Usuń wirusa Ps4ux.com (Poradnik) - Poradnik prostego usuwania

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Instrukcja usuwania wirusa Ps4ux.com

Czym jest Wirus Ps4ux.com?

Co powinieneś wiedzieć na temat wirusa przekierowującego Ps4ux.com?

Wirus Ps4ux.com odnosi się do złośliwej strony internetowej, która przede wszystkim dotyczy przeglądarek internetowych i ma na celu zmianę ich ustawień. Zakażenie to znane jest jako oprogramowanie reklamowe lub po prostu wirus przekierowujący, który może zainfekować przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge i inne przeglądarki. Zwykle to oprogramowanie reklamowe przypisuje Ps4ux po otwarciu przeglądarki jako domyślną stronę główną zainfekowanych przeglądarek lub przekierowuje użytkowników przez tę domenę, gdy próbują uzyskać dostęp do innych stron internetowych. Oczywiście, ta czynność nie jest dozwolona przez właściciela komputera; Więc z pewnością może być uważana za złośliwa. Takie wirusy jak Ps4ux.com mają tendencję do losowego otwierania nowych okien przeglądarki lub kart, które zawierają reklamy, strony internetowe lub strony pobierania oprogramowania. Taka nieoczekiwana aktywność często prowadzi użytkownika do przypadkowego kliknięcia niektóre treści i kończenia w różnych miejscach w internecie. Nie ma tragedii, jeśli te witryny są bezpieczne: możesz po prostu nacisnąć przycisk „Zamknij” i przejść dalej. Niemniej jednak, wirusy reklamowe są znane ze współpracy z różnymi stronami, z których niektóre mogą być podejrzane. Tak więc wylądowanie na takich witrynach może spowodować niepożądane pobieranie plików na dysk twardy i oszustwa próbującego wyłudzić dane lub pieniądze. Nie należy czekać, aż się to zdarzy, tylko od razu usunąć Ps4ux.com z komputera. Aby przyspieszyć tę procedurę, przeskanuj urządzenie za pomocą ReimageIntego lub innego profesjonalnego oprogramowania antywirusowego.

Ilustracja prezentująca wirus Ps4ux.comWirus Ps4ux.com jest nieprzewidywalną infekcją przeglądarki, która może nieoczekiwanie przekierować użytkowników na różne strony internetowe i promować sponsorowaną treść, wstrzykując odwiedzane witryny z reklamami.

Mówiąc o reklamach z serwisu Ps4ux.com, powinniśmy zwrócić uwagę, że gdy wirus przejmuje kontrolę nad przeglądarką, wykorzysta ją do szerzenia różnych promowanych treści online, a nie tylko typowych reklam typu pop-up, banerów lub reklam wideo. Reklamy Ps4ux.com są umieszczane w tekście odwiedzonych witryn jako hiperłącza , a niektóre z nich mogą naśladować powiadomienia systemowe lub programowe, zachęcając do pobierania aktualizacji lub skanowania urządzenia pod kątem złośliwego oprogramowania . Nie należy podejmować żadnych takich powiadomień, które pojawiają się podczas przeglądania online jako pewne. Najprawdopodobniej są one dostarczane przez reklamy, które mają na celu generowanie dochodów za kliknięcie (pay-per-click) dla jego twórców, pomijając konsekwencje, jakie może mieć reklama i trwała kwestia przekierowania do serwisu Ps4ux.com. Ponownie, możemy tylko zaproponować przeprowadzenie usuwania Ps4ux.com, aby zatrzymać lub zapobiec temu problemowi, zanim się wyrwie spod kontroli.

W jaki sposób to adware prześlizgnęło się do mojego PC?

Deweloperzy porywaczy przeglądarki, adware i innych PUP nie są miłośnikami eksperymentów i często wybierają te same stare techniki, aby rozpowszechniać złośliwe oprogramowanie w około. To samo dotyczy Ps4ux.com. Program zawiera pakiety z popularnymi i często pobieranymi przez użytkowników produktami freeware i shareware. Wśród najczęstszych programów do złośliwego oprogramowania są różne menedżery pobierania, odtwarzacze multimedialne, edytory, gry itp. Po zainstalowaniu tych programów użytkownicy nie mają najmniejszego pojęcia, że Ps4ux.com się pojawił i wybieranie trybu instalacji „Szybkiej” lub „Zalecanej” też w tym nie pomaga. Powinieneś zawsze poświęcić trochę czasu na zainstalowanie nowego oprogramowania i ściśle postępować zgodnie z procedurą, aby móc zrezygnować z niepożądanych elementów pakietu.

Jak mogę zatrzymać przekierowania Ps4ux.com?

Oczywiście, automatyczne oprogramowanie usunie wirusa Ps4ux.com szybko i skutecznie, ale nie ma tragedii, jeśli nie masz dostępu do takich narzędzi. Zawsze możesz skorzystać ze wskazówek dotyczących usuwania Ps4ux.com, które znajdziesz na końcu tego artykułu i wyrzuć wirusa ze swojego urządzenia. Niemniej jednak, należy pamiętać, że narzędzia anty-malware mają różne kształty i rozmiary; Dzięki czemu można zawsze wybrać narzędzie, które najlepiej odpowiada twoim potrzebom i możliwościom urządzeń.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Ps4ux.com

Usuń Ps4ux.com z rodziny systemu Windows

Wirus Ps4ux.com najlepiej jest wyeliminować automatycznie, ale ponieważ wirus jest tylko lekkim zakażeniem, można go łatwo usunąć zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Ps4ux.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Ps4ux.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Ps4ux.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPs4ux.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Ps4ux.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Ps4ux.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Ps4ux.com z Mozilla Firefox (FF)

Jeśli zdecydujesz się usunąć Ps4ux.com z przeglądarki Mozilla Firefox, przeprowadź eliminację i postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Ps4ux.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Ps4ux.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Ps4ux.com z Google Chrome

Gdy przeglądarka Google Chrome zostanie zainfekowana Ps4ux.com, może być narażona na różne zagrożenia. Zagrożenia te można wyeliminować przez wyczyszczenie przeglądarki z nieznanych elementów i ponowne jej zresetowanie. Instrukcje jak to dokładnie można zrobić przedstawiono poniżej:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Ps4ux.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Ps4ux.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Ps4ux.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Ps4ux.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Ps4ux.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Ps4ux.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach