślą list do podanego adresu e-mail – oszuści proszą ich, aby zapłacili za pośrednictwem systemu płatności Bitcoin przy użyciu przeglądarki Tor. Proszę nie rozpoczynaj szukania swojego portfela i karty bankowej, ponieważ nie powinieneś płacić okupu. Nie tylko dlatego, że nie chcesz wspierać przestępców poprzez finansowanie ich projektów, ale także dlatego, że istnieje darmowy decrypter FenixLocker już opublikowany. Można go użyć do odzyskania wszystkich plików. Przed użyciem tego narzędzia, jest wysoce zalecane, aby wyeliminować złośliwe oprogramowanie z systemu za pomocą oprogramowania anty-malware. Na przykład, można użyć FortectIntego, aby usunąć wirusa FenixLocker. Nie zaleca się decydować się na ręczne usuwanie FenixLocker, ponieważ mogą to zrobić tylko zaawansowani specjaliści IT, którzy wiedzą, jak radzić sobie z takimi wirusami i gdzie przestępcy mają tendencję, aby zapisywać szkodliwe składniki. Jeśli nie masz doświadczenia w radzeniu sobie ze złośliwym oprogramowaniem, lepiej skorzystać z profesjonalnego oprogramowania do usuwania wirusów zamiast ręcznej metody.

W jaki sposób wirus ten zainfekował mój komputer?

Ransomware FenixLocker rozprzestrzenia się za pośrednictwem Internetu jako plik ukryty wyglądający bezpiecznie, innymi słowy, próbuje wykorzystać technikę konia trojańskiego. Może być dodany do zainfekowanych wiadomości e-mail wysyłanych przez przestępcę do ofiary; może również wprowadzić się na system po zainstalowaniu fałszywej aktualizacji Java. Poza tym, teraz przestępcy są tak zaawansowani, że mogą zarazić nawet legalne strony poprzez dostarczanie reklam zawierających malware; oni także wykorzystują zestawy do wykorzystania luk w oprogramowaniu, które ofiara zainstalowała na swoim komputerze. Jedynym sposobem, aby zapobiec tego rodzaju szkodliwym programom atakującym system jest stworzenie niezawodnego oprogramowania ochronnego i unikanie odwiedzania podejrzanych domen, otwierania wątpliwych maili lub klikania natrętnych reklam. Jest to również dobry pomysł, aby włączyć automatyczne aktualizacje, aby umożliwić programom automatyczne instalowanie najnowszych aktualizacji – w ten sposób będziesz mieć pewność, że są one mniej podatne na zagrożenia komputerowe i nie mogą być wykorzystane tak łatwo.

Jak mogę usunąć wirusa FenixLocker z zainfekowanego komputera?

Trzeba usunąć wirusa FenixLocker z systemu natychmiast, jeśli nie chcesz, by wędrował przez system i uszkodził go jeszcze bardziej. Dopiero po całkowitym usunięciu tej infekcji można użyć bezpłatnego narzędzia deszyfrowania FenixLocker i przywrócić zaszyfrowane dane. Jeśli jeszcze nie rozpocząłeś usuwania FenixLocker, przeczytaj poniższe instrukcje, aby upewnić się, jak uruchomić oprogramowanie anty-malware poprawnie i pozwolić mu znaleźć tego wirusa dla Ciebie.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa FenixLocker

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń FenixLocker korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem FenixLocker. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie FenixLocker

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania FenixLocker z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez FenixLocker mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Użyj dekryptera FenixLocker

Aby przywrócić pliki zaszyfrowane przez FenixLocker, usuń infekcję przy użyciu instrukcji podanych powyżej. Następnie pobierz narzędzie FenixLocker decryption tool, zainstaluj ją i przeciągnij przykładowy zaszyfrowany plik do niego. Następnie program rozszyfrowujący będzie uporządkowywał hasła deszyfrowania potrzebne do odszyfrowania reszty danych.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed FenixLocker i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach