Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Wirus ransomware Cryakl. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Ransomware

Co powinieneś zrobić, jeżeli wirus ransomware Cryakl ransomware zainfekował twój komputer?

Niestety, wirus Cryakl jest kolejnym ransomware zdolnym do infiltracji komputera, a następnie blokowania najbardziej cennych informacji. Wygląda na to, że wirus jest następną wersją innych znanych wirusów szyfrujących pliki. Koduje on pliki osobiste wykorzystując metodę szyfrowania AES, która jest matematycznie skomplikowanym zestawem kodów. Nie rozważaj płacenia okupu, bo nie powinieneś polegać na sumieniu hakerów, aby przywrócić swoje pliki. Zamiast tego, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak usunąć wirusa ransomware Cryakl. Zacznij uruchamiając skanowanie systemu przy użyciu Reimage.

To wirtualne zagrożenie pojawiło się w pierwszych tygodniach kwietnia. Było uspokojone na kilka miesięcy, ale wydaje się, że ponownie weszło do światła dziennego. Szkodnik ten jest bardzo dyskretny, ponieważ nie ujawnia wiele informacji o swoich zamiarach, ani jego wymaganiach. Wirus uruchamia swoje szkodliwe pliki, może to być schvost.exe lub inny plik, który przypomina zwykły i prawidłowy plik systemowy. Potem rozpoczyna poszukiwania plików pasujących do rozszerzeń z poniższej listy:

.dif, .dip, .djv, .djvu, .doc, .docb, .docm, .docx, .dot, .dotm, .dotx, .dtd, .dwg, .dxf, .eml, .eps, .fdb, .fla, .flv, .frm, .gadget, .gbk, .gbr, .ged, .gif, .gpg, .gpx, .gz, .h, .htm, .html, .hwp, .ibd, .ibooks, .iff, .indd, .jar, .java, .jks, .jpg, .js, .jsp, .key, .kml, .kmz, .lay, .lay6, .ldf, .lua, .m3u, .m4a, .m4v, .max, .mdb, .mdf, .mfd, .mid, .mkv, .mml.

The image revealing Cryakl virus

Wirus ten głównie atakuje najpopularniejsze formaty, by wyrządzić jak najwięcej szkód, jak to możliwe. Co więcej, niektóre wersje tego wirusa dodają rozszerzenie .cryakl do uszkodzonych plików, dzięki czemu nie można odróżnić chorych i bezpiecznych plików. Z powodu, że malware Cryakl wykorzystuje zestaw dwóch powiązanych kodów matematycznych, wydaje się, że nie ma innego sposobu, aby odzyskać pliki z wyjątkiem zapłacenia żądanego okupu. Można jednak pominąć tę opcję, ponieważ eksperci od Kaspersky IT wydali darmowy Cryakl Decryptor.

W jaki sposób wirus ten przejmuje kontrolę nad urządzeniem?

Wspólną strategią wśród większości hakerów jest rozpowszechnianie złośliwego oprogramowania poprzez przerażającą ilość wiadomości spamowych. Niestety, technika ta wciąż okazuje się bardzo korzystna. Cyberprzestępcy stali się tak oszczędni, że są w stanie wysłać fałszywe e-maile, które wyglądają jak wysyłane z firm transportowych, celnych i instytucji lokalnych. Użytkownicy, którzy nie napotykali się wcześniej na i nie są świadomi ich możliwości dystrybucyjnych, otwierają takie e-maile tylko aby dowiedzieć się później, że ransomware Cryakl lub inne zagrożenie szyfrujące pliki dostało się do systemu. Tak więc, nawet FBI zachęca do utzymaniu ostrożności i unikaniu zaglądania na podobnych wiadomości spamowych. W razie wątpliwości należy zapytać daną firmę lub instytucję bezpośrednio by uniknąć dalszych możliwych szkód spowodowanych przez złośliwe oprogramowanie. Tak więc, w końcu, przejdźmy do usuwania Cryakl.

Czy mogę efektywnie usunąć Cryakl?

Gdy ransomware przejmie kontrolę nad komputerem, proponujemy użytkownikom przejście do automatycznej jego eliminacji. Zainstaluj narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, na przykład Reimage lub Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security i zaktualizuj go. Później rozpocznij skanowanie systemu operacyjnego. Po zakończeniu tego procesu, program wykona całkowite usunięcie Cryakl. Potem może wymagać ponownego uruchomienia urządzenia. Należy pamiętać, że aplikacje anty-spyware nie mogą dekodować plików, a jedynie usunąć samego wirusa. Do dekodowania plików, można użyć dekodera podanego poniżej. Wreszcie, jeśli nie możesz uruchomić aplikacji od bezpieczeństwa, należy sprawdzić wytyczne odzyskiwania dostępu podane poniżej.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Wirus ransomware Cryakl zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Wirus ransomware Cryakl. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus ransomware Cryakl (2016-11-15)
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa Wirus ransomware Cryakl (2016-11-15)

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Cryakl:

Usuń Cryakl korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Cryakl

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Cryakl.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Cryakl korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Cryakl. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Cryakl

O autorze

Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-cryakl-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach