Skala niebezpieczeństwa:  
  (31/100)

Usuń wirusa Prime Updater (Poradnik usuwania wirusów) - Ostatnia aktualizacja, Lut 2021

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Prime Updater jest niebezpieczną aplikacją, która to moze instalować w twoim systemie potencjalnie niechciane oprogramowanie

Obraz wirusa Prime Updater

Prime Updater jest potencjalnie niechciana aplikacja (PUP) która to przenika po cichu do towjego komputera i istaluje niepotrzebne czy tez nawet zlosliwe oprogramowanie na twoim komputerze. Tego typu narzedzie systemowe jest prezentowane jako program, który jest w stanie znalezc i zainstalowac niezbedne aktualizacje twojego systemu. Jak tylko uzytkownik uruchomi przegladarke to w prawym dolnym rogu widzi okno oprogramownia Prime Updater.

Pokazuje ono liste dostepnych aktualizacji przegladarki Google Chrome, Mozilla Firefox, Skype, Adobe Flash i innych popularnych aplikacji. Jednakze wszystkie te aktualizacje sa nieprawdziwe. Dosc latwo sprawdzic czy program jest po twojej stronie. Mozesz po prostu przejsc na strone oprogramowania Adobe Flash i sprawdzic dostepne aktualizacje ( o ile jakies sie pojawia).

W przeciagu doslownie kilku minut oprogramownie Prime Updater pokaze ci najnowsze aktualizacje oprogramowania Flash. Oczywiscie jest to tylko trik majacy na celu wymusic na uzytkowniku zgode na instalacje zlosliwych komponentow, ktore moga zamieszac w twoim systemie.

Ilustracja wirusa Prime Updater.Oprogramowanie Prime Updater sprawdza liste dostepnych aktualizacji. Jednakze ich instalowanie nie jest najlepszym pomyslem dlatego ze moga byc nieprawdziwe.

Program najczęściej rozpowszechnia się razem z innym oprogramowaniem. Z tego powodu mozesz w ogole nie zauwazyc kiedy przeniknie do twojego systemu bez twojego pozwolenia. Jak tylko go zainstalujesz wlaczy on plik prime_updater.exe w menadzerze zadan i rozpocznie wyswietlanie ofert reklamujacych aktualizacj. Jak juz wspomnielismy na poczatku tego typu oprogramowanie jest zdolne do instalacji innych potencjalnie niechcianych aplikacji czy tez nawet zlosliwych programow w formie aktualizacji juz istniejacych.

Jezeli chcialbys tego uniknac – mowa tutaj o przenikaniu zlosliwego oprogramowania to powinienes czym predzej usunac ze swojego komputera oprogramowanie Prime Updater. Powinno wystarczyc usuniecie oprogramowania z listy w panelu sterowania. Jednakze czasami nie jest to az tak proste i program pojawia sie ponownie. Mozliwym jest to ze aplikacja instaluje dodatkowe komponenty i reinstaluje sie po jej usunieciu.

Z tego powodu sugerujemy ci przeskanowanie komputera z pomoca oprogramowania ReimageIntego czy tez innego sprawdzonego oprogramowanai do usuwania zlosliwego oprogramowania i przeprowadzenie automatycznego usuwania zlosliwego oprogramowania. Ta metoda jest wyjatkowo skuteczna i pozwoli ci na usuniecie wszystkich zlosliwych elementow z twojego systemu.

Rozpowszechnianie tego oprogramowania opiera się na metodzie bundling

Autorzy oprogramowania Prime Updater korzystajac z techniki bundling do rozpowszechniania swoich aplikacji. Tego typu oprogramowanie pozwala na dodawanie aplikacji jako opcjonalnych skladnikow przy okazji instalacji innego oprogramowania. Tego rodzaju potencjalnie niechciana aplikacja moze zostac dodana do oprogramowania na licencji shareware czy tez freeware.

Z tego powodu uzytkownicy instalujacy nowe programy powinni byc ostrozni i powinni zwracac uwage na instalacje dodatkow takich jak Prime Updater. Podczas instalacji nowego oprogramowania uzytkownik powinienen zawsze korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika poniewaz pozwala to miec dostep do listy opcjonalnych dodatkow.

Podczas gdy korzystajac z opcji instalacji szybkiej czy tez rekomendowanej nie mamy takiej mozliwosci i domyslnie sa nam instalowane wszelkie niechciane komponenty. Jednakze korzystanie z instalacji zaawansowanej to nie wszystko. Dodatkowo nalezy kontrolowac kazdy krok instalacji i odznaczac niechciane wpisy.

Co wiecej powinienes takze zapoznac sie z warunkami uzytkowania, EULA a takze polityka prywatnosci pobranego oprogramowania. Pomoze ci to w pore zauwazyc mozliwosc niewyrazenia zgody na instalacje zlosliwych aplikacji.

Usuwanie wirusa Prime Updater

Usuniecie wirusa Prime Updater mozesz wykonac manualnie lub tez automatycznie. Po pierwsze sugerujemy ci pozbycie sie w manualny sposob tego oprogramowania. Jezeli program sie pojawi skorzystaj prosze z automatycznego sposobu usuwania. Dlatego tez przejdz do menu dodaj/usun programy (odinstaluj programy) w panelu sterowania. Poszukaj listy ostatnio zainstalowanych programow.

Jak tylko znajdziesz Prime Updater 2 razy na niego kliknij i pozwol dzialac deinstalowaniu plikow. Dodatkowo polecamy ci poszukanie innych podejrzanych aplikacji ktore to mogly przeniknac do twojego komputera. Nie trzeba chyba dodawac ze powinienes je takze odinstalowac.

Nastepnie przejdz do swoich przegladarek i usun z nich podejrzane rozszerzenia. Dodatkowo pragniemy ci zasugerowac zresetowaie ustawien jezeli chcesz byc wolnym od wirusow. Jednakze jezeli pojawia sie na twoim komputerze podejrzane narzedzia to wykorzystaj dodatkowe zrodla pomocy. W tym wypadku po prostu usun oprogramowanie Prime Updater z pomoca sprawdzonego oprogramowania antymalware

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus Prime Updater snapshot
Wirus Prime Updater snapshotWirus Prime Updater snapshot
Wirus Prime Updater snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Prime Updater:

Usuń Prime Updater z rodziny systemu Windows

Zapoznaj sie z nastepujaca instrukcja ponizej celem odinstalowania oprogramowania Prime Updater i innych zlosliwych programow z twojego komputera

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Prime Updater oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Prime Updater lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Prime Updater z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPrime Updater czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Prime Updater z Internet Explorer (IE)

Upewnij sie ze zadne zlosliwe dodatki nie zostaly zainstalowane na twojej przegladarce

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Prime Updater oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Prime Updater. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Prime Updater z Microsoft Edge

Postepuj zgodnie z krokami ponizej i przywroc Microsoft Edge zaraz po ataku Prime Updated.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Prime Updater powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Prime Updater z Mozilla Firefox (FF)

Oprogramowanie Prime Updater moze instalowac wiele innych infekcji. Upewnij sie rposze ze usuniesz wszystkie z nich z przegladarek Mozilla Firefox korzystajac z instrukcji ponizej.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Prime Updater oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Prime Updater. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Prime Updater z Google Chrome

Z listy rozszeren odinstaluj wszelkie nieznane aplikacje i zresetuj ustawienia przegladarki Google Chrome. Pomoze ci to usunac oprogramowanie Prime Updater na zawsze

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Prime Updater oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Prime Updater. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Prime Updater z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Prime Updater i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Prime Updater. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Prime Updater i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach