Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Qip.ru (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Wrz 2018

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Qip.ru to podejrzana wyszukiwarka działająca jak porywacz przegladarki

Wirus Qip.ru

Qip.ru to rosyjska wyszukiwarka dostarczająca też na swoją stroną najnowsze wiadomości. Może wyglądać na użyteczne i przydatne narzędzie na pierwszy rzut oka – w rzeczywistości jest jednak porywaczem przeglądarki. Strona ta może pojawić się przy uruchamianiu przeglądarki bez pytania o zgodę – zapobiega też ona zmianom strony domyślnej. Co więcej, później doświadczysz różnych problemów związanych z przekierowaniami.

Podsumowanie
Nazwa Qip.ru
Typ Browser hijacker
Poziom zagrożenia Średni. Może zmieniać ustawienia przeglądarki o wyświetlać niebezpieczne treści
Cele Rosyjskojęzyczni użytkownicy komputerów
Dystrybucja Мессенджер QIP IM (QIP IM Messenger), Скриншот QIP Shot (QIP Shot Screenshot), Браузер QIP Surf (QIP Surf Browser) i inne podejrzane programy rozpowszechniane poprzez bundling oprogramowania
Objawy Zastąpiona strona domowa i domyślna wyszukiwarka, pojawianie się agresywnych reklam, instalacja nieznanych pasków narzędzi, wtyczek lub rozszerzeń
Aby usunąć Qip.ru, zainstaluj ReimageIntego i uruchom pełny skan systemu

Wyszukiwarka ta jest promowana przez bazującą na Chromium przeglądarkę zwaną QiP Surf oraz inne aplikacje. Po instalacji, ustawia adres hxxp://Qip.ru jako stronę domową, oraz search.qip.ru jako główną wyszukiwarkę. Problem jest jeden – program ten próbuje pojawić się w systemie niezauważanie, z pomocą bundli oprogramowania.

Wyszukiwarka Qip.ruWirus Qip.ru zmusza do korzystania z niezaufanej wyszukiwarki, która może być bezużyteczna bądź dostarczaś niebezpieczne treści

Na zaatakowanym urządzeniu, wirus Qip.ru działa tak, jak porywacz przeglądarki i może spowodować następujące zmiany:

 • modyfikacja ustawień systemowych;
 • modyfikacja ustawień przeglądarki;
 • zmiana strony domowej, wbudowanej wyszukiwarki i adresu nowej karty;
 • przekierowania na podejrzane strony;
 • zwiększona liczba reklam i wyskakujących okienek;
 • cicha instalacja niepożądanych wtyczek lub rozszerzeń.

Wirus Qip czyni przeglądanie sieci ciężkim i irytującym zadaniem. Zaatakowana przeglądarka może ulegać awariom i sę zawieszać przez cały czas. Poza tym, ryzykujesz wylądowaniem na złośliwą stronę bądź kliknięciem na fąłszywą reklamę.

Porywacz Qip.ruPorywacz Qip.ru nie tylko oferuje wyszukiwarkę, ale dostarcza też najnowsze, rosyjskie wiadomości.

Porywacze przeglądarek oraz inne potencjalnie niepożądane programy, są często wykorzystywane do rozpowszechniania szkodliwych treści. Twórcy tego narzędzia nie przejmują się, z kim współpracują oraz jakie treści są udostępniane użytkownikom. Interesują się oni tylko przychodem, jaki przyjdzie po kliknięciu reklamy przez użytkownika.

Potencjalnie niebezpieczne bądź bezużyteczne treści mogą znaleźć się także w wynikach wyszukiwania. Dlatego możesz nie być w stanie znaleźć potrzebnych informacji poprzez qip.ru. Porywacz może zastąpić linki oraz załączać zewnętrzne strony płacące za wzrost ruchu. Dlatego, jeśli aplikacja nie spełnia swojej pierwotnej funkcji, czemu ma być zainstalowana?

Porywacz przeglądarki Qip.ruPorywacz przeglądarki Qip.ru może zbierać różne informacje o użytkowniku i dzielić się nimi z reklamodawcami

Jesli potrzebujesz kolejnego powodu, by usunąć Qip.ru – aplikacja ta jest w stanie zbierać różne informacje na temat użytkowników oraz prawdopodobnie udostępnia je bądź sprzedaje stronom trzecim. Dlatego, twoje preferencja przeglądania, historia, kliknięte reklamy, lokalizacja, wyszukiwane hasła i inne dane nieidentyfikujące jednoznacznie użytkownika mogą być katalogowane w dalszych celach marketingowych.

Usunięcie Qip.ru może ochronić Cię przed nadchodzącym atakiem reklam. Wszystko, czego musisz dokonać, to skan urządzenia programem ReimageIntego bądź innym anty-malwarem oraz zresetować przeglądarki tak, jak wyjaśniliśmy na końcu artykułu.

Wirus QipQip.ru to podejrzana strona będąca w stanie przechwycić popularne przeglądarki.

“Rozpakowuj” freeware'y oraz shareware'y, by unikać instalacji niepożądanych programów

Wspomniana wyszukiwarka rozpowszechnia się z kilkoma rosyjskimi aplikacjami:

 • Мессенджер QIP IM (QIP IM Messenger)
 • Скриншот QIP Shot (QIP Shot Screenshot)
 • Браузер QIP Surf (QIP Surf Browser)

Porywacz przeglądarki QipWyszukiwarka Qip rozpowszechnia się z różnymi darmowymi programami

Nie mamy złudzeń, że możesz ich unikać i nie korzystałeś z oficjalnej strony tych aplikacji. Ich twórcy korzystają też jednak z innej techniki, nazywanej bundlingiem oprogramowania. znaczy to, że narzędzia ta mogą być dołączone do innych programów freeware lub shareware – musisz więc sprawdzić każdy program przed kliknięciem „Instaluj”. W tym celu:

 • Pobieraj programy z zaufanych źródeł pobierania;
 • Czytaj warunki użytkowania i politykę prywatności;
 • Korzystaj z instalacji Zaawansowanej/Własnej zamiast Szybkiej/Zalecanej;
 • Odznacz wszystkie domyślnie zaznaczone dodatki.

Eliminacja Qip.ru

Usunięcie Qip.ru wymaga deinstalacji podejrzanych rozszerzeń przeglądarki oraz aplikacji. Poniżej znajdziesz poradnik, który pomoże zlokalizować i wyeliminować kompletnie to cyberzagrożenie z przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox i innych, a także z komputerów Windows i Mac.

Dodatkowo, możesz usunąć Qip.ru z pomocą programu antymalware. Większość zaufanych aplikacji ochronnych może wyeliminować to zagrożenie w ciągu paru minut. Wciąż jednak zalecamy dodatkowo reset przeglądarek.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Qip.ru:

Usuń Qip.ru z rodziny systemu Windows

Odinstaluj Мессенджер QIP IM (QIP IM Messenger), Скриншот QIP Shot (QIP Shot Screenshot) oraz Браузер QIP Surf (QIP Surf Browser) z komputera. Jeśli widzisz inne podejrzane aplikacje, także się ich pozbądź:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Qip.ru oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Qip.ru lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Qip.ru ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Qip.ru z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimQip.ru czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Qip.ru z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Qip.ru oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Qip.ru. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Qip.ru z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Qip.ru powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Qip.ru z Mozilla Firefox (FF)

Zresetuj Mozillę Firefox i odinstaluj bezużyteczne rozszerzenia, by pozbyć się Qip.ru:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Qip.ru oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Qip.ru. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Qip.ru z Google Chrome

Skorzystaj z tych kroków, aby wyeliminować tego porywacza z Google Chrome:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Qip.ru oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Qip.ru. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Qip.ru z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Qip.ru i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Qip.ru to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Qip.ru. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-qip-ru-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Qip.ru virus