Usuń wirusa Wyciwyg redirect (Poradnik usuwania wirusów) - Poradnik

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Wirus przekierowań Wyciwyg zaprząta głowę użytkownikom Mozilli Firefox

Przykład przekierowania Wyciwyg

Wirus przekierowań Wyciwyg jest odmianą wirusa przekierowań Firefox. Główną oznaką działania wirusa jest dodawanie “wyciwyg” na początek adresu URL. Ów „protokół” może być wraz z protokołem „http”, może też go zastępować. Czsem, z powodu zmienionego adresu, użytkownicy nie mogą dostać się na określone strony bądź też muszą mierzyć się z innymi problemami związanymi z przeglądaniem internetu.

Wyciwyg to skrót od „What You Cache Is What You Get” („Co zcache'ujesz, to dostaniesz”). Firefox korzysta z tego protokołu, gdy przeglądarka odczytuje informacje o stronie znajdujące się w cache. Uzytkownicy nie powinni jednak być w stanie tego protokołu zobaczyć. Jeśli zauważyłeś link, możesz mieć problem powiązany z cache. Użytkownicy powinni więc wyczyścić cache i odkryć powód całego problemu.

Przekierowanie wyciwyg:// może być powiązane też z błędem rozszerzenia AdBlock. W takim wypadku problem można naprawić poprzez wyłączenie i ponowne włączenie wtyczki. Jeśli to nie pomoże, problem może przybrać na znaczeniu.

Link z wyciwyg:// w adresie może także informować o ataku malware. Część użytkowników raportuje, że zauważyli automatycznie otwierające się nwe karty. Wygląda to tak, jakby Firefox zmuszał ich do odwiedzania stron promocyjnych, gamingowych czy hazardowych.

Mimo, że Wyciwyg jest komponentem związanym z Mozillą Firefox, użytkownicy Google Chrome i Internet Explorer także zgłaszają pojawianie się takich linków w pasku adresu. Sytuacja ta jest jawnym symptomem ataku wirusa. Z tego powodu kasowanie Wyciwyg musi zostać podjęte natychmiastowo.

Użytkownicy mogą podejrzewać infekcję przekierowującym malware Wyciwyg w momencie, gdy po aktualizacji AdBlocka, wyczyszczenia ciasteczek, cache oraz kompletnej reinstalacji przeglądarki, proble nie ustał. Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji, nie powinieneś zwlekać, tylko szybko rozwiązać problem.

Jesli podejrzewasz, że te problemy są powiązane z infekcją wirusową, przeskanuj komputer za pomocą ReimageIntego lub innego narzędzia anty-malware i usuń automatycznie wirusa Wyciwyg.

Wirus przekierowań WyciwygWirus przekierowań Wyciwyg jest wersją wirusa przekierowań Firefoksa

Problemy z przeglądarką mogą rozpocząć się po niepoprawnej instalacji freeware

Jeśli problem z Wyciwyg nie jest powiązany z cache czy AdBlockie, jest to definitywnie tak wirusowy. Zwykle, te cyberinfekcje są powiązane z adware, porywaczami przeglądarek lub innymi potencjalnie niechcianymi aplikacjami rozpowszechniająymi się w zabundlowanych paczkach oprogramowania. Jeśli więc przy takiej instalacji zdecydowałeś się na skorzystanie z Szybkiej/Standardowej instalacji, kilka takich programów mogło przedostać się do komputera.

By uniknąć problemów z przekierowaniami Firefoksa oraz innymi przeglądarkami, zawsze powinineś korzystać z instalacji Zaawansowanej/Użytkownika, która pozwala dopasowa poszczególne funkcje instalacji. W takim wypadku instalator wyświetla listę dodatkowych aplikacji i pozwala na wyłączenie instalacji niechcianych programów.

Naprawa problemu przekierowania Wyciwyg

Na początku wspomnieliśmy, że problemy z przekierowaniami Wyciwyg mogą zostać naprawione poprzez wyczyszczenie cache oraz/albo aktulizację AdBlocka. Z tego powodu powinieneś sprawdzić najpierw najprostsze metody w nadziei, że rozwiążą problem.

Aktualizacja AdBlocka

Problem ten najczęściej pojawia się na przeglądarce Firefox. Dlatego wyjaśniliśmy, jak uaktualnić rozszerzenie tej przeglądarki. Jeśli ten sam problem pojawił się na innej przeglądarce, tutaj znajdziesz rozwiązanie.

 1. Wpisz w adresie about:addons.
 2. Kliknij ikonę koła zębatego na górze strony i otwórz menu rozszerzeń.
 3. Sprawdź, czy opcja Aktualizuj automatycznie jest włączona.
 4. Wybierz opcję Wyszukaj aktualizacji.

Wyczyszczenie cache

Skasowanie cache z Firefoksa również może pomóc w eliminacji problemu Wyciwyg. W tym celu:

 1. Wejdź w menu, a następnie w Preferencje.
 2. Wybierz opcję Zaawansowane.
 3. Otwórz zakładkę Sieć.
 4. W sekcji Zawartość cache powinieneś zobaczyć opcję “Wyczyść teraz”. Kliknij ją.
 5. Zamknij stronę preferencji.

Usuwanie przekierowań Wyciwyg

Jeśli zaś mierzysz się z wirusem przekierowań Wyciwyg, powinieneś przeskanować swój sprzęt oprogramowaniem anty-malware i pozwolić temu programowi zidentyfikować oraz usunąć pliki odpowiedzialne za te problemy. Jednakże, jeśli nie chcesz korzystać z dodatkowego oprogramowania, możesz zlokalizować te pliki ręcznie z pomocą poniższych instrukcji

Badacze z Norwegii mówią, że najepszym sposobem na pozbycie się cyberinfekcji jest skorzystanie z profesjonalnego oprogramowania. Z tego powodu, jeśli zobaczysz jakąś nieznaną aktywność w przeglądarce, pozwól odpowiednim narzędziom zająć się sprawą.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Wyciwyg redirect:

Usuń Wyciwyg redirect z rodziny systemu Windows

Poniższy poradnik pomoże Ci pozbyć się wirusa przekierowań Wyciwyg z systemu Windows OS:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Wyciwyg redirect oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Wyciwyg redirect lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Wyciwyg redirect z systemu Mac OS X

Jeśli w pasku adresu zauważyłeś wyciwyg:// redirect, upewnij się że żaden podejrzany program nie został zainstalowany na twoim dysku.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWyciwyg redirect czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Wyciwyg redirect z Internet Explorer (IE)

Pojawianie się wyciwyg nie jest typowe dla użytkowników IE. Skorzystaj z poniższego poradnika w celu naprawy przeglądarki:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Wyciwyg redirect oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Wyciwyg redirect. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Wyciwyg redirect z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Wyciwyg redirect powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Wyciwyg redirect z Mozilla Firefox (FF)

Skorzystaj z tego poradnika, by naprawić przeglądarkę Firefox:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Wyciwyg redirect oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Wyciwyg redirect. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Wyciwyg redirect z Google Chrome

Ten tutorial pomoże rozwiązać problemy związane z przekierowaniami na przeglądarce Google Chrome:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Wyciwyg redirect oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Wyciwyg redirect. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Wyciwyg redirect z Safari

Poniższa instrukcja naprawi przeglądarkę Safari po ataku

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Wyciwyg redirect i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Wyciwyg redirect. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Wyciwyg redirect i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach