Usuń wirusa ACCDFISA v2.0 (Zawiera Metody Odszyfrowywania) - Poprawione instrukcje

Instrukcja usuwania wirusa ACCDFISA v2.0

Czym jest Wirus ransomware ACCDFISA v2.0?

Wirus ACCDFISA v2.0 i w jaki sposób blokuje on twoje pliki

ACCDFISA v2.0 ransomware virus

Wirusy ransomware często podlegają sporemu rozwojowi, dopóki ich twórcy są zadowoleni z wyniku ich działania. Wirus ACCDFISA to jeden z tych programów, a ostatnio jego druga, lepsza wersja nazywana ransomware v2.0 ACCDFISA uderzyłą internet. Znana również jako wirus Anti-Child Porn Spam Protection, ta infekcja jest dość niezwykła, ponieważ nie korzysta z szyfrowania rzeczywistego by zablokować pliki ofiary. Można by pomyśleć, że twórcy wirusa mogli poprawić tę kwestię w najnowszym wydaniu.

Niemniej jednak, podobnie jak w poprzedniej wersji, dane ofiary są zamienione na spakowane i chronione hasłem pliki exe. Pomimo niezwykłego szyfrowania, odzyskiwanie plików jest takie samo jak w przypadku innych ataków ransomware. Tylko hakerzy mają klucz do odszyfrowania zablokowanych danych i ofiary muszą zapłacić, aby odzyskać w swoje ręce ich własne pliki.

Niestety, nawet zapłacenie okupu nie zawsze skończy się udanym odzyskaniem plików. Zazwyczaj hakerzy nie mają zamiaru pomagać użytkownikom odzyskać swoje dane z powrotem i po prostu znikają tak szybko jak tylko okup został zapłacony.

Jedyną rzeczą pocieszającą jest to, że tego ekspertom od wirusów ransomware już udało się ominąć szyfrowanie jego pierwotnej wersji, więc to tylko kwestia czasu, kiedy narzędzie deszyfrowania do najnowszej wersji zostanie odkryte.

W międzyczasie, masz czas na usunięcie ACCDFISA v2.0 z komputera. Pamiętaj, że tylko profesjonalne oprogramowanie antywirusowe, takie jak FortectIntego może pomóc pozbyć się tego wirusa, nie powodując dodatkowych obrażeń komputerowi.

ACCDFISA v2.0 ransomware virus

Funkcjonalność szyfrowania plików jest być może pojedynczą cechą, która odróżnia ten wirus od reszty infekcji ransomware. W przeciwnym przypadku, działa bardzo podobnie: wchodzi on do komputerów za pomocą oszustwa i zaczyna skanowanie ich pod kątem z góry określonych danych, przekształcając je do plików rar.

Podobnie jak w większości podobnych wirusów ACCDFISA v2.0 zmienia także nazwy plików. Zakażone tytuły plików wskazują na tożsamość ofiary i adres e-mailowy, do którego ten identyfikator musi być wysłany w celu odzyskania plików. Również ACCDFISA jest ransomware blokującym ekran, więc gdy go wpuścisz do komputera, używanie zainfekowanej maszyny będzie niemożliwe.

Regularne funkcje Windows stają się niedostępne, jak tylko ten wirus dostanie się do rejestru uruchamiania systemu Windows aby zainicjować proces c:\\svchost.exe tak szybko, jak tylko komputer jest uruchomiony. Ekran blokady pozwala hakerom dostarczyć informacje o okupie do zainfekowanych ofiar i zachęca je do podjęcia działań w celu odzyskania swoich plików lub odzyskania dostęp do komputera w ogóle.

Niestety, mniej świadomi użytkownicy wykonują te polecenia, a ostatecznie zostają oszukani. Jeśli nie chcesz stracić pieniędzy lub uszkodzić swojego komputera, tym bardziej, zacierz się za usuwanie ACCDFISA v2.0 natychmiast. To może nie być łatwe, ale mamy kilka zaleceń przygotowanych dla Ciebie na końcu tego artykułu, w przypadku jeżeli wynikną jakieś problemy.

Czy jest możliwe odzyskanie danych po ataku tego szkodnika?

Kiedy zarazisz się wirusem ransomware, to nic dziwnego, że pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy jest odzyskiwanie danych. Możesz się nazwać szczęściarzem, jeśli zostaniesz zakażony wirusem, który został już odszyfrowany przez ekspertów komputerowych, ale ACCDFISA v2.0 lub inne infekcje wirusowe atakujące obecnie komputery nie wszystkie są rozszyfrowane, czyli jesteś w poważnych tarapatach.

Oczywiście, można czekać, aż narzędzie deszyfrowania zostanie wymyślone, choć może to zająć trochę czasu. Można również zastosować technologie odzyskiwania danych i spróbować zrobić to za pomocą narzędzi takich jak PhotoRec, R-Studio lub Kaspersky virus-fighting utilities, jednak ta metoda nie wykazuje dużego wskaźnika sukcesu.

Tak więc, jeśli pliki są naprawdę ważne dla Ciebie, należy zawsze wykonać kopię zapasową i przechowywać ją w bezpiecznym miejscu, najlepiej na zewnętrznym napędzie pamięci masowej i nie będzie trzeba się martwić o ich bezpieczeństwo.

Sugestie usuwania ACCDFISA v2.0:

Jak już wcześniej wspomniano, istnieje kilka sposobów, na które można spróbować odzyskać pliki zaszyfrowane przez ACCDFISA v2.0. Ale to, co powinieneś wiedzieć zanim zanurzysz się w odzyskiwaniu danych jest to, że infekcja musi być całkowicie wyeliminowana z komputera przed próbą któregokolwiek z proponowanych rozwiązań odzysku.

Można usunąć ACCDFISA v2.0 z komputera bezpiecznie za pomocą narzędzi do walki z wirusami. Pamiętaj jednak, że wirusy ransomware nie są regularnymi porywaczami przeglądarki lub zakażeniami adware i mogą stanąć do walki, zanim uda Ci się ich pozbyć.

W przypadku, gdy narzędzie antywirusowe zmaga się z usunięciem v2.0 ACCDFISA, sprawdź szczegółowe instrukcje na końcu tego artykułu. Dopiero po pozbyciu się wirusa i tylko wtedy można spróbować odzyskiwania danych.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa ACCDFISA v2.0

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń ACCDFISA v2.0 korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem ACCDFISA v2.0. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie ACCDFISA v2.0

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed ACCDFISA v2.0 i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach