Skala niebezpieczeństwa:  
  (86/100)

Usuń wirusa EnCrypt (Zawiera Metody Odszyfrowywania) - Poprawione instrukcje

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Ransomware

Wirus ransomware EnCrypt dodaje rozszerzenie .en do zaszyfrowanych plików i żąda 50$ okupu

Strona potwierdzenia okupu EnCrypt

Wirus ransomware EnCrypt to złośliwy program komputerowy nakierowany na zepsucie wszysystkich plików w systemie i dodanie do nich rozszerzenia .en. Malware ten szyfruje pliki w celu domagania się okupu, pozostawia więc żądanie okupu zwane READ_THIS_FILE.txt na pulpicie.

Żądanie okupu zawiera typową informację od twórców ransomware mówiącą o zaszyfrowaniu wszystkich dokumentów, zdjęć i innych cennych dla użytkownika plików. By otrzymać dekryptor, ofiara ma za zadanie zapłacić okup w wysokości 50 dolarów w kryptowalucie Bitcoin.

Wirus namawia ofiarą do instalacji przeglądarki Tor, by dostać się do strony opłat. Strona ta nie jest dostępna dla każdego – ofiara musi wpisać swój ID, adres portfela Bitcoin, z którego zapłacony był okup oraz email.

Cyberoszuści obiecują wysłać klucz deszyfrujący w ciągu 24-48 godzin (1-2 dni). Nie ma jednak informacji na temat ofiar  tego wirusa, które zapłaciły okup i odszyfrowały te pliki. My zaś zalecamy usunięcie wirusa EnCrypt i przemyślenie alternatywnych opcji odzyskania plików.

Ransomware nie jest standardowym programem. Z tego powodu nie popieramy prób ręcznego usunięcie problemu – w taki sposób możesz narobić więcej szkody niż pożytku. Jeśli szukasz bezpiecznego sposobu na usunięcie EnCrypt, zaopatrz się w dobry program anty-malware. Przeskanuj system z pomocą ReimageIntego, by zidentyfikować i usunąć złośliwe elementy.

Wirus ransomware EnCryptWirus ransomware EnCrypt domaga się okupu w wysokości 50 dolarów. Wirus dodaje rozszerzenie .en do wszystkich zaszyfrowanych plików.

Żródło infekcji

Wiele ofiar ransomware ma problem ze zidentyfikowaniem źródła infekcji. Możemy tylko powiedzieć, że głównym nośnikiem ataków ransomware jest złośliwy spam. Bądź więc niezwykle ostrożny podczas otwierania wiadomości elektronicznych od nieznanych Tobie osób. Zalecamy nawet trzymanie się od takich wiadomości z daleka.

Przestępcy bardzo dobrze podszywają się pod pracowników renomowanych firm – mogą przez to łatwo nakłonić Cię do otworzenia załączników. Nie spiesz się z otwieraniem dołączonych plików póki nie jesteś w 100% pewny, że nadawca nie jest powiązany ze światem cyberprzestępczym. Po więcej porad związanych z bezpieczeństwem, warto odwiedzić stroną NoVirus UK.

Jeśli masz wątpliwości, zadzwoń do firmy, która wysłała Tobie e-maila i zapytaj się, czy to ich wiadomość. Obecność oficjalnego loga firmy nie oznacza natychmiastowo, że treść pochodzi z rzetelnego źródła!

Usuwanie ransomware'a EnCrypt ransomware i dekrycja plików .en

Ważnym jest, by usunąć wirusa EnCrypt tak szybko, jak to możliwe. Nigdy nie wiesz, czy zaatakował komputer w pojedynkę czy wraz z innym złośliwym kodem takim, jak trojany. Z tego powodu sugerujemy pełny skan systemu z pomocą programu  anty-malware.

Jednakże, nawet programy antymalware mogą nie dać sobie rady w bezpośrednim starciu z potężnymi wirusami. Z tego powodu musisz dokonać małej zmiany w komputerze przez uruchomieniem programu anty-malware. Przewodnik eliminacji ransomware'a EnCrypt wyjaśnia, jak uruchomić twój komputer w nalezyty sposób, by zapewnić płynną procedurę usuwania wirusa. Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się ich zadać.

Po usunięciu wirusa będziesz musiał rozszyfrować wszystkie pliki z rozszerzeniem .en. Może być to ciężkie zadanie, stąd sugerujemy poniższe sposoby odzyskania danych.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa EnCrypt:

Usuń EnCrypt korzystająć z Safe Mode with Networking

Usuwanie wirusa ransomware może być ciężkim zadaniem. Ostrożnie wykonaj wszystkie polecenia zawarte w instrukcji.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń EnCrypt

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie EnCrypt.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń EnCrypt korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem EnCrypt. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie EnCrypt

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania EnCrypt z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Niestety, na chwilę obecną nie ma żadnych narzędzi zdolnych w pełni rozszyfrować pliki .en. Jednakże, jest kilka sposobów, które warto przetestować.

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez EnCrypt mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro

Wykorzystaj Data Recovery Pro do odnalezienia plików możliwych do odzyskania.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu EnCrypt.
 • Przywróć je

Shadow Explorer

Wykorzystaj Shadow Explorer do odnalezienia plików możliwych do odzyskania. Miej na uwadze to, że to narzędzie będzie działać tylko, jeśli wirus nie usunał poprzednich wersji plików.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed EnCrypt i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-encrypt-ransomware-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: EnCrypt ransomware virus